Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek gyerekko...

Van itt olyan, akinek gyerekkorban gyökerező problémáin segített a pszichológus?

Figyelt kérdés

Kifejezetten olyanra problémára gondolok, amikor a szülőkkel való kapcsolattal volt a baj, nem megfelelő módon nevelték, nem szerették, elhagyták, bántották a gyereket.


Kevés ember van a környezetemben, akiknél ilyenről tudok, és meg is osztották velem a bajukat. És náluk láttam azt, hogy a pszichológus csak ideig-óráig segített, mert megnyugodtak, jó volt a tudat, hogy valaki meghallgatja őket, csak rájuk figyel, és segíteni akar. De hosszú távon nem jutottak előre semennyit. Ugyanúgy megmaradt a depresszió, a kisebbrendűségi érzés, a szorongás stb.


Lehet, hogy a múlt kutatásával mégsem lehet a jelent jobbá tenni? Vagy csak náluk nem működött a dolog, valami más egyéb okból? Hol lehet akkor a hiba? És mi lehet a valódi megoldás?



2012. márc. 4. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Az emberek kulonbozo tipusok, igy nem lehet altalanositani az eseteket sem, amirol irsz. TEhat segitseget megkapott, a pozitiv beszelgetesek valoban javulast eredmenyeztek, de a paceins az, akinek a kezet fogni nem lehet egy eleten at, tehat utmutatast kapott, a lehetosege adott volt ahhoz, hogy uj eletet kezdjen, a multat eltemesse, a gyaszido lejartaval, mivel ezt annak is lehet nevezni, tovabb lepunk, uj celokat fog kituzni, amiket akar, tehat kitartassal, ujjult erovel elindul az uj elet, az onnalo elete, sorsat megteremteni!

A problema az, hogy nagyon sok ember, tehat ffiatal nem bizik onmagaban, megijed valojaban a jovotol, es ezert megtorpan, felelem es szorongas jellemzi, aztan depresszios is lesz, hiszen fel elindulni!

Tudod ez olyan, mint amikor inni szeretnel, de a pohar koszos, amibe elozoleg tej volt, de mar az romlott.


TEhat mit teszel, h a ebbol a poharbol tiszta vizet akarsz inni, hogy ne artson neked?

A logikus, hogy elmosod a poharat, mivel koszos, amiben bakteriumok vannak, tehat fertozhet, igy kitisztitod azt, es tiszta, artalmatlan vizzel toltod meg, amit elmersz fogyasztani, mivel tudod, hogy nem betegszel meg attol.


TEhat igy mukodik ez a leleknel is. Negativ, rossz emlekek vannak ott, igy elindulni nem lehet, mivel a suly lehuz, a regi sebek belul verzenek.

Viszont a lelki sulytol megszabadulni kell, begyogyitani azokat a sebeket, aztan uj erovel elindulni, de nem hatra nezni, mivel a multtbol lelegezni nem lehet.

2012. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet olvasd el, mert sokat segíthet. Nekem sokat segített: Mérgező szülők (Susan Forward).

Gyerekkoromban velem sem bántak jól a szüleim, és

sok évem ment rá, mire meg tudtam nekik bocsátani, és már nem bántom magamat sem.


Persze nem helyettesíti a szakembert, mert nélküle tuti lassabban haladtam volna.

2013. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

A sorok között olvasva, úgy gondoltam, hogy Magadnak kérsz tanácsot, ezért írtam, hogy olvasd el a könyvet. Bocs.

2013. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szakember mit tud nyújtani azon kívül, ami a könyvekben le van írva? Mármint most nem kétségbe vonom a hasznosságát, csak kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban hogy zajlik ez. A "meséljen a gyerekkoráról" után mi következik? :) Kap a páciens "házi feladatot"? Pl. hogy vizsgálja felül, amikor feltűnik benne egy negatív érzés, és írja le, vagy ilyesmi?
2013. márc. 21. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. szept. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!