Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvos tudja megállapíta...

Milyen orvos tudja megállapítani a depressziót és a bipoláris személyiségzavart?

Figyelt kérdés
Pszichológus?
2012. márc. 19. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, de ő is meg tudja állapítani. Pszichiáter az a szakorvos, de pszichológushoz menj először, ő terápiát tart, a legtöbb pszichiáter csak töm a gyógyszerekkel.
2012. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Pszichiáter.
2012. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem ne haragudj, abszolút nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal... Még arra tudnál válaszolni hogy 16 évesen lehetséges-e a bipoláris zavar? Csak mert nagyon sok mindent felismerek magamban ami erre a betegségre jellemző, de amikor anyunak tálalni kezdtem (persze nem azzal kezdtem hogy ez lenne a bajom, csak hogy mostanában furán érzem magam...) azt mondta hogy csak a tinikor velejárója. Illetve most jut eszembe még egy dolog... mennyi pénzt vigyek magammal körülbelül?:s A szüleim tudta nélkül szeretnék elmenni...
2012. márc. 19. 19:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Most látom csak a 2. választ. Azon gondolkoztam hogy először azért inkább pszichológushoz mennék el. Ha megállapít valamit, akkor pedig talán pszichiáterhez...de reménykedem h valóban csak "tiniként viselkedem"..:)))
2012. márc. 19. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus, ha a tüneteid alapkán úgy érzi, hogy súlyos depressziód van vagy bipoláris betegséged (ezt hívják mániás depressziónak is) el fog küldeni pszichiáterhez, neki van joga felállítani az orvosi diagnózist, és felírni gyógyszereket. (Hosszú rögös út.)
2012. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy 16 évesen nyilváníthatnak-e bipolárisnak lövésem sincs... De próbálkozz az iskolapszichológusnál, de a körzeti rendelőintézetekben is van szakpszichológus akihez beutalhat a háziorvosod. Mert az megmondom, hogy magánrendelésre nem lesz pénzed diákként, olyan 10 körül számolj egy alkalmat...

Ha a pszichológus nem tud mit kezdeni veled továbbutal szakorvoshoz, tényleg ne menj pszichiáterhez ha nem kell...

2012. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet a tizenéves is, de nagyon nem jellemző! Serdülőkori hangulatzavar sokkal inkább valószínű. A magánrendelés pszichiáternél (átlagban 10 rongy)fél óra, pszichológusnál 8-10 ezer/óra. Előbbinél - ha nem magánrendelésre mész - minimum egy hónap a várólista. Nagyon nem jó belemenni egy ilyen játékba, pláne a szülők háta mögött!
2012. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótok válaszát! A háziorvosomat fogom felkeresni akkor, ha összeszedem a bátorságomat, talán. Már kb 4 hónapja gondolkozom rajta egyébként. (Az iskolapszichológusnak félek elmondani ezeket... nem szeretném, hogy ez valaha kiderüljön az ismerőseim körében.)
2012. márc. 19. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!