Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia? Mit lehet...

Ez szociális fóbia? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Folyton úgy érzem hogy bíráskodnak felettem (nem tudom jobban kifejezni.) De nem csak ha emberek között vagyok. Itthon is. Mindig. Nem azt érzem hogy figyelnek, hanem hogy mi van, ha valaki épp rólam beszél valamit, vagy csak rám gondol, és ettől félek és szorongok. A házifeladataimat nem merem megcsinálni, hiába mondom magamnak, hogy itthon csak magamnak csinálom, legfeljebb nem adom be, de akkor is félek megcsinálni, mert mi van ha rossz lesz és akkor rossz kritikákat kapok! :S Ha véletlenül beszólnak az utcán az borzasztóan rosszul esik, pedig régen volt hogy egy nap vagy 10x szóltak be a kinézetemre és fel se vettem. Félek az emberektől (főleg olyanoktól akiket látásból ismerek, a jó ismerősöktől és a teljesen ismeretlenektől annyira nem). De olyan szinten hogy a kisboltba is alig mertem lemenni. : S Ez az állapot pár hete tart, vagyis előtte is voltak hasonló dolgok de most rosszabbodott nagyon nagyon sokat. Reggel kész rémálom iskolába menni, sokszor sírok is és emiatt alig tudom magam kisminkelni :D :S

Mi ebből a kiút?


2012. ápr. 19. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tisztán szociális fóbia. Sok más is lehet.


A legjobb volna, ha elmennél először az iskolapszichológushoz, aztán pedig a háziorvoshoz, kérnél tőle beutalót és elballagnál a legközelebbi Gyermek- és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozóba. Ott a szakemberek majd tudják, hogyan lehet a bajodon segíteni.

2012. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi nem adhatunk szakvéleményt,ehhez több kell annál,ezért is mondom sürgősen keress fel egy orvost/pszichiátert! Ez nem normális,nem tudni mi váltotta ki nálad! Arra számíts hogy gyógyszert kell majd szedned és folyamatos terápiára járnod!
2012. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem nagyon annak néz ki
2012. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem, nem kell gyógyszert szedned. Ifjúsági pszichiáter nagyon-nagyon ritkán ír fel gyógyszert! NAGYON ritkán! Pszichoterápia van, küéönféle, amellyel kiválóan lehet kezelni sok-sok bajt. Van, ahol rajzterápitá is használnak.
2012. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyógyszert nem fogok szedni, mert egy barátom is szedett ilyen szereket a pánikbetegségére, és csak rosszabbodott tőle és depressziós lett. Titokban szokott le a szerekről és most már sokkal jobban van. Szóval én ilyenekbe nem megyek bele, valami olyan mód kéne ami gyógyszerek nélküli...

Sajnos én sem tudom mi váltotta ki. Illetve egy tippem van... Nem tudom mit fogok jövőre csinálni, hogy költözünk-e, lehet ott kell majd hagynom a barátomat a költözés miatt (nem a szomszéd faluba mennénk) szóval kicsit durva dolgok várnak rám, és lehet ez így hat ki, passz :S


Amúgy hát ha már nagyon nem fogom tudni elviselni ezt az állapotot akkor felkeresek valami szakértőt, de egyelőre az is sokat jelent hogy itt beszélhetek róla :)

2012. ápr. 19. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
A kvitta megint hülyeségeket beszél. Kérjél segítséget az iskolában. Még az is jó, ha az osztályfőnököddel beszélsz, ő is tud tanácsot adni
2012. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a tanácsot, de az iskolában inkább nem mondok semmi ilyesmit, mert anyám egyszer felhívta az ofőmet, hogy nem megyek suliba mert depis vagyok, vagy valami hasonló baromságot mondott neki. Utána osztályfőnököm az egész osztály előtt akart vigasztalni... Hát hogy milyen kellemetlenül éreztem magam arra nincsenek szavak sem -.-
2012. ápr. 19. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!