Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki öngyilkosságot...

Ha valaki öngyilkosságot kísérel meg, és időben észlelik, de kórházba kerül, azt beviszik utána a pszichiátria? Ott mit csinálnak vele (nem, nem akarok öngyilkos lenni, elméleti kérdés).

Figyelt kérdés
Tehát leszíjazzák,vagy mi? És meddig tartják bent? Beszélnek vele, kirendelnek valakit hozzá? Nem akarok öngyilkos lenni, de erre kíváncsi vagyok, mit csinálnak az ilyen emberekkel.
2012. ápr. 27. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Csak akkor szíjazzák le vagy adnak rá kényszerzubbonyt, ha ön- és közveszélyesnek tűnik, és meg tudják csinálni. Általában nyugtató injekcióval szedálják a delikvenseket, ha őrjöngenek. De ha nyugodt és fásult, mint a többség, akkor csak gyógyszereket adnak nekik, és megpróbálják felmérni, hogy milyen reakciók várhatók tőle.
2012. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom, hogy első próbálkozásnál nem viszik sehová, csak mondják neki, hogy ejnye bejnye ilyet nem szabad, felhívják a hozzátartozókat és ennyi

jobb helyeken meg 1 napig ott tartják, és rendelnek ki hozzá egy pszichológust aki felméri, hogy szükséges e további terápia, pszichiátria stb


igazából én voltam már ilyen helyzetben, bevittek kórházba gyomormosásra, és annyi volt az egész, hogy megkérdezte reggel az ápoló, hogy komolyan gondoltam e, mondtam, hogy nem és akkor jó szia, mehetsz

2012. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 x) ***** válasza:
Attól függ.. általában megkérdezik tőle hogy miért tette. De a sérülésétől is függ hogy mennyi ideig tartják bent. Az eddigi eseteknél amiket láttam még tanuló koromban mindig kirendeltek egy pszichológust hogy felmérje a mentális állapotát. Ha teljesen szuicid hajlamú akkor (remélhetőleg) csak komoly kezelések után engedik ki.
2012. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg úgy van, ahogy a második írja... kevés a hely a kórházakban, és csak az ön- és közveszélyeseket kötelező benn tartaniuk, úgyhogy megkérdezik, hogy akarsz-e még próbálkozni, ha azt mondod, hogy nem, mehetsz haza. Ja, és kényszegyógykezelés nincs, szedálás meg pláne nem ilyen esetekben... sem lekötözés, hacsaknem indokolt.
2012. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!