Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Mi lehet ez? Pánikbetegség?

Figyelt kérdés
kb 1 éve kezdődött hogy kb 1-2 havonta rám jön egy roham többnyire akkor ha félek vagy ha ideges vagyok vagy ha felizgatnak és olyankor elkezdem kapkodni a levegőt meg remegek utána meg lezsibbadok és ez kb 10 perc alatt elmúlik... lehet pánikbetegség vagy nemtom... 16/L
2009. jún. 24. 13:09
 1/4 anonim válasza:
22%

nekem is hasonló.. de nekem durvább..

szerintem az..:S 16/l

2009. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
85%

ha ideges vagy tudom ajánlani a Sedativ pc-t az egy homeopátiás készítmény, mikor ideges vagyok bekell vennem 2 szemet és nekem segít .

tényleg

2009. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos.Lehet egyfajta neurológiai elváltozás is, esetleg egy kezdődő epillepsziára való hajlam. Mindenképpen menj el neurológushoz, valószínűleg csinálnak majd egy CT koponyaröntgent,meg egy IMR vizsgálatot, ezekkel sok mindent ki lehet zárni......_-nem fáj!
2009. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmnek voltak pánikrohamai, pszichiáter állapította meg. Elég durvák voltak, de még arra is azt mondta, ez még nem pánikbetegség, az már egy nagyon súlyos forma, így abból, amit leírtál, amit eddig erről tanultam és a pszichiáter véleménye alapján úgy gondolom, hogy nem pánikbetegség. Ettől persze még nem leszel jobban, mert pánikroham viszont lehet. Ennek egyik jellemzője, hogy nem pillanatnyi okkal alakul ki, tehát nem vészhelyzetben, hanem éppen teljesen semleges, mondhatni nyugodt körülmények között, váratlanul. Valami olyasmi, mintha csontra kimerülne a szervezeted valami megterhelés során (fizikai, lelki, szellemi vagy ezek kombinációja), de a végsőkig tartja magát és pont akkor, amikor "túl vagy" a dolgon és élhetnél nyugiban, akkor érzi úgy a szervezeted, hogy már nincs vészhelyzet, most már nyugodtan elhagyhatja magát, jelzéseket küldhet, hogy kimerült és fel kell töltődnöd, különben nagy gáz van.

Te azt írtad, hogy inkább stresszhelyzetben jön elő nálad, így azt gondolom, lehet, hogy nem erről van szó, hanem valami stresszreakcióról.

Semmiképp se menj el mellette, lehet betegségek előjele, mindenképpen azt jelzi, hogy valami nem működik jól. Az is lehet, hogy hormonális változások miatt van, egyszóval tengernyi oka lehet. Menj orvoshoz, vizsgáltasd ki az okát, már így is túl sokat vártál, hogy kiderítsd. Egy év alatt már biztosan a legkülönfélébb élethelyzetekben voltál, voltál fáradt, szomorú, vidám, feldobott, leeresztve, felpörögve stb. és, ha ennek ellenére mindig előjön, azt célszerű kezelni.

2009. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!