Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, nyugtatók, és...

Pánikbetegség, nyugtatók, és MINDEN VASÁRNAP hányinger? Lent bővebben.

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, már több, mint fél éve nyugtatót (Frontin, 0.5 mg), egy hónapja antidepresszánst (ezt el is hagytuk) szedek, illetve ugyancsak fél éve pszichológushoz is járok.


A pánikbetegségem tünetei az ájulásig vezethetnek (szédülés, remegés, morzsás látás, légszomj, zsibbadás, görcs, érzet a hely azonnali elhagyására, stb.), de a hányinger nincs közte.

Itthon semmi problémám nem volt, egyedül ez a hely volt az, ahol biztonságban éreztem magam, és semmi tünet nem fordult elő.

Viszont jó ideje (pontos időt nem tudok, de úgy másfél hónapja) azon vettem észre magam, hogy minden vasárnap borzalmas hányingerem van (olykor sikerül hányni is), szédülök, és remegek. Ezek kizárólag vasárnap a legerőteljesebbek, amikor is a legtöbbet kellene tanulnom, besegítenem a házimunkában. Hétköznap estéken ritka, de enyhébben előfordulhat.

Hozzáteszem: A vasárnap az egyetlen nap, amikor nem veszek be nyugtatót.


Kérdésem: Szerintetek lehet ez az "itthoni" pánikbetegségem? Esetleg elvonási tünet?

Tudom, így látatlanban nem lehet rá konkrét választ adni, de csupán érdekelnének a vélemények. A pszichológusomat mindenképp megkérdezem, csak mindeddig elfelejtettem.


Előre is köszönöm, 17/L



2012. máj. 13. 15:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy megjegyzés: már rájöttünk az orvosommal, hogy magamnak generálom a rosszulléteket, tehát ezért gondoltam már arra is, hogy előre rástresszelek a vasárnapokra, így ezáltal végképp előjön a hányinger.
2012. máj. 13. 15:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem is az otthonoddal van baj mint írtad is ott biztonságban érzed magad, hanem mondjuk a sulival vagy a munkahellyel? És mivel vasárnap van tudod, hogy másnap menned kell, ezért van hányingered.
2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyrészt lehet azért, mert csak akkor nem szedsz tabit

másrészt meg lehet, hogy mondjuk a hétfő miatt már előre szorongsz és így jön ki (pl anyám is minden vasárnap, vagy olyankor, ha otthon volt pár napig és újra dolgozni megy, tiszta idegbeteg)

2012. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Frontin kihagyása okozhatja. Elég hamar kiürül a szervezetből. Én most O,25-ösből szedtem felet és azt próbálom leépíteni. Megvonási tüneteim vannak, úgyhogy kétnaponta beveszem a felet. Fontos lenne valami edzést elkezdened.
2012. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

gondoskodásra vágysz a munka helyett amit a hányás biztosít neked. sajnálom, hogy ennyi idős vagy és már tömik beléd a .....

kitartást a valós problémád felismeréséhez és megoldásához!

2012. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy tényleg az előre érzett félelem a következő héttől, nem tudom.

Viszont bevettem egy fél 0.5-set, és kb. fél óra múlva jobb is lett.

Ez lehet a probléma tényleg, az elvonási tünet, de mindenképp rákérdezek az orvosaimnál.


Nagyon szépen köszönöm Mindannyiótoknak!

2012. máj. 13. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!