Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? És ha...

Depressziós vagyok? És ha igen, hogy győzzem emg édesanyámat a pszihológus mellett?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje sejtem, hogy nincs velem rendben valami. Sok helyen utánanéztem, és a tünetek alapján nagyon úgy tűnik, depressziós (vagy bipoláris) vagyok. (Ezen az oldalon olvastam utána többek között: [link] Amikor anyunak előadtam, hogy ez és ez van, csak a korom (15 éves vagyok) számlájára írta, no meg kért hogy mondjam el, mi a baj, majd megoldjuk, de legtöbbször az a legjobb tanácsa, ha barátokkal van bajom, vagy miattuk vagyok szomorú, hogy hagyjam őket, barátkozzak másokkal. Ezért anyuban nem nagyon bízok ilyen téren, és nem akarom hogy szomorúnak, vagy sírni lásson. Ezért egy pszihológus nagyon jó lenne számomra, de ehhez szülői beleegyezés kéne, amiben nemigen mennének bele ezek szerint itthon. Mit tehetnék? Segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve, szinte az összes barátom elfordult tőlem!

2012. máj. 19. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Először talán magadnak kellene feltenned a kérdéseket:

Miért érzem így magam?

Miért vagyok szomorú?

Miért fordultak el tőlem a barátaim?

Mikor kezdődött el ez az egész?

Mi lehet a megoldás,amitől jobban érezném magam?

A pszichológus nem varázsló.Nem fogja megoldani a problémáidat helyetted.

Ahogy én látom,az anyukád melletted áll.Bízz benne,és fogadd el a segítségét.

2012. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, elég változatos a helyzet, egy kis apróság is teljesen el tudja venni minden önbecsülésem és jókedvem.

És hogy miért, mindig más az is.

A barátaim pont ezért fordultak el tőlem, mert nem bírják már elviselni a szomorú énemet, mert nekik csak a jobbik felem tetszik...

És hogy mikor, pár éve, divatos volt anno ez a kiközösítősdi..

Jobban aligha érzem magam valamitől, attól jobban lennék, ha a barátaim tudnatnák velem, mellettem állnak, és így is képesek elfogadni, de ez sosem következik be..

Sajnos nem tudok már mit csinálni, tudom hogy a pszihológus sem tud helyettem megoldani semmit, de más én sem, és szükségem lenne pár jó tanácsra.

És tudom hogy anyukám mellettem áll, talán még beszélek vele, csak sajnos a legtöbb mindenre az a válasza, hogy akik rosszul bánnak velem, azokkal ne barátkozzak. De rajtuk kívül nincs senkim, ők a legjobb barátaim.:(

(Bocsánat a hosszú válaszért)

2012. máj. 19. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
édesanyádat nem muszáj a pszichológus mellett meggyőznöd, ezt otthon is megteheted
2012. máj. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy néha már teljesen úgy tűnik nem is érdekli, hogy vagyok.. egyszer kedves, aztán pedig elkezd azon idegeskedni hogy már megint milyen búvalb*szott vagyok.. néha úgy érzem legjobb lenne ha nem csak én győzködném róla hogy elhiggye tényleg baj van..
2012. máj. 20. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj rögtön pszichológushoz menni. Menjetek el együtt, a gyerekorvosotokhoz. Majd ő meggyőzi anyukádat, ha tényleg baj van. És ez így még neki sem lehet ciki...
2012. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem csak nem akarja elfogadni, hogy a lányának lehet valami baja... ismerős helyzet
2012. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menjetek el, a gyerekorvosotokhoz. És ott mondd el, a panaszodat. A doki majd meggyőzi anyukádat, hogy igenis törődnie kell ezzel a problémáddal.
2012. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül, ha megkérdezhetem? Elmentél pszichológushoz, barátaiddal milyen lett a kapcsolatod?
2020. dec. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!