Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az ha a körülöttem...

Normális az ha a körülöttem élők halálát várom, és azon ábrándozom, hogy utána milyen jó lesz nekem?

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt a kutyám, nagyon akartam már, hogy elmenjen, most máson lenne a sor. Amúgy rengeteg olyan történet van, hogy csak addig kell várnunk amíg él ez meg az, és utána jó világ. Teljes tudatában vagyok az elmémnek és sosem tudnék senkit sem fizikailag bántalmazni!


20/F



2012. máj. 29. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyi, én a helyedben beszélnék egy pszichiáterrel!
2012. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem szeretted, vagy nagyon sajnáltad már a kutyádat, mert beteg volt? A többiek? Kik? Na és miért akarod?
2012. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress pszichiátert, ez nagyon nem oké:/
2012. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyűlölöm az állatokat és félek is tőlük. Még pici voltam amikor a kutyát csak úgy apa hozta, nem akartam, hogy legyen. Soha nem mentem a közelébe csak úgy elviseltem, hogy van de féltem tőle. Mindig akartam, hogy minél előbb haljon meg. Valószínű, hogy betegségben halt meg, idős volt már (15 éves). Többiek, nagyszülők, szülők, unokatestvérek. Igazából olyanok akikkel vér szerinti kapcsolatban állok.
2012. máj. 29. 23:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy miért? Pontosan nem tudom elképzelni, hogy miért, mert ez csak akkor igazolódna be ha valamelyikük tényleg meghalna. Talán örökség? Szabadság? Mindennapos nyügjeiktől való megválás?
2012. máj. 30. 00:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Költözz el.

Ezzel együtt nem normális.

2012. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

te beteg vagy.

keress fel egy pszichiátert.

2012. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem tudnák egy légyenk sem ártani hidd el. Viszont a szomszédom már évek óta mérgezi az életem, tudja hogy megteheti mert befolyásos, én meg egy "senki" vagyok. Viszont nyugalomra vágyom végre, és arra hogy ne szóljon minden napom a lelki terrorról, amit el kell viselnem. És igen kívánom a halálát! Meg a családja halálát is. De nem csak úgy, hanem szenvedjenek, és kínok közt haljanak meg!


30/F

2012. júl. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a családod szeret téged, és vannak jó pillanataitok is, akkor nagyon beteg vagy. Viszont ha nem így van, akkor ténylag inkább költözz el ha teheted. Én is költöznék, de nincs rá lehetőségem. De különben is ha elköltöznék akkor megfutamodnék, és a szomszéd "győzne". Szóval inkább pusztuljon el örökre!
2012. júl. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tartandó "normális"-nak ez, amit írsz, kérdező, de nem ismerjük a körülményeket, azt, hogy mindezt mi váltotta ki. Például az, hogy az állatokat nem szereted és ennek ellenére be lettél kényszerítve egy ilyen helyzetbe, hát helyeselni éppen nem helyeslem azt, hogy vártad a kutya halálát (mivel magam meg imádom őket, van is kettő), de logikailag és érzelmileg is teljesen érthető volt. (Azért nagyon remélem, hogy nem segítetted meg a dolgot.)

Ami a családtagok halálát illeti, nem tudhatjuk (most a többi válaszolónak mondom), hogy a srác miken megy keresztül, milyen kényszerek, bántalmazások, nyomásgyakorlások vannak a háttérben. Ha alapvetően egy elfogadó, szerető család és egyedül a 20 éves fickó az, aki ebben nem érzi jól magát, de nem az önálló életre vágyik, hanem arra, hogy pl mindent megörököljön és a vérszerinti rokonok halálát részvét és szociális empátia nélkül tudja szenvtelenül kívánni, akkor lehet ott némi patológiás antiszociális személyiségzavar, afféle Hannibal Lecter palánta, akiből később még frankó kis sorozatgyilkos vagy ámokfutó válhat, de az is lehet, hogy a halálba szopatják, hiába akar ő jót, mindig porbadöngölik a megalázásokkal, nem veszik őt senki számba, akkor - mégha nem is szép dolog - de érthető. Ezesetben viszont egy összezavarodott és szenvedő ember a kérdező, akinek egy alapos életformaváltás tehetne jót.

2012. júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!