Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e egyszer gyógyitani az...

Lehet-e egyszer gyógyitani az Autizmust és az Asperger Szindrómát akkár agyműtéttel is?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne ha ez lehetséges lenne ha lehetne gyógyitani pár év múlva nem várném meg az idős koromat ha addig feltalálnál ezt.



Olyan ember szeretnék lenni mint az átlag ember vagy átlagon felüli emberek kis része. Szinte gyűlőlöm az egész életemet félek nem lesz soha nekem átlagkeresetű állásom és nem lesz szerelmi partnerem sem.


Azt fáj nekem az egészben nehezebben értem meg egyes emberi érzelmeket ezért gyakran úgy érzem csúnyán megbántottam a környezetemet vagy ők engem.


Ilyenkor legszivesebben orditanék egyedül ott ahol nem hallja senki sem. Szétépnék valamit.


Amikor kemény szivasást kaptam gyermeként akkor a szobámba bevonulta összefirkáltam a mesekönyvem első lapjait. Kamasz koromban kidobtam a táskámat a tetőtéri szobámból akkor amikor egyedül voltam otthon a haza érkezésemkor.


2012. máj. 31. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Igen, lehet. Egyszer. Majd.
2012. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pókhalálebédfagyi ***** válasza:
55%

Ajánlok neked egy könyvet, ha szeretsz olvasni...

Virágot Algernonnak. Csak eszembe jutott.

2012. jún. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 aru válasza:
a aszperger szindroma az autizmus egyik valtozata. nem lehet gyogyitani ha nem tudjak mitol van.
2012. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Tudtommal akkor se gyógyítható - egyenlőre -, ha tudják, hogy mitől van.

Marad az önmagad elfogadása. Ne akarj olyan lenni, mint az átlag, ha úgy se tudsz. Gondold végig, miben vagy jó, és azzal kezdj valamit. A kapcsolatok kialakítása, az érzelmek megértése, megismerése valamilyen szinten tanulható. Találj ki valamit, amitől megnyugodsz, ha dühösnek vagy frusztráltnak érzed magad.

2012. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Az jutott eszembe, amit Temple Gradin mondott: "ha valahogyan meg lehetne szüntetni az autizmust, a Szilikon-völgyet bezárhatnák". Az Aspikra szüksége van a világnak. Annyira MÁS az agyatok, én naponta rácsodálkozom, számomra zseniális! (A lányom Aspergeres.) Nekem ő egy Csoda!


És vannak tréningek, amik segíthetnek. Tudom, hogy nehéz, illetve inkább csak sejtem... de azért azt tudd, hogy a nem Aspiknak is vannak hasonló problémáik, nem csak ezen múlik! Nagyon sok minden tanulható ám! Szerintem járj el valamilyen tréningre, Aspi-klubba, ahol segíteni tudnak ezeknek a problémáknak az áthidalásában. Egyébként szeptemberben nem fog jelenni egy könyv ebben a témában, nagyon dicsérik már előre a hozzáértők (most fordítják).

2012. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ne akarj más lenni. Én is csodálom a 4 éves fiamat, Asperger szindrómás, de nagyon okos! Nem Ti vagytok a hülyék, hanem a társadalom, azok az emberek, akik elfogadás helyett kiközösítenek Titeket. Ne aggódj, sok ember mégis elfogad Titeket. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és ne foglalkozz másokkal.
2012. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Takács Jánosné ***** válasza:
0%
T. kérdező A diétával jól karban lehet tartani az autizmust tudomásom szerint az anya szervezetében fel halmozódott fém higany okozza meg a védő oltások /ezen még vitatkoznak/fontos a gabonafélék böl készült ételek mellőzése de az iterneten meg nézheted mit nem szabad enni mert gabona fehérje morfint termel és ez okozza a "bajt" sok sikert üdv
2012. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"fel halmozódott fém higany okozza meg a védő oltások /ezen még vitatkoznak/"


Ja, vitatkoznak, akik nem veszik tudomásul, hogy semmi sem támasztja alá.

2012. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

A védőoltások hatását már megcáfolták - ráadásul nagyon sok auti már az oltás előtt is mutat tüneteket, tehát nem lehet ráfogni.

Aki pedig diétát "erőltet" autikra, az semmit nem tud róluk, nagyon sokan ANNYIRA válogatósak, hogy bármilyen diéta mellett sokan közülük úgy nagyjából éhenhalnának... Komolyan, néha annak örülünk, ha egyáltalán megesznek valamit (ez mondjuk azokra vonatkozik, akiknek az ízlelése-szaglása hiperérzékeny, de azért vannak jópáran).

2012. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 meeko2422 válasza:
nem lehet műtéttel gyógyítani.. betegségeket szoktak gyógyítani,ez pedig nem egyértelműen az.. inkább személyiségtípus...
2014. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!