Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az enyhe fokú Autizmu...

Normális az enyhe fokú Autizmusal élőktől az ép mentális egészséig, az hogy nem áll szóba az ember olyan emberel akinek nincs türelme a másik embert meghallgatni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a környezetemben nem igazán kiváncsiak rám a mondataimra már mint azok akik már 1000 éve jól ismernek engem. Volt már példa amikor modtam valamit ennyit reagáltak rá jól van elég volt olykor megemelt hangon.



Viszont az nem tetszik nekem hogy másnak panaszkodot az egyik engem 1000 éve jól ismert személy: úgy sem tud velem szociális téren érintkezni úgyis lehordom őt stb.


Viszont pontosan tudom mit érzek hiába születtem annak ami vagyok úgy érzem nem az állapotomban van olykor a legtöbb hiba, hanem az 1000 éve engem jól ismert személyben található a hiba. Gyakran úgy érzem nem igazán tekintettek normális értelmi szintel rendelkezőnek ebben nem vagyok gyenge felfogású ne vegyem észre ki érdeklődik jobban az életemel és ki érdeklődik inkább kényszerből a saját életemről.


Annak nagyon is örülök egyre több az Asperger-szindórómával meg Autizmusal születők aránya a pár ével későbbi adatokhoz képest.


Ennek azért örülök legalább érzem nem én vagyok az egyetlen érintett családon kivül aki evel a nem nem magyarázható kialakult állapottal gyötrödik együtt.


Egy dolgot nem akarom tudni a jövőmről kapcsolatban lesz-e párkapcsolatom vagy sem a nyomorult állapotom végett.



2012. jún. 13. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én csak azt akarom mondani hogy most már mindenképpen szerencsésebb helyzetben vagy mint mondjuk 15 éve mert egyre többen tudják mi ez a betegség és jobban elfogadják


emlékszem 5.-es voltam mikor jött az osztályunkba egy gyerek aki nagyon okos volt kettesével járta az évfolyamot viszont idegileg nem volt beszámítható sok mindenen kiakadt hisztizett, most így vissza gondolva tuti hogy ő is ilyen betegnek született

2012. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
(hasonló helyzetű lány/19) szerintem a hiba szubiektív fogalom, legalábbis ezt tapasztalom, vagyis abban a hiba akit nem értenek meg, közösségben (kicsit)abban az "igazság" akinek nagyobb a szája. jó, ez túlzás, de magam is gyakran tapasztaltam családon belül is(!), hogy hiába tudom magamban hogy nekem van igazam, tudatában konkrét, józan normális érveknek, amúgy is én veszítek sok helyzetben, és engem tart mindenki hibásabbnak, mivel nehezen tudok kifejezni magam,sokszor nem is erőltetem, mert csak zavaróan jön ki. legjobb barátnőmmel is így voltam, bár vele jobban tudtam beszélni, mégis akkora beképzeltséggel hitte, hogy bennem a hiba. nem mutatom magam "betegnek", inkább nagyképűnek látszom azon emberek sokasága előtt akik normálisak...
2012. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ON: Az, hogy valakit régóta ismersz, még nem jelenti azt, hogy a barátod.

Én egy tucat embert vesztettem el egy rossz időszakomban. De hálás vagyok: megtudtam kik a barátaim, és azért is, mert volt, aki velem maradt.


Egy barát elfogad téged, úgy ahogy vagy.


OFF: ha valaki érintett olvassa ezt az üzenetet, írjon. Levelezni szeretnék: trashbin20@gmail.com

2012. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha sorstársakkal szeretnél beszélgetni, látogass el az autispektrum.org fórumra. itt olyan emberekkel találkozhatsz, akik szintén asperger-szindrómában vagy valamilyen más autizmus-spektrumzavarban szenvednek.
2012. júl. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fenti cím megváltozott - érdemes nézelődni: [link]
2012. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!