Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a kevésbé rosszabb...

Melyik a kevésbé rosszabb depresszió kezelésére, az alkohol vagy az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Ha az ember enyhe depressziós, ami kedvtelenségben nyílvánul meg és elég kellemetlen, akkor mit csináljon ? A legtöbb ember alkoholt iszik, napi 2-3 pohárkával.


A depresszió nagyon alattomos betegség, hosszú távon kiszívja az ember életerejét és küzdeni tudását, de mivellehetne ezt kezelni ? Az egyik az hogy alkoholt iszik az ember, itt nem az alkoholizmusra gondolok, hogy naponta leissza magát az egyén, hanem mérsékelt vörösbór vagy más szeszes ital fogyazstására. Az egyén akiről szó van antialkoholista volt, tehát nem ivott semmit sem, így és talán ezért alakult ki depresszió nála. A kérdés az hogy kevés alkoholt igyon naponta vagy pedig orvosi antidepresszánst, amihez mint tudjuk könnyű hozzászokni és mint szintén tudunk, hogy a mellékhatások nagyonkellmetlenek és eléggé megnehezíthetik az életet. Zombi lehet az ember és súlyos szervi következmények lehetnek hosszú távon is. Mit lehet tenni?


2012. jún. 17. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te eléggé zagyva kérdést tettél fel. Hogy lehet valaki alkoholista aki nem iszik? Minden beteg állapotán ront az alkohol. Más nincs más antidepresszáns, csak orvosi. És inkább ezt, mint alkoholt. Nem is értem, milyen tanácsot kérsz? Először a paciensnek azt kell eldöntenie, akar e élni, és hogyan? Utána annak megfelelően kell elkezdeni a kezelést. Akár az alkoholost, akár az orvosost.

2012. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az egyén antialkoholista, nem pedig alkoholista. Antialkoholista. Nem olvastad el a kérdést jól, ezért tűnt zagyvának. Mindenki iszik naponta kevéske alkoholt
2012. jún. 17. 18:17
 3/24 anonim ***** válasza:
Én szedtem régen antidepresszánst. De inkább maradok a hétvégi piálásnál. Az antideprsszánsnak ilyen hosszútávú, "nemis tudom hogy ér-e valamit" hatása volt, mellékhatásokkal megtűzdelve. Mikor meg abbahagytam a szedését, akkor éreztem hogy elvonási tünetek vannak. Az úgy még tartott 1-2 hónapig, és megfogadtam hogy ha tehetem én nem veszek be többet antidepresszánst...
2012. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Bármilyen szerrel próbálod kezelni, rossz megoldás.

Igazából mindkettő megmutathatja hogy milyen amikor NINCS depresszió. Aztán van aki rákap, és muszáj élnie vele. Ilyen szempontból szerintem mindegy hogy melyikkel b*ssza szét a máját.

2012. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
75%

rendszeresen visszatérő depresszióm van, mellesleg pszichológiát tanulok. a szerek, sem az alkohol, sem a gyógykészítmények nem megfelelően hatékonyak, hiszen a betegség okát, ami miatt folyton visszajön, nem törölhetik el.

pszichológus kell és terápia, az talán valós gyógyulást hoz, a többi csak ideiglenes állapotjavító.

2012. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

"A legtöbb ember alkoholt iszik, napi 2-3 pohárkával."


Most ezzel vigasztalod magad?

Aki napi rendszerességgel iszik 2-3 pohárral, az alkoholista.

2012. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Aki ennyit iszik meg az nem alkoholoista, a filmekben is megisznak ennyit az ebéd során vagy vacsoránál. A főétkezéseknél is ajánlják étteremben ennyi bor fogyasztását, mint egészséges vérképző, csonterősítő anyagot és az emédztésnek is jót tesz.
2012. jún. 20. 00:21
 8/24 anonim ***** válasza:

Akkor viszont mi a kérdés?

Hogy igyon e még többet, vagy hagyja abba a piálást, és kezdjem antidepit szedni?

Tudom, gond ez, mert az antidepi mellé azt a kis 2-3 pohárral sem lehet meginni.

Más: a kocsmában ( étteremben) le se sz@rják, hogy Te az ebéd után, közbe, előtt iszol alkoholt. És nem az egészséged miatt.

2012. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Egészségmegőrző műsorokban hallani a bór jótékony hatásáról és főzőcske műsórban ajánlják ezt az embereknek.
2012. jún. 21. 01:13
 10/24 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag melyik a rosszabb kb ez a kérdés.
2012. jún. 21. 01:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!