Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik öngyilkosok akarnak...

Akik öngyilkosok akarnak lenni: miért teszik?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyanoktól várok válaszokat akik akartak/akarnak ilyesmit tenni, nem pszichiátriai elemzéseket.
2012. jún. 25. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mert kilátástalan legtöbbször minden. a látszatot fenntartani pedig nagyon fárasztó. hiába minden ha én nem tudom magamnak érezni élethelyetekben ,nem érzem belül jól magam csak látom másoknak sikerül .. -én pedig folyton bőgnék ,és nem haladok semerre. Most épp nincs öngyi vágyam ..-de életkedv sincs bennem sok .és mikor legmélyebben vagyok akkor a meghalhatnék is felerősödik..


A legrosszabb még benne, hogy az érzés hajt..h meg kéne tenni hogy ne fájjak magamnak a nap minimum16 órájában ha lpp szar periódus van.


És még a végére :nem hinném hogy megtenni megoldás lenne, inkább demonstratív agresszió, a remény vesztettségre adott válasz. a megoldást még nem tudom .

2012. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mindegy
2012. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék öngyilkos lenni, soha nem lenne hozzá merszem, csak már nagyon várom, hogy megszűnjek létezni...


Mert kapásból valami 5 betegségben szenvedek, és baromi nehéz látni, hogy míg más fiatalok élik az életüket, addig én a betegségeimmel vesződöm már évek óta.

Mert a betegségeknek hála egy jó nagy 0 az önbizalmam, barátok, akikről azt hittem, hogy azok, rég elmentek, senki sem keres már, akik velem töltik az idejüket, itt a szüleimre gondolok, azok is csak kényszerből teszik, nem szeretetből. (Nem, nem képzelem be magamnak, a szüleim a fülem hallatára mondták rám, hogy egy darab szar vagyok, és mért nem halok már meg. De ha nem is mondták volna, a gesztusaik, mimikájuk, hanghordozásuk mindent elmond.)

Erre az egészre csak ráerősít, hogy nem megy a tanulás sem, kihullottam az egyetemről, fogalmam sincs, hogy merre tovább, valamit kezdenem kell magammal, de semmi sincs, ami motiválna, semmiben sem vagyok jó, mostmár a jövőm se érdekel, milyen jövő, nem hiszem, hogy családom valaha is lesz, még a kutyának se kellek, minek így küzdeni. Egész nap csak fekszem az ágyban, és édességet majszolok, az egyetlen ami örömet okoz. Felkelni sincs kedvem.

2012. jún. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kilátástalanság.Én pl rossz helyre születtem,pocsék szülők,nehéz gyerekkor,munkanélküliség,párkapcsolat ezek miatt nehézkes;szóval eléggé necces néha hogy teszek vmi véglegeset ha végképp nem lesz remény :/

Miért érdekel ez amúgy?

2012. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok h akik rajtam kívül ilyesmit akarnak, milyen okaik lehetnek még.
2012. jún. 26. 22:09
 6/13 anonim ***** válasza:
És neked mi okod lenne?Van kedved beszélgetni?
2012. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a világ miatt, igazságtalan csak a lopásbóllehet megélni.
2012. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
igazából nem tudom akarok-e öngyilkos lenni vagy sem de egyre inkább-e felé hajlok... miért? nálam ez nagyon egyszerű nincs senkim de tényleg nincs és egyedül nagyon nehéz se barátnő se barát olyan igazi őszinte akivel lehet hülyéskedni beszélgetni elmenni ide oda... meg aztán tele vagyok sebbel is amit a környezetemtől kaptam életem folyamán ami nagyon nehézzé teszi h bárki új emberrel közeli barátságba kerüljek nem bízom senkiben és félek h átvernek meg bele is fáradtam ebbe az egészbe ez egy igazi s*ggfejország s*ggfej emberekkel...
2012. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok ezzel, ahogy előttem is írták páran. Egy kis bemutatkozás, csak hogy érthetőbb legyen. Férfi vagyok, 40 éves, még a rendszerváltás előtt voltam iskolás, a padból a munka világába kikerülésem egybeesett a rendszerváltással. Édesapám akkor olyan cégnél dolgozott, hogy a privatizáció által egy munkával jól ellátott cég lett a családunké. Nem habzsidőzsi módon, de napi gondoktól mentesen éltünk. Előzményként még annyit, hogy valahogy a szüleim gyerekként sosem erősítették bennem az önbizalmat, mindig egy visszahúzódó, gátlásos, saját magát alárendelő attitűd volt a családunké. Ez is lett a dolog veszte, mert apám annak idején is megmaradt szerénynek és sokan kihasználták. Belénk meg azt tunkolták, tukmálták, hogy nélkülük nem állnánk meg a helyünket. Aztán ahogy felnőttem, többször is ki akartam törni a családi inkubátorból, de talán az önbizalomhiány miatt - nem tudom - de képtelen voltam a saját lábamra állni. Mindig visszahúzott valami szinte titokzatos erő. Ma ott tartunk, hogy az egykori cég már nincs meg, én önerőből csak vergődöm, folyamatosan vissza"sírom" a kilencvenes és a kétezres évek gondtalan életét, azt, hogy akkor úgy éltem, mint a szappanoperákban, ahol a családnak cége van és jó dolog a "főnök fiának" lenni. Sajnos az önerős talpraállás pedig egyre kilátástalanabb. Holott az eszemmel mindezt tudom, amúgy sem akartam sosem élősködni, tehát az ilyen "fel kéne már nőni" típusú oltogatások nem kellenek, ezen már túl vagyok. Ami teljesen felemészt az a tehetetlenség. Az, hogy 20 éve érzem úgy, mintha nekem csak és kizárólag az az út lenne megírva, hogy a szülői közeg nélkül semmire sem mehetek. Amíg legalább jól éltem belőle, addig az kompenzált, jó kocsi, nyaralások, ÉLET( élet - azaz nem csak vegetálás!!!!) Most már semmi ilyen, csak a szarakodás. Belekezdtem egy különdologba, mert kénytelen is vagyok és az önbecsülésemnek is kellene már egy kis önálló siker. És megdöbbenve tapasztalom, hogy én, akit mindenki mindig egy nagy pajkos gyereknek ismert, aki imádja a kocsikat, a jó ételeket, igényes öltözködést és úgy eleve nagy stílusérzékkel élte az életét, sokszor eljátszom a gondolattal, hogy véget kellene vetni az egésznek. De közben az "okosabbik énem" nagyon aggódik emiatt, annyira nem szeretnék hülyeséget csinálni, mert onnan nincs visszaút. Talán a válság és ez a mélypont elmúlhat és lenne még pártíz szép évem, nem lenne ésszerű merő defetizmusból még az esetlegesen kibontakozható szép élet esélyét eldobni magamtól. Tehát klasszikus értelemben nem tartom magam depressziósnak, mivel konkrétan tudom, hogy mik kellenének ahhoz, hogy újra egy mosolygós, vidám fickó legyek és ne ez a szar is le van szarva hangulat, de mondom: félek, nehogy egy rossz pillanatomban...
2012. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 csakegylány^^78 válasza:

Én a családi háttér miatt , van 2 testvérem , én vagyok a középső gyerek , nem éreztem soha hogy engem "kihagynak , vagy ilyesmi, a gond apukámmal van , ő az a fajta ember akinek bárki mondhat bármit! Mikor kicsi volt , , az ő apja ,elhagyta őket , egy szem gyerek volt ...

ezek tudatában tisztázódott előttem hogy miért nem jó a kapcsolatunk , neki soha nem volt apa képe ...

Így ő egy ordibálós , kötekedő , apa lett

A gondolat hogy öngyilkos leszek , egy pillanatra ledöbbentett , mert az előtt egyáltalán nem gondoltam ilyenre ,végül elindultam az erkély felé , amikor megcsörrent a telefonom , a legjobb barátnőm volt az , és megkérdezte megnézünk e egy filmet ?! -abban a pillanatban kifakadt belőlem a sírás , és őszintén , /ha lenne még ilyen gondolatom - legtöbször a szeretteimre gondolok , a testvéreim , barátaim ! A lényeg hogy elborultan nem szabad semmit csinálni , be kell kuporodni egy sarokba és lehiggadni ! és talán egyszerűbbnek tűnik a halál , az élet a maga kihívásaival ,szép és változatos ! -lehet az indok egy szakítás , vagy bármi más ... túlkell lépni rajta ! remélem tudtam irányt mutatni :)

2012. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!