Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek beilleszkedési...

Van köztetek beilleszkedési zavarral küzdő, antiszoc ember? Ha igen, mitől alakult ki bennetek ez a viselkedés? Hogy lehet ebből meggyógyulni?

Figyelt kérdés
Hogy éltétek meg azt, ha valahol nem fogadtak be titeket? Csak úgy érzi ilyenkor az ember, hogy nem szeretik, vagy tényleg furcsa a többi embernek, és tényleg nem fogadják be? Engem az utóbbi időben egyre több ilyen élmény ért, és sokszor éreztem azt, hogy nem szeretnek, vagy furcsának tartanak. Egyre jobban bizalmatlanná váltam az emberek felé. Ti hogy vagytok ezzel, hogy kell ebből meggyógyulni?

2012. júl. 1. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Van. Én minden embert utálok és családtagjaimon, egy két barátomon kívül nem nagyon tűrök meg magam mellet senkit. Hogy alakult ki? Az emberek viselkedése váltotta ki belőlem, elsősorban munkahelyi, a főnökeim veselkedése.
2012. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha nagyon az elején akarom kezdeni, azt mondhatom, már a bölcsiben kialakult, 37 évvel ezelőtt, ugyanis azt hiszem legelőször ott ment el a kedvem a közösségtől, most ezt nem részletezem, mert nem írhatok ide regényt.

Aztán sokáig otthon maradtam, egyke gyerekként.6 éves koromig gyakorlatilag nem láttam mást, csak anyámat, meg nagyanyámat és ezt szoktam meg.Közben beteg is lettem sok időt töltöttem kórházban.Ez megint rátett egy lapáttal.Ebben az életkorban tanulná meg a gyerek a beilleszkedést, ekkor kellett volna megszoknom a közösségi életet.Helyette szenvedtem és otthon unatkoztam anyám nyakán.Persze ezek után az oviban sem akartam megmaradni.Olyanok voltak számomra a gyerekek, mint a marslakók és azt hiszem én is olyan voltam nekik...

A suli szintén nehezen indult, de hosszú évek alatt végül kicsit feloldódtam, de sosem éreztem magam igazán otthon a világban, sosem tudtam, hányadán állok az emberekkel, hol a helyem...Máig ilyen vagyok.Most újra begubózva, magamnak valóan élek már évek óta.Voltak melóhelyeim,furcsa volt...Néha úgy éreztem, kedvelnek, máskor totál kívülállónak, kirekesztettnek éreztem magam."röviden" ezek miatt az élmények, érzések miatt nem vagyok egy társasági lény.Csalódtam is sok emberben.Tudom, hogy muszáj valamennyire tartanom velük a kapcsolatot, de szinte senki nincs, akinek igazán vágynék a társaságára.Nem érzem jól magam "odakint":(

Most próbálok ebből kilábalni.

Szerintem csak úgy érzi az ember, hogy nem szeretik.És ezt a többiek megérzik, és emiatt nem közelednek aztán ők sem.

Érzik a bizalmatlanságod.

Bátorsággal és szeretettel lehet belőle kigyógyulni.

2012. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez hasznos volt. neked is javulást, szocializálódást kívánok.
2012. júl. 1. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Én is antiszoc vagyok, és igazából nevezhető éppen beilleszkedési zavarnak. Nem vagyok az az elviselhetetlen gyökér kategoria jellemememet tekintve ha közösségbe megyek, de ha valaki együtt töltene velem huzamosabb időt napokat is megszakítás nélkül /erre sose adok esélyt/ akkor azért kibuknának a pszichés problémák rendesen. Egyébként jó pókerarc vagyok, nem lehet észrevenni semmi problémát, símulékony vagyok, azt mondom amit hallani akarnak, és nincs összezörrenés, de nem vagyok az a haverkodós típus egyáltalán. Rossz tapasztalataim vannak az emberekről, rühellem őket mint a szart szinte mindet, aki nem azokat az elveket vallja mint én, és nem az a kategoria. De azt tapasztalom,hogy ezzel voltaképp 100 emberből 90 így van, és ilyenek közt egyáltalán nem érzem jól magam. Elvagyok köztük mint az árnyék, de nem nagyon keresem senkinek a társaságát, nincs rá motivációm, egyszerüen mint a kavicsok az út szélén, annyit számítanak nekem kb. Köszöny, közöny közöny. ezt mutatom, és nincs semmi probléma. Az elvtársak keresgélésébe meg már belefáradtam, nehéz kifogni. Meggyógyulni nem lehet, jellembelileg olyannak mutathatod magad amilyennek látni akarnak, de legbelül nem lehet csak úgy,ahhoz hatalmas trauma kell, azzal megy, de az meg lelki síkon nem rajtunk múlik.
2012. júl. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nekem 15 éves koromig semmi problémám nem volt a beilleszkedéssel, meg társalgással. Aztán sikerült egyre több emberben hatalmasat csalódni, egy idő után meg már azt vettem észre, hogy utálok mindenkit, nem nagyon beszélek senkivel, csak 1-2 személlyel. Nem tartom semmire az embereket, nehezemre esik már kommunikálni velük. Néha elgondolkodom, hogy lehet hülyeséget csinálok, és akkor megpróbálok kicsit közvetlenebb lenni, de akkor rögtön történik valami, ami ráébreszt, hogy nem kell ez nekem. Nem tudom a külvilág mennyit észlel ebből, általában azt mondják, hogy aranyos meg kedves vagyok, de az csak megjátszás.
2012. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Én is nagyon anti szocc vagyok. most nagyon foglakoztat ez a téma. egész napokat képes vagyok magányosan eltölteni. sokszor szeretem, de tudom, hogy ez így nincs rendben, mert ócska meg sokszor unom is. Régebb ha voltak is barátaim, kitaláltam, hogy miért távolodjak el tőlük(valamilyen para). Az én esetemben sok oka van. de idővel igyekszem ezeket mint elhárítani. pl. idealizálom az embereket, így kissebbségi komplexusom van sok ember előtt. bár csak a hozzáállásomon kellene változtassak. gyakran megfigyelem, hogy "kisebbségi" emberek is mennyire felszabadultak mások körében és kellemesebb a kisugárzásuk, jobban elfogadják őket. nálam így van. gyakran érzem azt, hogy utálnak, de rájöttem, hogy csak én érzem ezt. olykor megmerészelek körbenézni, finoman érdeklődni, hogy jogos volt a félelmem. persze az őszinte választ próbálom feltárni.

nálam nagy hátrány, hogy emberi kapcsolatok folyton sokszor butává és belátástalanná válok, mert alaptalanul rinyálok, és nem veszem észre, hogy okot adtam egy adott konfliktusra, így bután besértődök, így okot adva a másiknak az utálatra.

szerintem ez az "úgy érzem utálnak" szöveg nyavalygás, és ha nem is terveztek "hadi szövetséget ellened" , akkor is jogos lehet ez az érzés benned és valamilyen szinten tényleg igazad van és utálhatnak, még akkor is ha nem mondják. Pl. azért érzel így mert..esetleg több odaadást vársz el. de mindennek megvan az ára. sokakhoz ha passzív vagy, vagy fárasztó/undók, akkor ne várj el nagyobb lelkesedést, vagy több tiszteletet.

szerintem az ember vegye észre mondjuk azt, hogy más emberek mit tesznek kapcsolatok fenntartásért, és vegyék észre maguk, választ kapnak az elképzelt "utálatra".

2012. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!