Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol/Alkoholizmus - Nem...

Alkohol/Alkoholizmus - Nem akarok inni, de a társaság kínál, kinéz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Biztos mindannyian ismeritek a szitut, koccintsunk, igyunk egy sört, stb. Alkohol problémáim vannak, ezért jobban tenném, ha egyáltalán nem innék. És ezt meg is tudom állni. De a társaság kiröhög érte. Azt nem fogom persze mondani haveroknak havernőknek hogy azért nem iszom mert alkoholista vagyok/voltam... Ha nem kérek piát jönnek a gúnyos megjegyzések, hogy mert biztos túl jól sikerült a tegnap esti buli vagy mert puhány vagyok. És nem áll meg az elején, folyamatosan itatnának, hogy jobban érezzem magam, oldottabb legyek. Stimmel, de én nem tudok megállni két sörnél, ezért inkább egyáltalán nem akarok inni. Mi a megoldás? Frappáns válaszokat keresek arra a kérdésre, hogy miért nem iszom a társasággal. Olyan válaszokat, ami után befogják a szájukat és én nem égek le amiért nem iszom. Tanácstalan vagyok. Köszi előre mindenkinek!

2012. júl. 4. 11:12
 1/9 anonim válasza:

Frappáns választ én nem tudnék adni, csak kifogásokat találnék, az viszont hosszú távon nem vezet sehova.

De azért mérlegeld, hogy mi a fontos. Talán egy idő után megunják a beszólogatást és megszokják, hogy nem iszol alkoholt. Ettől semmivel nem leszel kevesebb, szóval nincs okuk égetni téged. Megmondod nekik, hogy nem akarsz alkoholt inni, kész, pont, nincs rá szükséged, mert jól érzed magad nélküle. (De gondolom frusztrál hogy itatnának, hogy oldódj és pont ezért leszel feszült. :/)

Én más okból nem akartam alkoholt inni, úgyhogy értem milyen nehéz ez a helyzet. Megmondtam hogy nincs szükségem rá, így is furcsán néztek rám, de aztán megszokták, talán mert látták, hogy így is felszabadult vagyok.

2012. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen isznak,akkor mondd meg nekik,hogy egyedül ők azok,akiket ki lehetne röhögni,mert annyira szerencsétlenek,hogy képtelenek letenni a poharat,és ezért nem szeretik látni azokat az embereket,akiknek ez sikerül.
2012. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Gondolkoztam én is kifogásokon, hogy gyógyszert szedek vagy eltiltott az orvos... De konkrét jó fedősztorit nem tudok kitalálni, mert közöm nincs az egészségügyhöz. Esetleg ilyen ötlet is jöhet, vagy bármi, ami működhet! Köszönöm!
2012. júl. 4. 12:56
 4/9 A kérdező kommentje:
11:54-esnek: Igazából sajnos engem lehetne kiröhögni, amiért nem tudok megállni kis mennyiségnél... ez az égő...
2012. júl. 4. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy az orvosod nagyon nem tanácsolja az ivást. A laboreredményed pocsék lett és az orvosod azt mondta, hogy ha így folytatod lassan új májra lesz szükséged. (ha tényleg függő voltál, akkor ez végülis nem nagy hazugság).

Ha valaki ez után is rá akar venni, akkor komoly hangon közöld vele, hogy ezzel nem akarsz játszani. Örülsz, hogy nem hiányzik az alkohol és nem akarod, hogy rosszabb legyen a helyzet. Igyatok csak, de én szeretnék ebből most kimaradni. Ha ezt valaki nem érti meg..

2012. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de nem akarok semmi ilyet hangoztatni, hogy nekem gondom van az alkohollal.
2012. júl. 4. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj én dolgoztam együtt alkoholistákkal eljártam velük még AA klubokba is. Az aki nem képes kimondani, hogy gondja van az soha nem fog igazán józan maradni. Az alkoholizmus komoly dolog én az írásod alapján úgy láttom, hogy komolyan abba szeretnéd hagyni. Ha viszont viccként fogod fel senki nem fogja komolyan venni. Mondhatod azt, hogy nem iszol mert vigyáznod kell az alakodra, vagy valami más jópofa dolgot, de ez max. egy alakalomra oldja meg a problémádat. Különben sem muszáj azt mondani, hogy gondod van az alkohollal, mond azt, hogy nem bírod olyan jól, mint más, a szervezeted nem olyan erős, érzékenyebb az alkoholra.
2012. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 habosoldal válasza:
Én úgy gondolom, hogy ezt a dolgot fejben kell eldönteni...és akkor már nem is igazán lényeges az, hogy milyen kifogással nem iszol! Lélekben kell erős maradni és hidd el menni fog!( De csak akkor ha igazán akarod)
2012. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Beszéld meg velük egyesével a gondod.

Vagy pedig legyél őszinte. Esetleg megjegyezheted, hogy nem akarod bántani őket:)

2012. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!