Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kisállat segíthet, hogy...

Egy kisállat segíthet, hogy ne legyek magányos?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és nincsenek barátaim, se barátom. Nagyon magányos és szomorú vagyok.

Azon gondolkodtam, h meggyőzöm a szüleimet, h legyen pl egy tengeri malacunk. Bár egy yorki kutyusnak jobban örülnék. Szóval segíthet nekem egy ilyen pici állat? Vagy mit tegyek?? Iszonyatosan egyedül vagyok és utálok élni!!!!!!!


2009. júl. 16. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segíthet, persze csk ha felelősen tudsz is gondoskodni róla. Kutyát vagy cicát ajánlanék. Nekem a cica sokat segített.
2009. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét kérdésedre a válaszom: IGEN, egy kis állat mindenképpen jó magány ellen (bár jobb lenne, ha járnál társaságba is). Újságcikkekben olvastam, kifejezetten hasznos valamilyen hobbiállat tartása (kutya, macska, hörcsög, tengeri malac stb.), jó hatással van a magányos ember hangulatára. Kutyust viszed sétálni naponta legalább kétszer, még le is foglal ezen a téren. Sok szeretetet, ragaszkodást kapsz egy kis állatkától, emberektől kevésbé....
2009. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, h panel lakásunk van. mÉs én kollégista vagyok, tehát hétközben nem tudnék foglalkozni velük.
2009. júl. 16. 10:58
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem kutyuskám volt hosszú évekig, soha nem fogom elfelejteni, mennyire sok szeretetet, őszinte ragaszkodást kaptam tőle!
2009. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Igen egy kisállat iszonyú sok boldogságot tud adni! Nekem egy cicám van, nagyon okos, kedves, és tudunk kommunkiálni is! Röhögni is tudok rajta! Imádom! Főleg egy magányosabb embernek KELL egy kisállat, mert sokszor mosolyra derít! :)
2009. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Segíthet, de nem pótolja a barátokat. Elsősorban korodbeli lányokkal, fiúkkal kellene barátkoznod és gondolkodj el azon, hogy vajon miért nincsenek barátaid. A kutyánál gondolj arra, hogy rendszeresen le kell vinni, akár esik, akár fúj. Oltásra kell vinni a kutyát és a cicát is. Szóval nem kevés anyagiakkal jár a tartásuk. Ha tengerimalacot szeretnél, akkor kettő kellene, mert ők is társas lények és Te nem tudod nekik ugyanazt nyújtani, mint a fajtatársuk. Nagyon édesek tudnak lenni egyébként, kevesebbe kerül a tartásuk, mint a kutyus vagy a cica esetében.
2009. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kollégista vagy, akkor nem javasolnék állatot, mert akár kutya, akár tengerimalac, de mindegyikkel törődni kell napi szinten. Hétvégi állatkát tartani felesleges lenne, hiszen hétközben maximálisan a szüleidre maradnának, ami nem lenne korrekt. Tessék a kollégiumban barátnőket szerezni, nyitni mások felé és akkor nem leszel magányos.
2009. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Segíthet!Az én kis cicusom ha szomorú vagyok rögtön megérzi, bújik hozzám, és mintha értené amit mondok.
2009. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Figyejj én is teljesen így voltam.Nem voltak barátaim,senkim.Kaptam 4 éve egy kutyust ez lekötötte az időmet.Aztán ahogy kutyát sétáltattam szereztem sok barátok.Hidd el,a kutyások között te is találsz majd. :))

18/l

2009. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De ha nincs otthon egész héten, csak hétvégén, akkor szegény cica kihez bújjon? Csak annak szabad állatot magához venni, aki napi szinten gondoskodik róla. Hétvégi állatot nem szabad venni és a szülőkre sem szabad rásózni, hogy majd hétközben oldják meg a problémát ahogy akarják.
2009. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!