Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a munkahely...

Miért van az, hogy a munkahelyi mérgesbácsi kiabál a gyenge teljesítményű fiatal dolgozóval?

Figyelt kérdés
mérgesbácsi: 50 éven felüli, köpcös, kopaszodó, cukorbeteg, igen goromba ember. A nehéz felfogásúakkal nem csak ordítva magyaráz, akár képes is megütni. Szórakozása kioktatás, főleg az illemre
2009. júl. 17. 19:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha pont ilyen emberek írnak, annak örülnék.
2009. júl. 17. 19:58
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudni akarom mit akarnak elérni a lelki terrorral.
2009. júl. 17. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Én nem tudom, neked milyen munkahelyed van, ahol a verekedés a divat? Utcaseprő?

Kérdésedre válaszolva gondolom azért van ez, mert hagyjátok.

2009. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ilyen ember még akkor is ordibál, ha a kolléga lassú egy kicsit.
2009. júl. 17. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Már pár gyárban dolgoztam diákként, és az összes helyen találkoztam minimum egy ilyen emberrel. Lehet látták rajtam, hogy 16 évesként hogy be voltam fosva. Mindig az lett a vége, hogy nyáron összeszedtem egy kis pénzt, és pár hét után továbbálltam. Különböző traumák miatt voltam ilyen kis elesett, de hamar megtanultam, hogy ezt így nem lehet. Biztos nekik sem egy álom, hogy ilyen helyeken dolgoztak minimálbérért, sőt kezdetekben tuti ők is megkapták azt, amiket mi tőlük kaptunk végül. Nem akarom védeni őket, azóta is rossz emlék, ha rájuk gondolok. Kihasználják a helyzetet, tudják, nem pattoghatsz ilyen körülmények között, tűröd, vagy meglépsz. Az egyik helyen az osztályvezetőm "megütött", nem igazi ütés volt ez, csak épp leálltam pihenni pár percre, míg a szalag üres volt, és ordított velem, hogy mit lazsálok, takarítsak. Ekkor már olyan feszült volt a helyzet, hogy képes lettem volna elsírni magam, de nem akartam, hogy még gyengébbnek lássanak. A következő (diák) munkahelyemen ha beszóltak, visszaszóltam. Ha basztattak, leállítottam őket. Lesüllyedtem az ilyen emberek primitív szintjére, és egyszer csak észrevették magukat, vagy ki tudja, lehet nem, csak megunták..?:) Egyik ismerősöm jól csinálja. Mindenki felől érdeklődik, mindenkivel kedveskedik, poénkodik velük, "macsóskodik", lehet így kéne a dolgokhoz hozzá állni, az egészből egy viccet csinálni, és nem ezen bosszankodni. Szólj be valamit a pasinak, valami frappáns dolgot, ha nem változik a helyzet, próbálj meg egy jobb helyre lelépni.
2009. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Feszültséglevezetés vagy hatalom.
2009. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet ennek:

Pl. otthon a felesége az úr, a munkahelyén is kuss van neki az idősebb kollégákkal szemben, ezért a fiatal dolgozókon éli ki minden hatalomvágyát. Vagy aprócska a pénisze, és így kompenzál. Vagy nem aprócska, de már az istennek sem akar felállni, és az agresszióval pótolni véli a férfiasságát. Meg persze eleve rossz természetű, undok ember.

2009. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!