Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek depressziós lenni....

Kezdek depressziós lenni. Kicsinál a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lelkileg padlón vagyok miattuk, egyszerűen kikészítenek. Evészavarom van, megesett, hogy vágásokat ejtettem magamon, teljesen magamba vagyok fordulva. Vannak barátaim, de mind messze, szóval kb senkire nem számíthatok. Mit tehetek, hogy jobb legyen?
2012. aug. 15. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Menj el otthonról. Ha még nincs is rá végleg módod, akkor is menj el valahová, lehetőleg találj valami rendszeres foglalkozást (sport, szakkör), netán munka. Az némileg segíthet. Ott majd találkozol új emberekkel is, kialakulhatnak barátságok. A lényeg, hogy még idejében kezdd el megakadályozni ezt a magadba fordulást.

2012. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Sajnos nincs lehetőségem menni sehova. Ha elkezdődik a suli talán jobb lesz, de nem tudom :(
2012. aug. 15. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
21 éves? Lépj le, ahogy írták. Akár külföldre, akár országon belül. Mindenképp keress fel pszichológust, akár szakrendelőben.
2012. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kollégiumba nem tudsz menni?


Persze kívülállóként könnyű mondani.. de ha már felnőtt korú vagy (ráadásul nem épphogy 18), meg kéne próbálnod tudatos(abb)an alakítani az életed. Ha nagyon rossz otthon, próbálj meg munkát vállalni és mellette tanulni, vagy átmész egy messzibb suliba, ahol indokolt kollégiumba költöznöd.

Ha még nem vagy ilyesmire felkészülve, akkor tényleg az legyen az elsődleges, hogy betáblázd a napjaidat, és jóformán aludni járj haza.

2012. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!