Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniából ki lehet...

A skizofréniából ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
A hangok azt mondják, hogy NEM.
2012. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Van aki ki tud, van aki nem.
2012. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Gyógyszerekkel tünetmentessé tehető.
2012. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul, de nem túl gyakran. A többieknek marad a gyógyszeres karbantartás.
2012. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
36%

Nálam skizofréniát állapítottak meg az orvosok, és én el is fogadom ezt a diagnózist - tényleg nagyon durva pszichózist éltem át. Gyógyszeres kezelést is kaptam, injekciózást is, tünetileg segített is. De az igazi okot nem szüntette meg. A skizofrénia oka saját tapasztalatom alapján szellemi. Legalábbis ami a funkcionális elmezavarra vonatkozik, tehát aminek nincs kimutatható szervi oka, szemben az organikus elmezavarral, aminek szervi oka van, de hiszem, hogy Jézus ezt is meg tudja gyógyítani.



Amit itt most el tudok mondani, mások okulására is, akik ezt az oldalt olvassák: a skizofréniát saját tapasztalatom szerint az okozza, hogy a sátán a démonai által megszállja az illető személyt. Ezután megváltozik a személyisége, gondolkodásmódja, szokásai, stb. Tudom, mert belülről éltem át. A megszállás pedig nem csak úgy véletlenül történik, ehhez súlyos - és sokszor tartós - bűnben élés szükséges. Még keresztények is válhatnak megszállottá ilyen módon. Az én életemben például súlyos szexuális bűnök voltak. Meg nem bocsátás, haragtartás, irgalmatlanság emberek felé. Bibliaellenes gondolkodásmód, pl. szimpatizálás Luciferrel, imádkozás a megmentéséért. Na itt jött a pszichotikus roham. Sok más is volt, nem tartozik mindenkire.


A lényeg: ezek a bűnök kaput nyitnak a gonosznak, hogy beléphessen az ember életébe. Mégis azt tapasztalom, A SKIZOFRÉNIÁBÓL IS VAN GYÓGYULÁS, JÉZUS KRISZTUS ÁLTAL. Amikor bűneimet megvallottam, imádkozott értem a lelkész és megkent olajjal, ahogy a Biblia is tanítja. Jak 5,14-18 "Beteg-e valaki közöttetek? Hívassa magához a gyülekezet véneit, hogy imádkozzanak érte, és kenjék meg olajjal az Úr nevében. És a hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer. Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének. Illés ugyanolyan ember volt, mint mi, és amikor buzgón imádkozott azért, hogy ne legyen eső, nem is volt eső a földön három évig és hat hónapig. Aztán ismét imádkozott, és az ég esőt adott, és a föld meghozta termését." Ami ezek után történt, az Isten beavatkozásának a csodája volt: kiűzte belőlem a démont! Igen, elkezdtem vonaglani, vonyítani és zsibbadást éreztem, mintha valamilyen erő húzta volna ki belőlem a gonoszt. Ekkor szabadultam meg igazán. Tudom, hogy ez sokak számára hátborzongató, amit itt leírok, és aki nem hisz a szellemvilág létezésében - pedig a Biblia is tanítja - annak ez nem hihető. Esetleg azt látja a fentebb leírt sorokban, hogy ez újabb bizonyítéka annak, hogy még mindig skizo vagyok. Ezeket sajnos nem tudom meggyőzni. Ez tény, így történt, magam is meglepődve figyeltem a szabadító szolgálat közben, hogy mi történik bennem, és a lelkész is tanúja volt, aki pedig teljesen normális ember. A Bibliában is olvashatunk számos ördögűzésről. Egy ideje gyógyszert sem szedek, ezt a hozzászólást is gyógyszermentes állapotban írom, aki olvassa, maga döntse el, hogy józanok-e, logikusak-e a gondolataim, avagy sem. Egy érvelés a skizofrénia biokémiai - kontra szellemi okra visszavezethető vitával kapcsolatban: olyan ez, mint amikor sírunk. Folynak a könnyeink. Ezt okozhatja a könnyzacskó megbetegedése, túltermelődése is, ez orvosi eset. Okozhatja hagymapucolás, itt a kiváltó fizikai okot kell eltávolítani, nevezzük az analógiában "életmódváltásnak". És leggyakrabban okozhatja érzelmi probléma, szomorúság, gyász. Itt lelki, szellemi eredetű gyógyulásra van szükség.


Én a skizofréniában ez utóbbira láttam tapasztalatot az én saját, személyes életemre nézve, ettől még lehetnek más fajtái is, ehhez nem értek. Én megszabadultam Jézus Krisztusba vetett hitemnek, bűnvalló imádságnak és olajjal való megkenésnek köszönhetően és ez tény, VALÓSÁG.


Ajánlanék egy oldalt, ahol a megszállottságról bővebben is lehet olvasni: [link] Másokról is olvastam, hogy azután kerültek skizofréniás állapotba, hogy pl. elmentek halottidézőhöz. És meggyógyultak Jézus Krisztus által. A Bibliából két elmebetségre utalnék, az egyik Saul király, a másik Nabukodonozor király esete, akit érdekel nézzen utána. Az ószövetség egyébként a bűn egyik büntetéseként, átokként írja le az elmebetegséget Mózes könyvében, ez is a szellemi eredetre utal. Jézus krisztusnak hála, ma már látom, hogy azok a gondolatok, amiket igazaknak hittem, valójában micsoda téveseszmék voltak, és teljesen el tudok határolódni tőlük, szabad vagyok!


Várom az építő jellegű hozzászólásokat, hasonló megszabadulásokról szóló megtapasztalásokat! Üdv minden sorstársnak és kívánom, hogy tapasztaljátok meg ti is Isten kegyelmének csodálatos gyógyító hatalmát!

kisdavid75@gmail.com

2012. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
Persze. Én például nem hiszem azt hogy minden ember pszichopata lenne. És hogy ők irányítanák a világot. Valójában pedig természetes szelekció. Ahogy mondani szokás. Az evolúció az oka mindennek. Látod? Ki is gyógyultam.
2020. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!