Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszichiáterhez vagy...

Forduljak pszichiáterhez vagy egyszerűen túlvállaltam magam? Nem bírok a gyerekeimmel foglalkozni csak minimális mértékben, nem bírok erőt venni magamon és alig várom hogy elkezdődjön az óvoda.

Figyelt kérdés
Bővebben, 3 kicsi gyerekem van , a férjem sokat dolgozik, de ez régebben is így volt már megszokhattam volna. Azt vettem észre hogy hetek óta nem tudom semmire rávenni magam, ülök a "romokon" nehezemre esik bármit is megcsinálni. A gyerekek (csúnya dolog tudom) de halálosan idegesítenek alig várom hogy este letegyem őket aludni. Nem bírom magam rávenni hogy foglalkozzak velük, nem tudom őket rendesen nevelni. Kimozdulni is utálok. Magán pszichológust nem engedhetek meg magamnak és nem tudom ugyan mit segítene ha állandóan csak panaszkodnék valakinek. Nem ilyen anyát érdemelnének a gyerekeim borzasztóan őrlődök.
2012. aug. 19. 15:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ellátom őket természetesen, főzök, eléjük teszem az ételt, mosok, tiszta ruhát kapnak, altatok stb. Csak másra nincs energiám semmire.
2012. aug. 19. 15:05
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Neked nem orvosra van szükséged,hanem pihenésre és főleg kikapcsolódásra. Nekem ugyan csak 2 gyerekem van,de hasonlóan éreztem. A kikapcsolódásom az volt,hogy havonta 2szer elmentem nagybevásárolni. Rajtam már pánikrohamok is eluralkodtak, sokat fogytam. Orvoshoz nem mentem. Aztán elkezdtem dolgozni és semmi bajom. Emberek közé járhatok, kimozdulok a napi robotból. Igaz most az a bajom,hogy minden nap este fél 6kor látom a gyerekeket először,mert addigra érek haza, miközben hajnalban megyek el itthonról.
2012. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én is sokat fogytam fél év alatt 20 kilót. Nincs kedvem enni se. Kikapcsolódni nem tudok, nem bírom itthagyni a gyerekeket, rossz anyának érzem magam tőle, meg amúgy is alig ér rá a férjem ha még olyankor is elmennék mikor végre itthon van alig lenne kapcsolatunk. Meg hát ő is hiányzik mint társ és ember. Segítségünk nincs, a bébiszitter szótól kiver a víz el nem tudom képzelni hogy idegen ember vigyázzon rájuk.

Lehet a munka nekem is segítene. De még több mint egy évem van itthon, nem beszélve hogy akkor is a háztartási dolgok és a gyerekekkel való foglalkozás "megvárnak" nem fog senki leülni tanulni a gyerekekkel helyettem stb.

2012. aug. 19. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:
Valamelyikőtök szülei nem tudnak rájuk vigyázni? Rád férne egy wellnes vagy ilyesmi csak magadra fordított idő, hogy feltöltődj.
2012. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk rájuk bízni, kettő nem él, kettő pedig alkoholista akikre kutyát nem lehet bízni nemhogy embert. Miért vállaltunk 3 gyereket merülhetne fel a kérdés, de nem így volt tervezve. A 3.védekezés mellett sikerült.
2012. aug. 19. 16:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor testvér vagy keresztszülő, rokon? Csak pár nap kéne amit igazán csak azzal töltesz, hogy kényezteted magad.
2012. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nincsen. Évi 1-2 szer ha találkozunk testvérekkel, nem is ismerik jóformán a gyerekeinket inkább ilyen látszat kapcsolat.

Nem tudom egyetlen alkalom mit segítene rajtam és mint írtam nekiindulni sincs kedvem energiám semmim sehova...és nem akarok egyedül lenni szorongok tőle.

2012. aug. 19. 16:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Évi 1-2 alkalom szerintem segítene és nem kell egyedül menned, az a legjobb, ha egy jó barátnőddel mész. Hogy miért segítene? Mert nem véget nem érő állandó anyai kötelességből állna az életed, hanem néha lehetnél kicsit gondtalan, kicsit önző stb, te is megkapnád, amire vágysz és az sokat dob az emberen. Az erején is, hisz belátható időn belül van mit várni, ami megéri a kitartást, bármi is legyen.
2012. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amíg valódi tüneteid nincsenek, el sem jutsz TB-s pszichiáterhez. Menj el a háziorvoshoz, és mond el a problémádat . Tanácsot, enyhe nyugtatót ő is felírhat.
2012. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon pletykás helyen lakunk, kis település, itt tuti egy perc múlva mindenki tudná hogy "bolond vagyok" mert ez azzal egyenlő itt felénk, főleg a nyugtató feliratása pláne..:(

Bár gondolom pszichiáterhez is csak úgy mehetnék ha van beutaló háziorvostól..akkor ennyit erről.

Köszi a VÁLASZOKAT.

2012. aug. 19. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!