Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszlexiás vagyok hol kapok...

Diszlexiás vagyok hol kapok felmentést?

Figyelt kérdés

2. gimnazista vagyok és diszlexiával küzdök.

Általános alsóban elküldtek egy magánorvosi felmérésre, de csak azt mondták, hogy diszlexia gyanús vagyok, ezért nem adnak felmentést.

1. gimnazista koromban ismét elküldtek,(most már a nevelési tanácsadóhoz) ahol egy többlépcsős vizsgálaton vettem részt. A logopédus szerint biztosan diszlexiás vagyok. Viszont a többi kivizsgáló nem akart felmenteni adni, mivel így "elzárnának a nyelvtanulás lehetőségétől".

Próbáltunk más helye is menni, de csak általános iskolásokat fogadnak, gimnazistákat nem.


2012. aug. 29. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
pontosan mi alól szeretnél felmentést?
2012. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyelvekből mindenképpen.
2012. aug. 29. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd el a kivizsgálóknak, hogy ne a nyelvek alól, hanem a nyelvek osztályozása alól mentsenek fel, te azzal is megelégszel. Meg azt is, hogy az iskolai nyelvtanulás számodra nem lehetőség, hanem korlátozó tényező.

A nevelési tanácsadóhoz fordulj!

2012. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyék ezek, nekem is olyan diszem van mint a ház, mégis jól bezsélek angolul.


Az egészet hallás után tanultam, nyelvtankönyv meg a helyesírás sose volt az erősségem. Az igeidőket, ragozást is csak hallás után tudom, úgy viszont elég jól. 18 évesen csináltam meg a középfokot.


A kötelezőimet audiókönyvben "olvastam ki", án voltam az egyetlen az osztályban aki szó szerint tudott idézni belőle.


Attól hogy máskép tanulsz még nem vagy hülye. Intelligens felmentést kell ilyen esetben kérni, ami alternatív tanulási módokra ad lehetőséget.


Az egyik haveromnak diszgráfiája van, úgy nyomja a gépírást mint a géppuska, de tollat ne adj a kezébe mert meggebed.


Attól még hogy az embernek nincs lába, lehet olimpiai futóbajnok :D

2012. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!