Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van és...

Szociális fóbiám van és súlyos depresszióm. Valakinek esetleg vannak hasonló gondjai? Mit tudnék tenni ezek ellen? (orvoshoz ma fogok menni)

Figyelt kérdés
Annyira elhatalmasodott rajtam hogy már minden nap sírok,nem tudok bemenni iskolába(új suli) Egyszerűen rámjön a pánikroham,nem kapok levegőt,szédülök és alig bírom magamba folytani a sírást. Félek más ismeretlen emberek mit gondolnak rólam,ezért is próbálom kerülni az ilyen helyzeteket,mert nem akarom hogy mások lássák azt hogyha pánikrohamot kapok és beégek :( Valaki tudna valami tanácsot adni??
2012. szept. 5. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Detto ez az eset áll fent nálam is, csak nem engedem ennyire elhatalmasodni magam fölött ezt az érzést! Én is minden nap szorongok, ha emberek közé kell mennem, nem beszélve arról, ha mondjuk ki kell állnom az osztály elé. Olyankor a rosszullét kerülget, hirtelen bezsibog a fejem, szédülök, és csak az jár a fejemben, hogy ki mit gondol rólam. Nálam az a gáz, hogy ilyenkor még beszélni sem tudok, szinte megrökönyödve állok, mint a hülye, és legszívesebben csak sírnék valahol elbújva. Sokszor nincs kedvem az emberekhez, nincs kedvem beszélgetni még ismerősökkel sem.. na én ilyenkor szoktam magam megemberelni, és kötelező szerűen érdeklődni, elegyedni a beszélgetésben. Nem bírom sokáig, de legalább megpróbálom. Ja, és mindenhol, bármilyen közösségben magamat tartom a leghülyébbnek, és inkább háttérbe szorulok és magamba fordulok.
2012. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Orvoshoz mindenképp menj. Azt fogja mondani, hogy járj el barátokkal/ egyedül sok helyre és adni fog valami gyógyszert, hogy segítsen ezt könnyebben megtenni.
2012. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

ma 11:50

Igen a feleléseknél én is ugyanígy voltam mint te

2012. szept. 5. 11:56
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 11:52

Barátokkal szoktam beszélgetni meg találkozni is velük. Nem is tudom mi lenne ha nem beszélgetnék senkivel :/

Nekem az ismeretlen,idegen helyek okoznak gondot,meg ismeretlen emberek,meg ha valamit intéznem kell... csak az a baj hogy ez már egyre rosszabbodik

2012. szept. 5. 11:59
 5/16 anonim ***** válasza:

üdv a klubban..én is ilyen vagyok,bár már nem járok suliba..azóta még inkább szorongok.

új városban lakok,alig vannak ismerőseim,csak itthon emésztem magam,h mire jó az élet.

remélem,lssan sikerül barátokat szerezni és enyhítenek egy kicsit ezen.ha valami ügyet kell inzéznem egyből elbőgöm magam,de muszáj elintézni,utána van egy kis sikerélményem,hogy igen,megcsináltam.

de egyelőre így telnek a hétköznapok.


írd meg mi volt az orvosnál!

én már csak azért se megyek el,mert attól meg pláne rosszul vagyok,ha sok ember közt kell várni..és nem biztos h az orvos segít,csak felír valami pirulát,az meg nem jó semmire.

2012. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Írd meg légyszi, mi volt a dokinál? Egyébként otthon minden rendben van? Szerinted mi az oka ennek a nagy stressznek?

2012. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az orvos azt fogja mondani, hogy járj el sok helyre. Szerencsés vagy, hogy van kivel beszélgetned, így talán könnyebb lesz valahogy ebből kihátrálni.
2012. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nálam is ez a helyzet csak pánikrohamaim nincsenek, vagyis most váltottunk iskolát mert nem bírtam tovább a régit, minden reggel sírtam volt hogy nem tudtam bemenni stb de nem lett jobb. ugyanez van itt is.. nem szeretek emberek között lenni, beszélgetni velük, állandóan szorongok a suliba(ha bemegyek) és azt érzem hogy mindenki engem néz és h csúnya meg kövér vagyok.. ja és plusszba még ezeket evéssel vezetem le.. főleg édesség stb. mert megnyugtatnak tehát még kényszerevő is vagyok mellé. nemtudom mit tegyek én se.. a családom nem igazán támogat.. csak annyit tudnak mondani hogy próbáljak erős lenni meg hogy küzdjem le magamba de nem megy és nem értik meg ha meg nem megyek be a suliba ordibálnak velem :( néha már megfordult a fejembe hogy összepakolok és elmegyek valahová.. csak az a baj hogy nemtudok hová..
2012. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

".és nem biztos h az orvos segít,csak felír valami pirulát,az meg nem jó semmire."


Kedves kérdező!

Ha utánaolvasnál a betegségednek ( pánik, szorongás) rájönnél, mennyire nem igaz, amit írsz. Orvos kell, gyógyszer kell, hogy visszaálljon az agyad normális működése, a többit meg magad is meg tudod oldani. Ha nem hiszed, szenvedj. Az életed mehet rá.

2012. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

eddig nem bizonyították (Szendi szerint), hogy az agynak vmi hiánybetegsége/alultermelése lenne azért, mert szomorú vagy vagy félsz vagy más bajod van. sőt, mielőtt felírják a gyógyszert, semmiféle vizsgálatot nem végeznek erre vonatkozóan, hogy kimutassák a "kémiai egyensúlyhiányt".


én egyébként négyszer futottam neki az antidepresszánsszedésnek. úgy csináltam, ahogy a pszichiáter mondta, viszont legkésőbb 3 és fél hónap után abbahagytam. mert az égvilágon semmi nem történt. talán egy kis kiüresedés, minden mindegy, de az nem sarkall arra, hogy menj, és csináld, amitől jobb lesz. szóval nekem nem segített, nem is oldottam meg, de nem próbálom többet. (hasmenés a bajom amúgy szocfóbiás dolgok miatt, depresszió, zabálás)

2012. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!