Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki már volt mélyponton...

Aki már volt mélyponton hogyan lépett tovább? Hogyan sikerült élni továbbra is a kudarccal teli életet?

Figyelt kérdés

Én meg akarok halni. És ez nem önsajnálat, teljesen komoly. Nincsen semmi értelme az életemnek. Mindig egyre rosszabb minden, pedig évek óta változtatni akarok. Küzdelem, szenvedés az élet számomra. Semmi szép, semmi értelmet adó dolog nem létezik. Tudom, hogy normális gondolkodású ember nem mond ilyet, de nekem megváltás lenne a halál. Nagyon félek a haláltól, de akkor is ez van...szégyen, de feladtam mindent.

Elfogadom, megértem ha elítél mindenki, mert nem tudok mást tenni. Soha még boldog nem voltam...apró örömöt sem éreztem, érzelmileg egy nulla vagyok...egy lelki beteg.

Most mit tegyek?

25/N


2012. szept. 11. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Elősorban azt javasolnám, keress egy pszichológust, és beszélgess vele. Főleg azért, mert egy ilyen állapotnak ritkán van egy kiváltó oka, inkább hosszas eseménysorozat előzi meg, aminek pontos ismeretének hiányában nehezen tudok bármi értelmes ötletet mondani. Most felteszem hogy nincs nagyon közelálló családod, munkád amiért kár lenne, vagy bármi ehhez hasonló marasztaló érték - azt javaslom utazz el valamerre. EGyrészt világot látsz, megismersz embereket, tapasztalatot szerzel, és talán rájössz, hogy mégis tartogat számodra valamit az élet, másrészt kivon a hétköznapok utálatos itteni világából. Amennyiben nem találnál munkát külföldön és pénzed nincs rá, hogy csak úgy utazgass javaslom hogy keress valami egyszerű, vagy akár önkéntes munkát (Au Pair, WWOOF, ilyesmik), hogy csak az útiköltséget kelljen kifizetned. Meghalni később is lehet... Remélem megleled az életkedved. A föld tényleg egy szörnyű hely, és én sem látok mindig mindent rózsaszín szemüvegen át, sőt, de azért mindig találok valami apróságot amiért megéri élni. Fiatal vagy még van időd rájönni hogy mit is akartok egymástól az élettel. Sok szerencsét!
2012. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 12. 09:33
 3/6 Timcsikusz válasza:
Énis voltam mélyponton már nagyon sokszor...bár meghalni még nem akartam.Én ugy teszem (tettem)túl magam ezen a nehézségeken hogy hatalmas erőt vettem magamon és egyszerüen csak megváltoztatom a gondolkodásom.Nincs olyan hogy nincs miért élni!Minden napnak van értelme.Gondolj bele mennyi ember szeretne csak 1 nappal tovább élni!Keress magadnak egy nyugis helyet mérlegeld át az életed.Biztos van valami amit szivesen csinálnál.Keress barátokat magadnak ismerkedj.Én már annak is nagyon tudok örülni ha süt a nap vagy látok egy Boldog gyermeket.Olvasgass,elmélkedj,biztosan találsz valamit amiért megéri élni!És a lényeg mindíg csak pozitívan!
2012. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el azon, hogy ezt a kérdést miért a mentális egészség kategóriába írtad ki. Ha jobban belegondolsz, rájössz, hogy azért, mert ez a felfogásod nem az egészséges felfogása a világnak. Az, hogy a világ, amiben élsz és az életed milyen, kizárólag a te felfogásodon múlik. Egy sikerekben gazdag ember is lehet megkeseredett, és egy kudarcokkal teli ember is lehet boldog. Az élet igazából mindenkinek küzdelem és szenvedés; a lényeg azon van, hogy te hogyan állsz hozzá. Változtasd meg önmagad és megváltoztatod a világot.


Ha konkrét tanácsra vagy kíváncsi, én azt javaslom, kezdj el utánaolvasgatni a spiritualizmusnak, buddhizmusnak. Tudom, ezeket mindenki egy elvont, okkult, furcsa, már-már szektajellegű dolognak tartja, de ez nem így van. A buddhizmus igazából egy logikai alapon levezetett kézikönyv a boldogsághoz. Nézz utána, veszteni semmit nem veszthetsz vele. Wikipédián elég sok mindent írnak róla, az kezdetnek jó lesz. Rengeteg könyv is van, ami arra tanít, hogy hogyan legyél boldog.


A helyzetedet amúgy teljes mértékben át tudom érezni, én is egy nagyon komoly lelki válság közepén vagyok éppen. De én már legalább odáig el tudtam jutni, hogy nem fogom fel az egészet ennyire negatívan - pedig hidd el, megtehetném.


Bízom benne, hogy mihamarabb túl leszel ezen.

2012. szept. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Megfogadom a tanácsaidat.

2012. szept. 16. 12:27
 6/6 anonim válasza:

Szia! Én 22 éves vagyok, nem mondanám h nincs értelme az életemnek.. de én is hajlamos vagyok mindent negatívan felfogni, sokat szomorkodni.. Pár alkalommal nekem is eszembe jutottak hasonló dolgok mint neked.. Magamba forduló típus vagyok, nehezen ismerkedem, barátkozom.. Legutóbbi nagy kudarcom hogy az egyetemen nem tudom átvergődni magam a szigorlaton (sokadjára)..A szüleimnek elvárásuk van velem szemben, és nagyon csalódott vagyok h nem tudok megfelelni nekik... Folyamatosan azon kattogok az élet szinte minden területén h nem vagyok elégjó, nem csinálok semmit jól, mit gondolnak rólam mások?? Sose a jó jut eszembe.. Nem panaszkodni akarok ezzel, csak leírom hogy pl. személy szerint nekem is ezer olyan lelki problémám van, ami másnak lehet eszébe se jut, vagy remekül kezel.. de én nem ilyen vagyok. Sok mindent kudarcként élek meg és magamat hibázatom, aminek következménye a depresszió...


Nekem kicsit könnyitett a lelkemen hogy elkezdtem sportolni. Az első olyan dolog volt amiben rögtön azt éreztem hogy sikerélményem van.. Nem rögtön, de idő után valamennyi kitartást és önbizalmat is adott.. Tudom rendszerezni a gondolataimat, a világhoz való hozzáállásom is változott.. Ugyhogy nagy választ nem tudok adni, de hidd el nem vagy egyedül a problémáddal, mindenkinek megvan a maga nagy lelki baja, valakinek tényleg súlyosabb valakinek kevésbé, de tuti h mindenki ugyanolyan nehezen éli meg!! És hiába nehéz.. kár lenne feladni!!

2013. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!