Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tud-e valaki jó dokikat?

MókusBogár kérdése:

Tud-e valaki jó dokikat?

Figyelt kérdés

Ha segített már nektek és tapasztalatból tudják hogy jó doki, vagy ha hallásból például rokontól vagy egyéb helyen hallottatok jó dokikról légyszi írjatok neveket, mert én folyamatosan rossz dokikat választok és nincs fejlődés.

Borderline személyiségzavarom van emellett vannak más kisebb nagyobb gondjaim is ilyen például az emberektől való félelem.. szorongás. Röviden ennyi :)

pszichoterapeutát, pszichológust, pszichiátert vagy valakit légyszi ajánljatok köszi!



#szorongás #személyiségzavar #Borderline #pszichoterapeutát #pszichológust #pszichiátert
2012. szept. 27. 04:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Oh valóban ezt elfelejtettem odaírni. Budapestről írok! Szóval Budapesten Belül kéne! és én mennék hozzá..
2012. szept. 29. 05:36
 2/10 anonim válasza:
Dr Csernus Imre, hallottam hogy nagyon jó pszihológus de szerintem kicsit furák a módszerei.
2012. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 agi91babe ***** válasza:
Csernus leginkább drogosokkal foglalkozik. Velük valóban elég hatásos. De borderline szindrómával leginkább pszichiáterhez kéne menned,hogy rendes gyógyszeres kezelést kapj. Anélkül esélytelen a javulás.De elég tájékozatlannak tűnsz, szóval remélem nem a kisujjadból szeded, hogy ez a bajod, hanem szakértő állapította meg. A körzeti sztk pszichiátriájára besétálsz, és az illetékes ember ajánl neked megfelelő szakembert. Ez így lenne a legjobb szerintem. Sok sikert!
2012. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
agi91babe köszönöm a választ :) nem vagyok tájékozatlan csak sok orvosnál voltam és egyik sem vált be. és ez idáig el is utasítottam a gyógyszeres kezelést mivel nagyon nehezen fogadtam el azt a tudatot.. hogy miben is szenvedek.. sok féle fajta dokinál voltam de sikertelenül. ezért szeretnék olyan orvost aki már meggyógyított egy borderline os beteget..
2012. okt. 7. 09:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Csernusnál is voltam! És ő állapította meg a betegségem! a gond csak az hogy nekem túl erős volt az ő módszere... rosszabbul lettem mint voltam. elküldött egy drogos csoport terápiára mert azt mondta hogy én bár nem vagyok drogos de ugyan úgy függőségem van , mert a félelmeim tartanak függőségben..
2012. okt. 7. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Dr. Keresztes Zoltán, Dr. Ratkóczi Éva, Dr. Király Ildikó


Ők kifejezetten bordikkal foglalkoznak.

2012. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Mókus Bogár!

A Borderline-t nálad orvos állapította meg, vagy magad diagnosztizáltad? Csak mert itt valaki észlény azt hitte, hogy az a Borderline, aki fűvel fával dug. Te hogy vagy ezzel?

2012. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha valóban borderline vagy, akkor ajánlom figyelmedbe Budapesten a Klinikák metrómegállónál a Ballasa utcában Dr. Unoka Zsolt (ennek neves szakembere) kognitív terápiáját. Mikor én oda mentem terápiára 2008-ban, akkor kaptam meg a borderline diagnózist. (2 hete csináltattak velem máshol újfa tesztet, helyzet változatlan, de én már fejlődtem. Bár még közel nem eleget. Tehát ez egy hónapos, bentfekvős, nagyon kultúrált körülmények, 2 ágyas szobák, saját fürdővel, max 3 ágyas, (ha sokan vannak, betesznek max 1 pótágyat szobánként. Ha hosszú távon keresel megoldást, akkor ajánlom figyelmedbe a következős két intézményt, interneten megtalálod őket: Tündérhegy, Thalassa ház. Nekem Tündérhegy nem jött be, de ez én vagyok. Tündérhegyen tudom, hogy 3 hónap az alap kezelés, de ez lehet 4-5-6, ahogy alakulsz.

Ha valóban Bordi vagy, a gyógyulási idő minimum 1-2 év, ha fogékony vagy rá, és tényleg akarod!!! Ez a legfontosabb. Nehéz, fájdalmas, kereteket kell tartani, stb. De megéri, ha megérett benned az elhatározás, és komolyan gondolod. De türelem kell hozzá. De ezt szakember, teszttel/tesztekkel állapítja meg. Én is most keresek online tesztet, mert én már tünetet felszámoltam a Dr. Unoka Zsolt utáni terápia után. Ha találok neked teszt linket, vagy részletes jellemzőit, tünetekre bontva, akkor átküldöm. Ha minimum 5 igaz rád, akkor jó eséllyel az vagy, de ne ez legyen a meghatározó. Fordulj szakemberhez. Ha esetleg te tudsz ilyen tesztet, nem csak a tünetek felsorolását, akkor én is kérném tőled, hogy írd meg légyszíves. Remélem segítettem már ezzel is valamit. Sok sikert, kitartást, türelmet, és gyógyulást kívánok neked, ha valóban borderline vagy. Később még küldök oldalt/oldalakat (meglátjuk miket találok). Remélem segítségedre volt a válasz. Ha van még kérdésed - terapeuták szerint elég "túlképzett" (önmagam által) vagyok, és sokszor kívűlről, mint terapeuta beszélek erről-tedd fel nyugodtan.

2012. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mókus Bogár nem válaszol.
2012. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EllieArroway válasza:
A Dr. Unoka Zsolt-féle osztályt én is tudom javasolni, sajnos csak bentfekvős keretek között fizeti a TB, de 4 hetet ki lehet bírni és tényleg szép, tiszta, rendezett hely. Ez a honlapjuk: www.pszichoterapiasosztaly.hu
2013. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!