Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy kezelés,...

Hogyan zajlik egy kezelés, "beszélgetés" egy pszhilóusnál, pszhihiáternél?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok,orvoshoz akarok fordulni.
2009. aug. 4. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kikérdez arról, hogy mi a baj, milyen tüneteket észleltél magadon, megkérdezi, hogy a családban volt-e pszichiátriai betegség,esetleg öngyilkosság és aztán majd ő vezet, hogy miről beszélgessetek, ha bízol benne, menni fog, ne aggódj. Majd kiderítitek EGYÜTT az okokat, hogy mitől alakulhatott ki és tanít módszereket, hogy hogyan lehet jobb. Pár hónapja járok én is, nagyon sokat segített már eddig is. csak arra figyelj, hogy ne tőle várd a gyógyulást, ő csak segíteni fog, rávezetni, együtt gondolkodni, olyan összefüggésekre rámutatni, ami neked nem tűnik fel, de ez nem olyan mint a fogorvos, hogy te csak ott vagy és ő mindent megcsinál egyedül és meggyógyulsz. kemény meló lesz, de csak így lehet kijönni depresszióból.
2009. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pszichológusnál kb. úgy, ahogy az előttem szóló elmondta, a pszichiáternél pedig úgy, hogy kb. öt percet beszélget veled, kivizsgáltat, meg kapsz egy rakat gyógyszert, azt majd kontrollon ugyanezek, és próbál beállítani egy olyan gyógyszeradagot, ami megfelelő.
2009. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én voltam már többször is, mindannyiszor más problémával és mindig sokat segített. Nálam úgy volt, egy először kérdezgetett magamról, családomról, aztán irányította a beszélgetést, sokmindenre rákérdezett, és már önmagában az is nagy segítség volt, hogy hangosan megfogalmaztam, hogy mit gondolok, mit érzek. Nekem feladatokat is adott, hogy amíg nem találkozunk, csináljam ezt vagy azt.
2009. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha komoly depressziód van, akkor valószínűleg gyógyszert is kapsz. egyébként az a legjobb, ha olyan pszichiátert keresel, aki pszichoterapeuta is egyben (mint a pszichológus) és egyben testileg is kezel (a depressziót az átvivőanyagok kémiai zavara okozza az agyban).
2009. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!