Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt aki már felhívta a...

Volt aki már felhívta a telefonos lelki-segély szolgálatot? Segít valamit? Kik beszélnek hozzánk? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

#beszélgetés #lelki-segélyvonal
2012. okt. 5. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer, kb. tíz évvel ezelőtt. Egy unott hangú nő szólt bele, aki jól hallhatóan evett, miközben beszéltem. A mondataim közben néha mondta, hogy aha, ahaaa. Nem ért sokat a beszélgetés.
2012. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol laksz. Legtöbb helyen nagyon gáz, egy-két városban jók.
2012. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én eddig 3x beszéltem velük ,mindegyik beszélgetés nagyon különleges volt. én a kp számot hívtam 3 jegyű.nekem segített akkor.
2012. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
87%
Általában pszichológusok akik felveszik mostanában. Segítenek, tanácsokkal látnak el. Elmondhatod, hogy mi bánt. de ha van olyan barátod/barátnőd, de akár a szüleid is, ha olyanok, akkor nekik is el lehet mondani a problémákat és nem hiszem, hogy ne segítenének! Én még egy barátomat sem utasítottam el. Amiben tudtam segítettem nekik.
2012. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Én egyszer hívtam fel régebben. Egy nő vette fel, elmondtam neki a problémámat, de valami aprósággal nem értett egyet és úgy éreztem, hogy inkább vitatkozik, mint hogy megnyugtasson. Kicsit én is rossz hangulatban voltam (hiszen pont ezért hívtam), de nem voltam udvariatlan, mégis egyszer csak azt mondta, hogy akkor mit akarok és lecsapta! Nem szakadt meg, hanem letette! Később azt olvastam valahol, hogy ilyen munkahelyeken vannak mozgássérültek is, akiknek milyen rossz az egészségesek lelkizését hallgatni ("lennének csak az ő helyükben, nem lelkiznének annyit"), lehet, hogy egy ilyet fogtam ki, akinek aznapra már tele volt a hócipője a sok egészséges lelki beteggel... :)
2012. okt. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szerintem, unottak, közömbösek, és nem segítőkészek, csak odébb görgetik a probléma megoldását, és nem utolsó sorban, még irigység is érezhető, ha valaki valóban családi lelki problémával fordul hozzájuk.


És nem utolsó sorban, amikor a saját gyermekével kapcsolatos dolgok, problémájáról beszél, csak annyit éreztetnek, hogy a szülő, még egy mákszemnyi segítséget sem várjon el a gyermekeitől, és nem konkrét anyagiról beszélek.

Annak ellenére, hogy a szülő szerintem példásan, sőt erőn felül megadta a gyermekének a szeretetet, és nem utolsó sorban segítette a gyermekét.

De szinte, a segélyszolgálat, dettó úgy viselkedik a segélykérővel szemben, tehát, egy nagy kalap XXXX-az egész!

EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!

2012. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
82%
Szerintem elég jó,kedves,és segítőkészek,de a problémáidat csak magad győzheted le,hallgass motivációs kazikat,vagy olvass POZITÍV dolgokat,vagy bármit csinálj ami neked örömet okoz!Röviden próbáld kerülni a rosszat,és keresd a jót:)! Sok sikert
2012. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az van, hogy attól függ melyik szolgálatot hívod, van ahol nagyon profik, van ahol meg életunt megkeseredett idegbetegek ügyelnek.


Engem felvettek ügyelni, képzettség nélkül 11 éve...

2012. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
fel sem vették a telefont...
2012. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
22%
Hát persze! Ezzel hülyülünk a tesi öltözőben eltorzított hangon baromságokat mondunk be pl.:hol érdemes öngyilkosnak lenni stb. és a végén jót röhögünk mivel tök unottan közömbösen bénán beszélnek
2012. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!