Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért, hogyan fog nekem az...

Miért, hogyan fog nekem az használni ha pszichiáterhez járok?

Figyelt kérdés

Depresszió, személyiségzavar meg hasonló problémáim vannak évek óta, év elején elhagytam a gyógyszerszedést és most helyette pszichiáterhez járok 2 hónapja, hetente egyszer. Pszichoanalitikával kezel engem, de én nem értem hogy ez hogy működik. Miért lesz nekem jobb attól egy idő után, hogy beszélgetek egy orvossal? Persze feltárjuk a problámákat, meg iylenek, de megoldást még sose mondott rá. Akkor mégis hogyan fogok én ettől meggyógyulni? Ér ez valamit egyáltalán? A másik gondom meg az, hogy amikor ott vagyok akkor mindig jó kedvem van, és ezért mindig elfelejtem neki elmondani a rossz érzéseimet, amik egyébként szoktak lenni. Ő vajon erre rá tud jönni enélkül is? Mert szeirntem nem, a múltkor is azt mondta, hogy ő nem látja olyan súlyosnak nálam ezt a depresszió dolgot. Pedig mikor itthon vagyok egyedül gyakran érzem azt, hogy mindennek vége, el akarok innen menekülni, vagy jobb lenne ha már nem is élnék, meg attól félek hogy egyszer megőrülök és kórházba kerülök.

Bocsánat, ha kicsit hosszú és zavaros a magyarázat.



2012. okt. 17. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elmondani neki, hogy mi az igazság, Neked lesz jobb, ha kibeszéled :) ÉS akkor még segíteni is tud valszeg.
2012. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Szerintem azzal lehet a gond, hogy nem "illetek össze" az orvosoddal. Nekem is volt két pszichológusom, egy pszichiáterem, de egyikőjükkel sem tudtam olyan jól kijönni. Tudom, hogy ha magánemberként találkoztunk volna, akkor megmaradtunk volna a köszönés szintjén.


Bármilyen panaszom volt, ők csak megértően bólogattak, én viszont annak örültem volna igazán, ha körbejárták volna a gondjaimat, és segítettek volna más szemszögből nézni azokat, akár annak az árán is, hogy ellentmondjanak nekem. Nem tették.


Náluk nekem is mindig tűrhető volt a kedvem, legalábbis olyan semmilyen, és nekem meg az volt az egyik panaszom, hogy egyik percben még ugrálni tudnék örömömben, a másikban meg már zokogok. Emellett úgy éreztem magam náluk, mintha nem léteznék, mintha elvesztettem volna az egész világgal a kapcsolatot.


Beszélgetéssel, tesztekkel megállapították, hogy BPD-s vagyok, persze nem kaptam felvilágosítást ezzel kapcsolatban. A Rorschach-tesztnek is csak annyi volt az eredménye állítólag, hogy sokkal nagyobb hajlam van bennem az öngyilkosságra, mint ahogy azt én érzem...


Szerintem csak egy jó kapcsolat tud kirángatni ebből a borzalomból. Én legalábbis egészen összeszedtem magam, mialatt volt valakim. Új iskolát kezdtem, teljesen új dolgokat tanulok, és igazán elégedettnek érzem magam. Na meg jó távolra került tőlem az az ember, aki sokszor megkeserítette a napjaimat...

2012. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Egyetértek azzal,hogy mondd el a valódi érzéseidet. Megoldás lehet az is, ha minden nap, vagy ha valami számodra fontosat,"súlyosat" érzel,azt leírod,és a beszélgetésre beviszed. Én is BPD-vel vagyok diagnosztizálva 2008 óta. Most kezdtem el itthon járni a Nap-Kör-be, a neten is megtalálod.

Ami az orvost illeti: szimpatikus? az első - második alkalom után érezted, h tudnál vele dolgozni, és tudsz hozzá őszinte lenni? Ugyanis valóban fontos a szimpátia is.

Én is próbálkoztam a pszihoanalítikus terápiával,állítólag nagyon jó, de 2 hét után személyes okok miatt abbahagytam. Nekem sem sikerült megértenem, de mindössze azért - amit ott is elmondtak - ,mert nekem elég erős már a kognitív viselkedésterápiák hatása. Személyiségzavarra ugyanis általában az a legjobb, főleg ha borderline vagy.

Megoldást sosem fognak mondani, nem ez a feladatuk. Régóta járok nagyobb megszakításokkal orvoshoz, és sosem azzal segítenek/segítettek, h kész megoldásokat, vagy előre kijelölt fix utakat adtak volna a "kezembe".

Amit az otthonlétről írsz, ismerem. El kell tudnod mondani neki úgy, hogy az érzéseidet is megjeleníted a terápia alatt, nem pedig csak szavakkal elmondod. Ha úgy tetszik, igenis tessék kiborulni :) Így működik. Érzéseket a felszínre hozni, és ott, akkor megpróbálni szembesülni velük. Ha akarsz sírj, légy ideges, dühös magadra vagy a helyzetre, bármi, ami érzelem megjelenik benned, az segít a terapeutádnak is jobban átlátni a helyzetet.

Remélem valamit segítettem.

Amúgy milyen személyiségzavarod van?

2012. okt. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

És ami lemaradt, az előttem szólóhoz kapcsolódva.

NEM CSAK egy jó párkapcsolat tud ebben segíteni. Ha van egy ilyened - szerencsére nekem is van - az rengeteget segít, főleg, ha a párod tudja, mivel/kivel áll szemben. A terápia az elsődleges megoldás. Persze létezik spontán gyógyulás, de igen ritka. Akinek ez sikerül/sikerült, annak gratulálok, és őszintén irígylem és örülök neki :)

2012. okt. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elmondom, mi segít: rengeteg sport. naponta másfél óra sport, tánc! ez segít. a másik: mit eszel? eszel boldog növényeket, boldog tojást? vagy csak ipari termékeket? ha nem hiszel nekem, nézd meg a Super Size Me-t, mit művel a junkfood az ember személyiségével (és a testével). emellett persze, járjál pszichológushoz, ehhez nem értek, biztos segít. de ha a testedre odafigyelsz, jobban leszel, ez biztos. saját tapasztalatból tudom. meg ne magadon gondolkozz, hanem másokon. foglald le magad valami hasznos tevékenységgel, ha nincs mit csinálnod, önkénteskedj. ha az ember rosszul van lelkileg, a gondolkodás árt a legtöbbet, én magamon ezt tapasztaltam. Ha erősebb leszel, majd gondolkozhatsz :)
2012. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!