Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálok emberek közé menni....

Shameka kérdése:

Utálok emberek közé menni. Közöttük nem érzem magam jól, egyfolytában attól szorongok/rettegek hogy megszólnak valamiért, gúnyt űznek belőlem stb. Ez valami betegség lehet?

Figyelt kérdés
Legszívesebben ki sem mozdulnék a házból, és egyedül a szobámban érzem magam a legjobban.11. évfolyamba járok, és mondanom sem kell hogy utálom. Inkább azt mondom hogy nem készültem, mint sem hogy ki kelljen állnom felelésnél az osztály elé. Ha 1 embernél több figyel rám rögtön elkezdek remegni, főleg a kezem, és nézek mindehova, csak az emberek szemébe nem. Legszívesebben láthatatlanná válnék a közelükben.

2012. okt. 21. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
szociális fóbia...
2012. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az, és fordulj pszichológushoz. Azt kell majd kideríteni hogy pontosan mitől, miért szorongsz. Ő segit ebben. A helyes viselkedési forma ilyenkor a NEM elkerülő magatartás. Próbálj meg többször szerepelni. Nem úgy értem, hogy tudományos előadásokat tarts egyetemen, csak próbáld meg a felelést. De persze tudom hogy ezzel nem segítettem, mer ez nem ilyen egyszerű. De Pszichiáter!
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
felelésnél én is sokszor mondtam h nem készültem,mert egyrészt nem készültem másrészt meg a faszom akart ki állni a sok ember elé azért hogy röhögjenek vagy beszoljanak a hátam mögött hogy milyen szerencsétlen vagyok.
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok:de pl ilyen zárt terembe volt hogy bevállaltam a felelést.
2012. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ezt hogy kéne a szüleim tudtára adni?
2012. okt. 21. 21:06
 6/9 anonim válasza:
Szerintem ha uj közösségbe kerülsz és ott valamennyire beilleszkedsz megoldodik.nekem is szerintem ennek koszonheto a dolog.:D
2012. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell magad hozzászoktatni a dolgokhoz, 1-2barátoddal bezsélgessetek, menjetek valamerre, bulizgassatok egyre több ember között, olyanok között akik normálisak és nem a bunkó fajta.

Amúgy idegen közösségben énis így érzem magam, de ha van egy jó kis társaságod teljes életet élhetsz ;)

2012. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egy az egybe, mintha csak én írtam volna. Én járok pszichológushoz, de sajnos annyira nem segített. Főleg magadra kell számítanod, a pszichológus csak az utat adja meg. Viszont ez tényleg szociális fóbia, és az a lényeg, hogy meg kell próbálnod nem elkerülni a stresszhelyzeteket. Hidd el, én tudom mennyire nehéz! De meg KELL csinálni, különben semmilyen javulás nem lesz. Jó pár év kell (általában), de ha igazán akarod, akkor sikerülni fog!

Sok sikert, én nagyon szurkolok Neked! ;)

2012. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LOLXDROFL válasza:
Járj el gyakrabban helyekre max 1-2 baráttal, próbálj minél több futólagos kapcsolatot(nem párkapcsolati) teremteni. Am meg csak szimplán nem szereted az embereket.
2013. márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!