Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kérdezi meg egy pszichol...

Miért kérdezi meg egy pszichológus ezt?

Figyelt kérdés
Elég sok pszichológiával kapcsolatos filmet láttam már és szinte mindegyikben megkérdezték a pácienstől, hogy mi volt az első emléke. Ez miért fontos? Mire következtetnek belőle?

2012. nov. 3. 16:05
 1/8 anonim válasza:
58%
arra lehet belőle következtetni hogy pesszimista realista naiv....ilyesmiket
2012. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Úgy kell feltüntetniük magukat, mintha valami fontos munkát csinálnának, és mintha ebből az információból valami nagyon lényeges következtetést vonnának le.
2012. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem mindegy hogy arra emlékszel,hogy a családdal a kertben labdázol, vagy hogy az apád baltával kergeti az anyád-talán az egész személyiséged fejlődését befolyásolhatja
2012. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert ha mondjuk csak hétéves korodtól vannak emlékeid, akkor lehet, hogy előtte olyasmi történt, amit elfojtasz, azért nincsenek korábbról... vagy csak beszélgetésindító. :D
2012. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

És mi van ha valaki azt feleli, hogy nem emlékszik?

:)

2012. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes kérdés, utánanéztem. Létezik egy pszichológiai irányzat (individuálpszichológia, Alfred Adler indította el), amely szerint az első (kora gyermekkori) emlékeink megmutathatják azt, hogy milyen a hozzáállásunk az élethez úgy általában. Pl. ha az első emlékeid csupa szorongásos, a menekülés motívumát tartalmazó emlékek, akkor lehet, hogy ez az élethez való szorongó hozzáállás jellemez téged a mai napig.

Adler úgy véli nem véletlen, hogy mely emlékeink maradnak meg a fejünkben - szerinte azok, amik illeszkednek ehhez a bizonyos alapállásunkhoz. Ez tehát az elméleti háttere a kérdésnek.

Az is beszédes persze, ha valaki "nem emlékszik semmire". Ez elfojtást, vagy a terápiával/terapeutával szembeni ellenállást is jelezhet.

Tehát elég informatív kérdés, elég mélyre is mehet, ezért én biztos nem használnám "beszélgetésindítónak".

2012. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Engem kezeltek pszichiáterek, de nem emlékszem, hogy egyikük is ilyesmit kérdezett volna. Sőt nem emlékszem, hogy akár egyetlen filmben is hallottam volna ezt a kérdést. Lehet, hogy rajtam látszik, mi lehetett a legelső emlékem?
2012. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Régebben láttam egy filmet, nem emlékszem a címére, abban volt először. Aztán megnéztem az In Treatment című sorozatot, most a Terápiát (tudom, hogy annak a magyarosítása, de ismét kíváncsivá tett), valamint amikor megismerek valakit, akkor is elég sűrűn meg szokták kérdezni.
2012. nov. 4. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!