Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan hölgy, aki...

Van itt olyan hölgy, aki szorongással és/vagy agorafóbiával küzd és még is gyermeket vállalt? Mik a tapasztalatok? Tünetek enyhültek, vagy teljesen megszűntek? Hogy alakultak a dolgok a várandósság közben és után?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Én is most szeretnék babát. Megkérdeztem a dokimat a tapasztalatairól, azt mondta, annak függvényében változik a nő állapota hogy akarta-e a terhességet. Ha igen, akkor javul tőle.
2012. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Párommal mi is nagyon szeretnénk.

De nagyon félek,szinte ki sem mozdulok itthonról.Félek,mi lesz,hogy megyek majd dokihoz a vizsgálatokra,na meg h mi lesz azután hogy megszületne a pici?Tudnám rendesen nevelni?

Párom nyugtatgat,hogy minden rendben lesz ő ki tart mellettem és segít,de akkor is bennem van ez a szorongás és félelem! :(

2012. nov. 11. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:
ez tényleg érdekes dolog,nekem is van szociális fóbiám,de szeretnék gyereket...hogy alakult az életed kedves kérdező,válaltatok gyereket?vagy jobbult az állapotod?
2013. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs mitől félned, Kedves Kérdező. Csak bízz abban, hogy utána jobb lesz, és meglátod, a baba mellett úgysem lesz energiád Magaddal foglalkozni. :) Bár nem tudom, szedsz-e gyógyszert ez ellen, de mielőtt bevállalnátok a kicsit, kérdezd meg a kezelőorvosod a gyógyszer adagolását illetően. Szurkolok Nektek!
2013. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Helló.

Állapotom változó.Gyógyszert nem akarok szedni egyszer már voltam dokinál kipróbáltuk szinte az összeset,de csak még jobban tönkretettek!

Mostanság kezdtünk ráállni komolyabban a baba dologra eddig még sikertelenül. :(

18.ára nem várom,hát nagyon bízunk benne,de ha mégsem jönne össze jöhet a kivizsgáltatás mindkettőnk részéről.

És nálatok mi a helyzet?Baba?Gyógyulás?

Szép napot.Csak Pozitívan! :)

2013. szept. 14. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:

A fóbiák (kivéve szociális fóbia) könnyen, gyorsan gyógyíthatók. Talán a gyermek szempontjából jobb lenne, ha lelkileg egészségesen vállalnád.


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem muszáj elmenned homeopátiás orvoshoz, már a fogantatás előtt! Ad egy szert, pl. Argentum nitricum CH30 vagy bármi mást!!! ezt elszopogatod hetente kétszer és jól leszel. Ha nem mész, akkor a baba is ugyanilyen lesz (nagy eséllyel). és miért lennél jobban terhesen? Vigasz: van rá homeopátiás szer! meg fogsz gyógyulni!
2013. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 évig szorongtam, az ilyen típusú dolgokat egy klassz pszichológussal kell mielőbb rendbe hozni. Nem gyógyszerrel, terápiával. A szorongás egy tünet, nem olyan, hogy huss, eltűnik. A gyógyszer is csak tüneti kezelés, ezért is nem pszichiáterrel kezdünk. Esélyes, hogy amíg más foglalja le a lelked, addig kissé háttérbe kerül, de eltűnni véglegesen nem fog. Ezt tapasztaltam is, tanultam is.

Ha te szorongsz, azt amúgy a pici is érzi. Én akkor vállaltam babát, amikor már nagyon a terápia végén jártunk, iszonyú ritkán jött elő, pláne a terhességem alatt. Mindig reagált rá a kisfiam.

2018. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!