Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valaki 4-es...

Van olyan, hogy valaki 4-es tanuló középiskolában és szellemi fogyatékos?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm és igen furcsa ember. Azt mondja nem félénk, de nagyon komolynak látom. Igazából nem is ez a baj, hanem, hogy sokan azt mondják rá, hogy nem normális. Volt egy barátnője 8 hónapig, de csak egyszer csókolóztak azt mondja. 20 éves a srác.

2012. nov. 13. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor fogyatékos vagy nem, csókolózott vagy nem, félénk vagy nem, komoly vagy nem?


A leírtak egyike sem támasztja alá, hogy szellemi fogyatékos.

A kérdés kiírójáról viszont egyik irányban sem jelenthető ki határozottan semmi.

2012. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából azért merült fel bennem ez a kérdés, mert valaki mondta rá, hogy fogyatékos. A kérdés tárgya tulajdonképpen az, hogy 4-es tanuló középiskolában lehet-e fogyatékos?
2012. nov. 14. 16:43
 3/9 A kérdező kommentje:
És azért írtam le, mert furcsának éreztem, hogy azt mondta, hogy 8 hónap alatt csak egyszer csókolóztak.
2012. nov. 14. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokan rámondják, hogy fogyatékos arra, aki furcsa.

Aki 4-es átlagú az nem értelmi fogyatékos (ezt nevezik kevésbé PC szóval szellemi fogyatékosnak) , mivel annak feltétele a 70 alatti IQ, amivel középiskolában nem sokra lehetne vinni.


A furcsaság mögött persze állhat valami konkrét pszichiátriai diagnózis, de ennyiből képtelenség megmondani. Sehol nincs előírva hányszor kell csókolózni egy kapcsolatban.

2012. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. nov. 15. 16:20
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Ojjé! Már nagydoktorival kistafírozva is találkoztam ilyen kihívással küzködővel!

(Igaz, hogy én már "öreg" vagyok. (70 Y.O.)

:-D

2013. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiderült egyébként, hogy tényleg zizis a gyerek, nem is kicsit.
2013. jún. 17. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A "zizis" szintén nem egy szakkifejezés.

Mindegy, van egy ismerősöd, aki furcsa. Te vagy a 1646416. aki feltett erről egy teljesen felesleges kérdést a GYIK-on.

2013. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Pedig én nem találtam ehhez hasonló kérdéseket. Mindenesetre ő beteg. A srácnak valami agybénulása van, nemcsak furcsa.
2013. jún. 18. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!