Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások miért boldogabbak mint...

Mások miért boldogabbak mint én, mikor ők nem küzdenek az okostelefon és facebook "elidegenítő" hatása ellen, én meg igen?

Figyelt kérdés
Hétvégén mikor otthon vagyok, mert amúgy koleszos vagyok, mást se csinálok, mint internetezek, és a laptop előtt ülök egész nap, direkt ezért nem akarok okostelefont, mert akkor mindenhol ott lenne, és még csak rosszabb lenne. Úgy érzem, hogy ez teszi tönkre az életem, hiányzik a régi időkből az, mikor este vártam a sorozatomat a TV-ben, hogy elolvastam egy könyvet, hogy önszorgalomból tanultam ezt-azt. Sokszor már a tanulás is nehezen megy. Közben mások haladnak a korral, okostelefonjuk van, hordják a laptopjukat az egyetemre, állandóan azt nyomogatják, és mégis boldogabbnak tűnnek.
2012. nov. 17. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mások nem függnek tőle ;) csak használják. Nem mindegy...
2012. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek csak eszközök, önmagukban nem tesznek boldoggá, csak ha jól és mértékkel használod őket. Ne helyettesítsék az életedben a társaágot, a barátokat, a hobbikat, az örömforrásokat. Talán azért vagy boldogtalan, mert nincsenek barátaid, haverjaid, akikkel el tudnád tölteni a szabadidődet; nincsenek hobbijaid, értelmes szabadidős tevékenységeid, amik sikerélményt adnának. És ez, látod, nem azoktólaz infokommunikációs eszközöktől függ. Anélkül is lehetsz boldog, és azoktól önmagukban nem leszel boldog.
2012. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!