Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire súlyos...

Szerintetek mennyire súlyos az állapotom?

Figyelt kérdés

Nagyon autistának tűnök ezen a képen? Vannak tick-eim, furcsa bemozdulásaim, mimikáim, sok helyzetben nagyon nem odaillő módon "fejezem", próbálom kifejezni magam, az érzéseim. "Nem odaillő." - Ez a legjobb kifejezés.


[link]


40 éves férfiként az anyáméknál lakom. Autista Pistának gúnyolnak sokan... kezdek aggódni.



2012. dec. 1. 13:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy mint a vulkán, robbanok, mert mindent elfojtok magamban, vagy hisztizek, mint egy 10 éves kisgyerek, aki nem kapta meg a banánízű nyalókáját.


Csak a szélsőségeket ismerem... öcsémnek is azt mondtam, nem bírja elfogadni, hogy nem érdekel, közben meg mégis érdekel... elzárkózom teljesen, hozzá sem szólok, mégis... amikor szükség van/volt/lesz rá, odalépek és figyelem. Tudni fogom, mit csinál -> nem mondok le róla.


Ha elkezdené élni az életét, ismerkedne, bulizna, tutkó legalább egyszer elmennék és követném, nézném, hova mikor megy, mit csinál.


Betegnek érzem magam.

2012. dec. 1. 14:01
 2/5 A kérdező kommentje:

Pl. középiskola... 4 évig hozzá sem szóltam szinte, amikor kiiratkozott, követtem kocsival. Megnéztem, megbizonyosodtam a saját szememmel, hogy igaz... észrevett... van értelme tovább csinálni? Ha odalépnék, nem fog sosem meglepődni már, hogy mindenről tudok, amit csinál. Ezt a kártyák kijátszottam. Szóval ezt mondom... teljesen magam ellen beszélek, illogikusan gondolkodom és illogikus dolgokat mondok.


Nem érdekel, és mégis. 4. év végén megnéztem, szóltak bentről a tanárok, akikkel próbáltam őt manipulálni érzelmileg, tudat alatt, mert egy mély időszaka volt, hátha változik.


Azt hangoztatom, mindenki törődjön magával, mert jobban jár. Erre meg háttérben mást csinálok. Mi bajom? Kiskoromban lett volna valami traumra, amit nem bírtam feldolgozni lelkileg és kialakult 2 személyiség bennem? Vagy mi? Miért próbálok manipulatív lenni?

2012. dec. 1. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kellene eljárnod, nem vagy az életkorodnak megfelelő helyen . A személyiség fejlődésed elakadt valahol a tizenéves korosztálynál és úgy látszik ebből nem sikerül kilábalnod. Először is magadért kellene felelősséget vállalnod, különköltözni, önfentartóvá válni, hogy sikereid legyenek. Nem másokkal kell törődni hanem magaddal. Így elmegy melletted az élet.


A képen anyuci pici fia van, a köldökzsinórt nem sikerült még elvágni. Ez a kép nekem nem mond többet.

2012. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eg te más valaki vagy, csak a véleményekre vagy kiváncsi.

Igen, én a problémás ember helyében szakorvosi segítséghet fordulnék.Nehéz ugyanis ilyen problémákkal ép életet élni. Sajnálom. De van segítség. Kérni kell és elfogadni.

2012. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem de az öccs vagy, akitől már rengeteg hasonló kérdést olvashattunk. A kérdéshalmaz totál értelmetlen... csak annyit tudok javasolni, hogy fordulj szakemberhez TE, mert komoly gondok vannak veled, már csak a fogalmazásod alapján is...

Az autizmus pedig külsőre nem megállapítható...

2012. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!