Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió visszatérhet...

A depresszió visszatérhet periodusonként?

Figyelt kérdés
Értem én olyanokra, akik már meggyógyultak, de pl évenként mondjuk általában ugyanakkor, újra hajlamosabbá válik az ember a visszaesere? pl. télen nagyobb az eély a visszaeser, vagy ilyesmi.... Valakinek ilyen tapasztalata?

2012. dec. 8. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem gyakorta visszatér. még nyáron is szokott.

16F

2012. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát. Mivel én még azt sem tudom, hogy egyáltalán kigyógyultam-e belőle valaha, nem tudok erre válaszolni. Az orvosom viszont azt mondta, hogy visszatérhet, főleg télen ebben a szürkés időben.


Függ ez egyébként az egyéntől is, genetikától, szülőktől, nagyszülőktől, közegtől. Rengeteg mindentől.

2012. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hajlamos rá az ember. Nem tudom hallott-e már a téli depresszióról, de bárkinek lehet időnként deprimáltabb hangulata és ha ez tartós akkor érdemes vele foglalkozni. Nem csak pszichiátert lehet felkeresni ilyenkor vannak más terápiák is mint a Bach virágterápia vagy kineziológia, esetleg hangulatjavító teák (orbáncfű tea fogyasztása)
2012. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van ilyen, hogy hajlamos az ember a visszaesésre. Tenni kell ellene, hogy ez ne történjen meg. Sokat menj a szabadba, sportolj, foglald el magad. Igyál naponta többször citromfű teát. Ha súlyosbodik a helyzet, akkor valami nyugtató is kell átmenetileg 1-2 hónapig. Meg kell előzni a bajt!
2012. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én magam is átestem már két depressziós epizódon mire rájöttem arra hogy csak úgy lesz jó a közérzetem ha eltudom fogadni azt amim van. A
2012. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én magam is átestem már két depressziós epizódon mire rájöttem arra hogy csak úgy lesz jó a közérzetem ha eltudom fogadni azt amim van és jól érzem magam a bőrömben.. Képes vagyok felismerni az élet apró szépségeit és az adott lehetőségeit is, mindent a legkisebb dolgot is ami örömet tud okozni. Az élet nyújtotta boldogságot és jót, mind azt amit amivel az élet megajándékoz minket mert az élet ajándék!


Általában az élet vidámabb oldalát nézem és ha valami nem épp úgy jön össze ahogy szeretném azt mondom magamban hogy na majd akkor nyaralni visz az álomhajó. :)

http://www.youtube.com/watch?v=vDRBAPrCr2I

2012. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a depresszió elmúlik valaha...? Én már ezt erősen kétlem...
2012. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam depressziós.


Nagyon rossz volt, gyógyszert is szedtem.


De megvolt az oka, és ezt feltártam pszichológussal.


Családban gyökerező ok, mert az én anyám iszonyúan hatalmaskodó és erőszakos, és ezért választottam hasonló férfit...


Na, mindegy, ez hosszú, de amióta ezt lerendeztem, azóta nem jött vissza, még a rosszkedv sem.


Van persze endogén depresszió, aminek nincs külső oka, ebben az esetben nem tudom, hogy visszajön-e, vagy gyógyszert kell szedni egész életedben.


De, ez ritka, ahogy én tudom.

2012. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én életemben nincsenek is olyan súlyos problémák, mégis elég mélyen üldögélek a "depresszióban", évek óta nem tudok kilábalni belőle, szerintem nekem simán az agyammal van a baj, mert a beszélgetés nem vezet sehova... Csakhogy én gyógyszert is szedtem, többfélét, de nem akart beválni az sem, így abbahagytam.... Ezért írtam az előtted lévő kérdést... Szerintem valakinek tényleg csak a halál a megoldás

bocsánat az offért

2012. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!