Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy vélem az Édesanyám kénysze...

Úgy vélem az Édesanyám kényszeres gyűjtögető. Mit tegyek hogy megértessem vele, hogy amit tesz annak nincs értelme?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam már megoldani ezt a problémát, ami ugyan nem súlyos de kényelmetlen. Édesapám már belefásult ebbe a helyzetbe, néha persze összevesznek ebből fakadóan de aztán szőnyeg alá söprik a dolgot. Engem viszont egyre jobban zavar ez az egész...

2012. dec. 23. 21:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Én mindig igyekszem higgadt fejjel belekezdeni a "terápiába", próbálom észérvekkel meggyőzni, hogy ez kacat, az nem kell, ugyan mi haszna annak a dolognak, dobjuk ki... az esetek többségében semmire nem megyek vele, sőt sok esetben támadásnak veszi... volt már olyan is hogy azt mondta: " Ha majd meghalok azt csináltok a cuccokkal amit akartok " - ezt persze én nem veszem komolyan, több dolgot dobtam már ki ezt a mondatot követően, olyankor pár nap mosolyszünet aztán mint akit elvágtak, minden visszaáll a régi normális kerékvágásba.


Akinek van hasonló tapasztalata az kérem segítsen ! Meg szeretném oldani ezt az ügyet, méghozzá pszichológus segítsége nélkül(nem akarom megbántani az Édesanyám vele), de segíteni akarok rajta, mert szerintem belátná ő is csak lehet én fogok hozzá rosszul.

2012. dec. 23. 21:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ezzel mit kezdeni. Sajnos én is ismerek ilyen embert. Nem lehet utasítgatni, mint egy gyerelet, mert támadásnak veszik. Ez egy mentális betegség.
2012. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mentális betegség ? De azért le lehet róla szokni, igaz?

Mert ha meg úgy nézem, nem ölt még olyan méreteket, hogy betegségnek nevezzem ( nem szemétdomb a lakás ), inkább rossz szokásnak érzem ami néha erősebb néha gyengébb...

2012. dec. 23. 22:30
 4/4 anonim válasza:
77%

Az én apám ugyan iylen, emiatt csomószor veszekedés van és ahogy teis mondod támadásnak veszi ha szóvá van téve és nálunk is egyre durvább a helyzet. Ez egy betegség, megoldás van de igazából csak akkor lehet ezt legyőzni ha az illető is akarja. Ez pszichés betegség egy pszichologus tudna segíteni terápiákkal, de csak azon tudnak aki haggya. Az én apám nem igazán haggya megsértődik az iyleneken. Próbáld meg felhozni az iylesmit hátha ott beválik.

Azt irtad szerinted rossz szokás, ez nem így van ha egyedül lenne valószínüleg az egész lakás egy szemétdomb lenne. Nálunk csak a pince meg a garázs szemétdomb a hazban rendet tudunk tartani. Kitartást remélem megoldódik, a lényeg hogy kezelhető és ne hagyd hogy tovább fokozódjon

2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!