Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata vagyok?

Szociopata vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt elmennék pszichológushoz, megkérdezem név nélkül a véleményeket. Tudom, hogy itt nem szakemberek vannak elsősorban, de pont ez a lényeg.

Szóval a történet: fiatal, egyetemista srác vagyok. Közeli ismerőseim, volt barátnőim így jellemeznének: megnyerő, vicces, a humor első számú embere egy közösségben, akire mindig lehet számítani.

Azonban páran már említették, hogy nem a többség nem ismeri az igazi arcomat. Kiválóan képes vagyok manipulálni a környezetemet, úgy csavarni a dolgokat (erőszakmentesen), hogy végül az én akaratom érvényesüljön. Külsőleg bármit megtennék azokért, akiket szeretek, valójában őközöttük is rendeznék megtorlásokat. Kiválóan alkalmazom a pszichikai terrort is. Azt próbálom sulykolni mindenkibe, hogy egyenlő emberek vagyunk, valójában ezt csak azért szorgalmazom, hogy senki más ne kerekedhessen felém. Kiváló érveket tudok felsorakoztatni az igazam mellett. Korábban, ha nekem ellentmondtak, megelégedtem annyival, hogy megutáltattam, rossz helyzetbe hozzam az illetőt a környezetben, egy szóval magamat hoztam ki győztesnek (megnyerőségem miatt sikeresen). Manapság azonban ölni is képes lenné, ha valaki nem lojális felém. Az embereket valószínűleg tárgyként kezelem. Azért mondom, hogy valószínűleg, mert ezt nem akarom elismerni magamnak, mert szerintem szeretni is tudok.

Ami viszont érdeke,s hogy ha két ember megy egymásnak a környezetemben, azokért mindent megteszek, hogy kibékítsem őket (gondolom, hogy megint csak én legyek a középpontban, mint ünnepelt ember). Magamat felsőbbrendűnek gondolom, előítéletes vagyok, nagyon keményen bosszúálló, az ellentmondást nem tűröm. Kizárólag végletekben tudok gondolkodni.

Még valami: fél éve beléptem egy pártba annak reményében, hogy majd egyszer hatalmi pozícióba kerülök.


Azonban olvastam azt is, hogy egy szociopata sosem teszi fel a kérdést magának: szociopata vagyok-e?



2012. dec. 25. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Nárcisztikus vagy és szociopata is. Mindenképp keress fel szakembert, mert idővel eltaszítod magadtól az embereket.
2012. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, nem vagy szociopata. Pszichopata vagy.
2012. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt kimondanám hogy pszichopata vagy e tudnom kell valamit: mennyire bírod a stresszt? Akár munkahelyen akár máshol.
2012. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Stresszel változóan állok. Általánosban és gimnáziumban kis túlzással kitűnő tanuló voltam, ám ezt a nagyobb számonkérések idején borzalmas stresszel voltam csak képes átélni. Gyerekkoromban is sok megpróbáltatás ért egészségügyileg, családi okok miatt.

Sokszor megkapom, hogy képtelen vagyok elfogadni magam, azaz bármit teszek, nem vagyok elégedett magamnak. Vagy a maximális teljesítmény vagy semmi (végletekben való gondolkodás, erre már rájöttem), ennek voltak nagyon pozitív eredményei is, de mára kikészít.

Még valami: ha a szemmel győződök meg arról, hogy nem akarnak ártani nekem, nem akarnak elárulni, akkor is paranoiás vagyok. Folyamatosan ellenőrzöm a környezetemet.

2012. dec. 25. 22:13
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Nehezen viselted a stresszt, akkor nem vagy pszichopata (azoknak meg se kottyan a stressz), ettől függetlenül viszont a lehető leggyorsabban menj el egy pszichiáterhez mert nagyon komoly problémáid vannak.
2012. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy szociopata lennél, csak egy egoista néha rosszindulatú valaki. De jó lenne, ha a rosszindulatodat kordában tartanád, és érző emberként gondolnál másokra.
2012. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg szimplán csak kretén. Ha szociopata lennél, nem itt reklámoznád, mekkora manipulátor vagy. Csak még nem kaptál rendes pofont az életben. Mármint nem átvitt értelemben. Ha egyszer olyannal kezdesz, hogy lever érte egy akkorát, hogy kiköpöd a fogad, akkor nem fogod ezt csinálni.
2012. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó!

ha valakitől egy nagy pofont kapsz, és azután másképp fogod csinálni a dolgokat, akkor vak ember vagy.

a belátás a lényeg. ha magától nemlátja be, akkor lényegtelen, hogy mekkora pofonokat kap. a pofonoktól nem fogja belátni...

2012. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mégis mi hasznom lenne abból, hogy névtelenül reklámozom magam?

Egyébként kaptam már pofonokat. Szó szerint is. Meg átvitt értelemben is.

2012. dec. 30. 00:49
 10/16 anonim válasza:
100%

Elsősorban nekem is a nárcisztikus személyiségzavar ugrott be. Nyíltan agresszív is szoktál lenni? Forrófejű?


Van párkapcsolatod? Milyen?


Most valószínűleg a legdurvább tulajdonságaidat írtad le, pont azokat, amik miatt egy felületes olvasó rávághatja, hogy szociopata vagy, de ennél te is és a személyiségzavarok is komplexebbek.


(Term. nem szakember vagyok.)

2013. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!