Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EZ A PARANOIA? Évekig szivtam...

EZ A PARANOIA? Évekig szivtam mindenféle designer drogot és akkor kezdtem el észrevenni hogy a hatásuk alatt mindenki engem néz és rolam beszél, (FOLYTATÁS LENT)

Figyelt kérdés
ami persze nem volt igaz max néha egy két ember de jogosan. Azota abbahagytam majdnem egy éve nagyon ritkán és csak a barátaim közt egy kevés extasyt veszek be de a paranoiás érzések hogy követnek engem, néznek, rolam beszélnek, utálnak ezek mind megmaradtak és egy picit sem csillapodnak. Ezek a drogozás utohatásai? Sosem fog már elmulni? Vagy lehet az önértékelési zavarom miatt van ez az érzés továbbra is mert utálom a külsöm? Vagy a kettö erösiti egymást? Esetleg az hogy sokszor ért csalodás a "barátaim" felöl amikor hátba támadtak és már mindnekiben a rosszat keresem és elöre félek mindentöl? 22 éves lány vagyok

2012. dec. 29. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
bezony..Paranoid skizofréniának hívják a betegségedet....Nekem is ez van ,ugyanazoktól amiktől neked is..Ha bármilyen pszichoaktív drogot fogyasztasz az előhozza az agyad az emlékeket és újra azokon fogsz "flesselni" mint amikor használtad..sajna erre valamilyen antipszichotikumot kell íratni orvossal,esetleg egy szorongáscsökkentővel kombinálva....ne szedj semmilyem szemetet ;ezekben az ekikben már Mefedron származékok vannak amiknek semmi köze a korábbi MDMA-s bogyókhoz..Tudatosan írtják azokat a fiatalokat akik vevők az ilyen szerekre,hisz azok többnyire se GDP-t nem termelnek,sem nyugdíjat nem keresnek későbbre...
2012. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én sosem használtam semmilyen drogot. Viszont a gimis éveim eléggé megviseltek. Kiközösített voltam és úgy éreztem, hogy mindenki engem bánt, rólam beszél. Ami részben igaz is volt. Volt aki úgy szerzett tekintélyt mások előtt, hogy engem megalázott. Folyton azt éreztem amikor elmegyek mellettük, hogy összesúgnak vagy rajtam röhögnek, rólam beszélnek. Ez még a ballagás után is megmaradt, amikor más társaságba kerültem. Néha még most is így érzem és eszembe jut. Nekem is van önértékelési zavarom és sztem az is erősítette. Szóval nekem drogozás nélkül is vannak, inkább voltak ilyen érzéseim. És 22 éves vagyok.



Mi az a designer drog? Miben más, mint a sima?


Am neked azért jó, hogy vannak barátaid. Meg hogy 1 éve leálltál. Bár nem tudom mennyire számít leállásnak, ha társaságba még csinálod. És milyen társaság az, ahol néha bevesztek valamit. Lehet a drog is erősíti az érzéseidet.


Gondoltál már arra, hogy esetleg pszichológussal is beszélj erről?

Elvonó nem tenne jót?

2012. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1 Hozzászolonak: arra gondoltam e

én is hogy ez paranoiás skizofrénia amit te is mondtál ha bármi ilyen mefedron származékot beveszek elöjön...speedtöl és ilyen ugymond tisztább drogoktol nem de ezektöl a szar designer cuccoktol mindig.Eleinte nem volt semmi csak pár honap után kezdödött.


2. Hozzászolonak: én népszerü voltam a gimiben ilyen problémám nem volt a gimin kivüli társaságokban ment viszont a rivalizálás és a gyülöletkeltés a legjobb barátnömnek hitt lány akart teljesen tönkretenni a hátam mögött és ezek után mindenkiben csak azt látom hogy biztos ö is tönkre akar tenni még a boltosban is. A payihologusnak nem tudnám elmondani se senkinek mert nem birom kimondani hogy ennyire szétvagyok esve lelkileg. A designer drog pedig az ami nincs hivatalosan droglistán mert csak picit modositanak valami molekuláján és máris legális anélkül hogy tudnák a rövid vagy hosszutávu hatásait mint pl a speed vagy a kokain.Veszélyesebbek mint bármi más

2012. dec. 29. 17:22
 4/9 A kérdező kommentje:
pszihologust akartam irni
2012. dec. 29. 17:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hogy tudatosan irtanak "minket" ezt hol hallottad? Lehet naiv vagyok de én azt hittem csak a pénzre megy ki a játék mivel legálisan behozhato dolgokrol van szo és olcso elöállitással de nagy haszonnal.
2012. dec. 29. 17:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem merek egyedül menni sehova félek hogy betalálnak nappal vagy rosszindulatbol néznek és beszélnek rolam, éjszaka meg attol hogy megtámadnak vagy megölnek 15 évesen még punk stilusban iszonyat brutál külsövel sem érdekelt ha néztek és halál bátran járkáltam bármilyen veszélyes környéken.
2012. dec. 29. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom erőltetni a pszchós dolgot.


És ebben a videóban csak narkóról beszél. De szerintem igaza lehet. Én inkább a párkapcsolati dolgok miatt olvastam Csernustól, de azért belátom, hogy ehhez is ért. Bár itt inkább narkóról van szó

http://www.youtube.com/watch?v=dg3z52dB8DE


Pszichológus előtt miért nem mersz megnyílni? Az azért van, hogy elmond neki a problémádat és segítsen.


Szerintem itt két dolog van. Egyrészt nagyot csalódtál a legjobb barátnődben, ami megviselt és valamiféle trauma lehet. Ezt nem dolgoztad még fel. Ebben is tudna segíteni egy szakember. Másik meg hogy a drogozással felerősíthetted ennek a hatását. Megváltoztatta a személyiségedet. Eleinte érdekes volt, mert a drog hatása eleinte jó és érdekesebbnek tűnik tőle az ember, csak utána meg tönkremegy. Ezért is kérhetnél szakember segítségét.


Már az is előrelépés, hogy ide leírtad, hogy mi bánt. Tehát valamennyire megnyíltál. Igaz névtelenül és névteleneknek. Ugyanezt megtehetnéd szakember előtt is, aki segíteni akar rajtad és megőrzi a titkaidat.


De te tudod. A te döntésed. Semmi sem kötelező :)

2012. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem csak az a pénz a lényeg amit beszednek ebből..mivel akik meghalnak ezek miatt a cuccok miatt már kérnek kenyeret,két legyet ütnek egy csapásra..ha érted mire gondolok...
2013. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A paranoiás ember nem valós dolgokat képzel, társít hozzá egy kicsi valóság alaphoz. Gyanakszik, rosszat feltételez, és egy külön történetet, összeesküvés elméletet, eszmerendszert talál ki, amit 100%-ig igaznak vall. Nem jó az ítélőképessége, nem tudja eldönteni hogy most amit érzékel, az mi valójában, veszélyt jelent-e igazából szármára, mert mindent úgy él meg, hogy az veszélyes lehet számára. Elkezd a kitalált világának megfelelően viselkedni, vagy elmenekül ok nélkül a helyszínről, környezetből. Állandóan űzve érzi magát, menekül, úgy érzi mindenki ellene van, őt senki nem szereti. Ennek van 4 szintje, amin belül mozoghat az állapota. Mindenképp orvosi segítségre szorul, és nagyon fontos, hogy csak akkor tudják kezelni, ha együttműködik az orvossal. Akkor kész a terápiára, amikor már nincs ott benne a "de" szócska igazolva ezzel a maga igazát. Mert az ellentétes lebeszélés és a helyeslés is fokozza benne a saját fantázia világában kialakult igazát. Akkor indulhat el a gyógyulás útján, ha belátja, ezt az egészet ő kreálta, ő alkotta, ő teremtette, és az egész egy nagy HAZUGSÁG. Nagyon nagy frusztrációval szorongással jár ennek a védelmi rendszernek az üzemeltetése, állandó készenlétben levés rengeteg energiát felemészt. Általában gyógyszerekkel teszik őket alkalmassá a terápiára, amikor a hipomániás állapotukból egy kicsit lenyugtatják őket, hogy tudják elválasztani a menekülni vélt helyzeteket a valóstól. Nehéz a gyógyulásuk, mert sokszor az orvost is ellenségnek nézik, és azt hiszik, hogy félrediagnosztizálták őket, rosszat akarnak nekik stb. Nagyon kell bízni, ha másnem az orvosban. De amíg nincs betegségtudatuk, addig nincs sok esély a gyógyulásra.


4 szintje van a paranoitásnak. nem feltétlen tartozol a negyedik fázisba, ami a paranoid skizofrénia. azért ne diagnosztizáld magad szakember nélkül. Az már az a kategória, hogy feljelnt a szomszédod állandóan, mert meg akarod ölni, és direkt úgy rakod ki a virágosládát, hogy a fejére essen bla bla, vagy hogy az antikrisztusnak képzeled magad, és úgy érzed az egész világot te irányítod, és holnap le fogod győzni. szerintem még itt nem tartasz.


nekem is ezek a szerek hozták ki ezt a cuccot 23 éves koromban. de a hajlamom mindig meg volt rá. Egyszer bevettem valami zöld exet, és utána tört rám egy roham, hogy megátkoztak, és mindenkit ezen a szemüvegen keresztül láttam. Nagyon kemény volt, akkoriban voltak hallucinációim is. Abbahagytam a drogozással, de az hogy rosszat akarnak nekem, az nem szűnt meg. eltelt 10 év mire oda jutottam, hogy együtt működök az orvossal. szedem az antipszichotikumot, és belátom hogy ez az egész fantáziavilág csak az én agyam szüleménye volt.


szerintem jobban teszed ha te is ezen az úton jársz, mert nagyon messzire lehet ebben jutni, nincs határ.

2013. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!