Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet negatív következménye...

Lehet negatív következménye annak, ha valakinek sokat mondogatják, hogy nem fogja vinni semmire, azt érzékeltetik vele, hogy "hülye"?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet bizony. Elvész az önbizalma, és tényleg egy szerencsétlen ember lesz belőle.
2013. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Nem lesz semmi önbizalma, nem fog belevágni semmibe, mert hogy úgysem fog sikerülni. És emiatt tényleg nem fogja tudni majd semmire sem vinni. Önbeteljesítő jóslat.
2013. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert akkor hiába küzd az egyén, végül feladja, mert elhiszi azt, amit mondanak neki: hogy semmire sem fogja vinni az életben. Ebbe beletörődik, és már meg is van a baj.. semmi sem fogja motiválni, végül akár depressziós is lehet, stb..stb..
2013. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet ... sok kedves szülő így teszi sikertelenné és önbizalom hiányossá a gyermekét
2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan sokszor mondják, hogy elhiszed, és azonosítod magad az elhangzottakkal. Minél többet mondunk valamit, azt annál jobban elhiszi az ember, magára veszi, stb..Alapszabály.
2013. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nos, rólam van szó.Anyámnak (mert hogy egyedül nevelt), soha sehogy nem lehetett igazán megfelelni, gyakran éreztette, hogy semmiben sem vagyok megfelelő, még olyasmivel kapcsolatban is kételkedett a képességeimben, amivel kapcsolatban semmi tapasztalata nem volt még."Mi lesz veled, ha így meg úgy?", "Bezzeg, ha én nem lennék,mit kezdenél magaddal, a lakással?", stb, stb

Ezzel engem nem lehet inspirálni, épp ellenkezőleg!

Gyerekkoromban, tinikoromban sokkal tettrekészebb,életrevalóbb voltam, voltak bizonyos területen jó képességeim, de valamiért sehonnan sem kaptam elég dicséretet, elismerést.(Lehetséges, hogy az otthoni minta más közösségben is ismétlődik?Akit nem dicsérnek otthon, máshol sem fogják, mert ezt a mintát "sugározza"?).

Szóval lassan tényleg egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam, tartok új dologba kezdeni, mert biztos, hogy úgysem sikerül, átvernek, stb...

Tudom, hogy alapvetően nincs anyámnak igaza, de úgy látszik mégiscsak kezdenek valahogy beválni a jóslatai.

Most mit lehetne ez ellen tenni?

2013. jan. 7. 15:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul össze is zavar, mert időnként, mikor szinte szájába rágom, hogy azért én sem vagyok ördögtől való, akkor, kb 5 évente egyszer apatikusan közli, hogy " tudom én, hogy te nagyon jó ember vagy, mindent megtudsz oldani, bl-bla-bla...CSAK...)Más közel álló személyektől pedig igen ritkán kapok fontosabb visszajelzéseket.Olyan semleges...Nem dicsérnek, nem bántanak.Bár ha jobban átgondolom, inkább a negatív meglátásaikat fejezik ki, de az is inkább munkahelyen fordult elő.
2013. jan. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!