Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan aludni?

Figyelt kérdés

Ez a dolog múlthét vasárnap kezdődött. Szombaton lefeküdtem éjfél előtt egy picivel, vasárnap reggel 6-ra volt állítva az ébresztőm. Csörgött is 6 órakor a telefonom,rányomtam a "szundira",majd érdekes dolog történt: eddig majdnem mindig egyből visszaaludtam, miután kinyomtam a telefont, de most egyáltalán nem éreztem magam álmosnak. Gondoltam,hogy biztos véletlen,de felkeltem,s nem voltam álmos egész nap. Vasárnap este lefeküdtem, hétfő reggel ugyanez: nem tudok visszaaludni az ébresztő után,kipattantak a szemeim. Még élveztem is,hogy végre nem kések el a suliból elalvás előtt. Kedden ugyanúgy felkeltem reggel, aktívnak éreztem magam, ám délután álmos voltam, így lefeküdtem pihenni, délután 5-6 óra körül, 9-kor felébredtem. Aztán nem voltam álmos egészen hajnali negyed 5-ig. Szerdán lefeküdtem aludni 9-kor,mivel nagyon álmos voltam (előző éjjel ugye nem sokat aludtam), de éjjel fél2-kor felébredtem, s megint nem voltam álmos, fent voltam fél5-ig...Reggel kelés,irány a suli. Álmos voltam egész délután, miután hazaértem,így 18:00-kor lefeküdtem,de vigyáztam,hogy ne sokat aludjak,így állítottam 19:00-ra ébresztőt. Az ébresztőre nem ébredtem fel, most ébredtem fel,a kérdés kiírása előtt: hajnali 03:30-kor. 9 órát aludtam. Gyanítom, hogy most nem fogok aludni már az iskola előtt, s holnap megint folytatódik ez....


Mit tudok tenni ? Mitől lehet ez ? Segítsen valaki !


17F



2013. jan. 11. 03:45
 1/3 anonim válasza:

Több oka is lehet.


1, hozzászokott a szervezeted az x óra alváshoz


2, stresszes, zaklatott élet (iskola,munkahely,család) stb oka is lehet


3, vitaminhiány? leginkább magnézium hiány


Velem is volt ilyen, annyit tudsz tenni ellene, hogy visszaszoktatod magad a ormális alváshoz. Bármennyire is nehéz, ne feküdj le aludni délután ha hazaérsz az iskolából, munkahelyről. Beszerzel magadnak magnéziumot és szépen naponta veszel be 1-et belőle, mozogj, biciklizz, fuss, sétálj akármi, csak hogy felfrissülj és ne punnyadj be :)

2013. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felborult picit ez a rendszered. Én végigcsináltam már ezt úgy, hogy hajnalban feküdtem, nem keltem reggel hanem másnap délután..

Jobb már? Vagy még mindig össze-vissza alszol?

2013. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pár nappal a kérdés kiírása után egyszercsak visszaállt a régire, nem tudom, mi történhetett. Minden jó, köszönöm.
2013. jún. 1. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!