Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire komoly mimória-, ill...

Mennyire komoly mimória-, ill koncentrációzavart okozhat a szorongás, depresszió?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég komolyat. Én, amikor igazán benne voltam, maximum 20 percig tudtam koncentrálni egyhuzamban, de ez már nagyon jónak számított. Általában csak az olyan dolgokra tudtam tíz percnél tovább koncentrálni, amik igazán érdekeltek...
2013. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Engem nagyon zvar már :/ ... egy filmet sem tudok egy helyben ülve végignézni, ált. olyan 3-4 részletben szoktam xD ... meg volt olyan is, hogy másoltam egy serial számot, és hiába láttam mi van oda írva, ahonnan másoltam, de leírni nem azt írtam ... Meg van, hogy nem emlékszem nevekre, vagy, hogy kit honnan is ismerek ... csak azt tudom, hogy ismerős :(

Neked hogy sikerült kimászni a problémádból? Ezzel együtt fokozatosan rendeződött a memória-, koncentrációcavar is?

2013. jan. 13. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly koncentrációzavart okoz. Szorongva csak a szorongáson kattogsz és nagyon megeröltető belőle kitörni. Bár nekem sikerült anno (megint nem reklám, több helyre leírtam már a blogom címét: [link] ha gondolod olvasd el, hogy a szorongásból hogy törtem ki..)


Depressziónál pedig annyira is beszükülhet a világ, hogy már nem is érdekel, hogy nem tudsz valamire figyelni vagy nem tudsz valamit megjegyezni (halkan megyjegyzem, a szorongás kisérőtünete általában a depresszió.. nem véletlenül.)

2013. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Én annak idején gyógyszeres kezelést kaptam. Utána évekig rendben voltam, a tanulmányaim javultak, rendbe jöttek a dolgaim. Sajnos most úgy érzem, újra kezdődik az egész...:S

2013. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a 3, 4- es válaszolók jókat írnak. A lényeg, hogy ne törőrj bele az állapotodba, hanem tegyél magadért. Az is jó, ha valami agytréninget csinálsz, de a dokis megoldás még jobb. És ha jól végigcsinálod, elkerülöd a visszaesést is. Gondolom a 4. válaszoló is sejti, miért kapta el újra...
2013. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a memóriazavart és koncentrációzavart okozhat más is. Pl a figyelemhiányos emberek ugyanilyen tüneteket produkálnak mint amiket te írtál ( [link]
2013. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ez utóbbi lenne ... kb 1 éve kezdődött komolyabban (mondjuk 2), de előtte nem volt ennyire zavaró, szembeötlő. Rendkívül idegesítő tud lenni. Pl. néha azt is érze, hogy a saját életemre nem emlékszem rendesen ... mármint, nem esett ki semmi teljesen, de van, hogy teljes egészében nem jönnek vissza az emlékekek stb. Nem tudom igazávól mit kezdhetnék vele :(. 20 éves vagyok, és szeretnék továbbtanulni, de így nemhiszem, hogy menni fog.
2013. jan. 18. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
A gondolataid csapongnak? Erzed ugy h neha valami fantaziavilagban elsz? Pl ar percre mintha elvesztened a kulvilaggal a kapcsolatot es a magad kepzeleteidben vagy?
2013. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hogy értve csaponganbj a gondolataim?

A famtáziavilág túlzás lenne. Mindig tudom, hogy mi a valóság, csak sok esetben azt érzem nem. Pl. Mintha az érezném, hogy nem ismerem a helyet ahol vagyok, de eltévedni nem szoktam, sőt még meg is tudom mondani mi merre, milyen messze. Ált azt érzem, hogy belassul a gondolkodásom, nem jönnek át a dolgok. Ez stressés fáradtság hatására romlik, de mások nem jelezték, h ez érzékelhető lenne.

2013. jan. 19. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A saját magadon végzett öntesztek rendkívül megbízhatatlanok. Épp ezért az életed befolyásoló döntések előtt, nem ártana szakorvossal megvizsgáltatni magadat.

2013. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!