Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vízfejűség 100%-osan gyógyít...

A vízfejűség 100%-osan gyógyítható?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy betegségem volt(nem tudom,hogy azzal születtem-e),amit "vízfejűségnek" hívnak. Fél évesen vették észre és akkor műtöttek meg vele.

Mindíg is tudtam,hogy volt egy műtétem,hiszen ahol "bevágták",ott a hajhagymákat is kiszedték,szóval egy szép oldalt ívelő csíkban nincsenek hajak.

Ma viszont utána olvastam,mert eddig teljesen figyelmen kivül hagytam,végülis,sose zavart az életbe.

Anyám elmondása szerint valami dolog a fejembe hamarabb csontosodott mint kellett volna,ezért a homlokomat előrenyomta volna a koponya,és mentálisan...hát..fogyatékos lettem volna.

Eddig teljesen normális életem volt,az iskolába nekem van egy egyik legjobb fogalamazó képességem,átlátom a dolgokat,szeretem a kihívásokat,semmi látható jele nincs(a hajhagymáson kivűl),az iskolába(középiskola) az egyik legjobb nyelvérzékkel rendelkezem,már folyékonyan tudok angolokkal is akár már beszélni(próbáltam már "igazi" angolokkal,és tök jól elbeszélgettünk).


De ez most így akkor is elkapott,hogy én értelmileg fogyatékos lennék valahogyan? De hisz én már láttam mentálisan fogyatékos embert,és nem hiszem,hogy úgy viselkednék mint ők.

Nem furcsa? Az értelmi fogyatékos sokszor fel sem fogja,hogy fogyatékos.

Én meg aki teljesen tisztába van a fogalommal,saját magamról hallani ezt...

Lehangoló.

Vagy nálam ez nem érvényes?


Előre is köszönöm a válaszokat.


15/F



2013. jan. 15. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a környezetednek nem tűnt fel semmi furcsa rajtad, akkor szerintem teljesen átlagos vagy. (Nem a szülők véleményére gondolok, hanem osztálytársak, ismerősök, stb.) A környezetet, mint egy tükröd tudod használni. Ha normálisnak tartanak, akkor megnyugodhatsz.


Amúgy szerintem ha lenne valami maradandó, vagy későn felszínre kerülő probléma, akkor 15 évesen már jelentkeznie kellene. De egy orvost is megkérdezhetsz erről, akár a körzetit is. Legfeljebb átirányt szakorvoshoz, ha tényleg biztosra akarsz menni.

2013. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megtettem amit tanácsoltál.

Kiderült,hogy nekem hála az égnek közöm sincs ehez a betegséghez,egyszerűen csak túl gyorsan csontosodott a kutacs csontom.

Egy Svéd professzor(éppen átutazóban volt) műtött meg,semmi komplikáció nem jelentkezett,teljes felépüléssel engedtek el.

Szóval felesleges aggódtam ebben a 30 percben:D

2013. jan. 15. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne izguljál. Mindenkinek van a fejében valami...
2013. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vízfejűségnek (hydrocephalus) rengeteg oka lehet és több típusa is van. Ezt álatlában shunt beültetéssel kezelik (egy szelep és egy cső beültetése az agyba és a hasüregbe hogy az levezesse az agyvizet)

de sok embernél kialakul a betegség aztán magától elmúlik mert nem olyan súlyos.

az "lezárdásos hydrocephalus" nem múlik el, mert itt agytumor vagy agyvérzés okozza a vízfejűséget. ebben az esetben is shunt beültetés a megoldás de shunt nélkül nem marad életben az illető. Nekem is van shunt-öm amióta az eszemet tudom és semmi gond vele teljes életet élek csak tesiórán voltam egy-két dologból felmentve.

Volt shunt beültetésed vagy csak a koponyacsontodat korrigálták?

2013. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!