Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi is az anyakomplexus? Hogy...

Mi is az anyakomplexus? Hogy alakul ki? Esetleg nekem is anyakomplexusom van? (többi lent)

Figyelt kérdés

17éves átlagos srác vagyok, szüleimmel nincs gond, anyukámmal minden nap vitatkozunk tehát nem annyira jó a kapcsolatunk, nincs az a szoros kötődös meg ami illene hogy legyen.

Nekem az idősebb nők tetszene, sőt kijelentem hogy csak az idősebb nők tetszenek, velük eltudom képzelni az életemet. És idősebb nő alatt 30-40-50es korosztályt értem. Minden térem nagyon bejönnek nekem, szexuálisan is, viselkedésileg is, és az érettségük miatt különlegesen kiemelném őket. Lehet valami probléma van velem, csak nemtudom hogy miért , és hogyan alakult ki. Szerintetek anyakomplexusom van?

És hogyan orvosolható?

!Azt hozzátenném, hogy tisztában vagyok vele hogy az ilyen kérdésekből nagyon sok van, de ez egy kicsit más helyzet, ezért is szerettem volna választ kapni rá. Mivel a többség helyzete olyan, hogy vagy meghalt az adott szülő, vagy nem beszéltek már rég ...és a többi és a többi.



#nő #anyakomplexus #orvoslás #anyakomplexus kialakulása
2013. jan. 20. 01:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Erre egy pszichológus tudna neked hiteles választ adni, miután kicsit megismer.
2013. jan. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

csak pszichológus? másképpen nem lehet megtudni a választ?:S

tudod nincs rá felesleges pénzem.

De van a suliban pszichológus asszem, vagy pszichiáter, nemtudom pontosan. Annak érdemes elmondani? mármint ha tudna segiteni, és nem kürtöli szét az egész tanári karnak.

2013. jan. 20. 01:43
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Ellenmondtál a jó szülői kapcsolatodnak azzal, hogy azt írtad anyukáddal sokat veszekedtek.


Amúgy az anya-/apakomplexus nem olyan bonyolult dolog, amit ne lehetne megérteni egyszerűen is- és nem is annyira súlyos dolog: valamikor, valamiért kisiklott az anya-gyerek/apa-gyerek közti viszony, emiatt az életedben néha fogsz találkozni olyan személyekkel, akikhez kötődni fogsz láthatólag bármilyen magyarázat nélkül. Ez lehet ofő, főnök, ismerős, gyakorlatilag bárki, általában idősebb személy nálad.

2013. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm a választ.
2013. jan. 20. 17:25
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, valószínűleg az van, amit jelez az, ogy csak az édesanyáddal egykorú emberekkel tudod elképzelni az életedet.


A valódi anyakomplexus feloldásához nem elég az, hogy az ember kötődik ide-oda, együtt él hosszabb távon idősebb nőkkel (ill. nagyon ritka, hogy ez segít). Neked már szakember kellene, szerintem.


A szüleiddel nemhogy nincs gond, hanem elég nagy gond van (kivált anyukáddal) - különben te egy aranyos átlagos 15-16 éves kislánnyal járnál moziba csókolózni, és nem az anyád korabeli nőkről álmodoznál.

2013. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha pszichológus diagnosztizál, nem mi laikusok. Ettől még mi is felismerhetjük, de nem kezelhetjük.

A pszichológus, akár iskolai, akár ambulancián van, akár magánorvos, nem teheti meg, hogy szétkürtölje a páciensek gondjait, tehát felesleges emiatt aggódnod. Kötelezi őket az orvosi titoktartás. Még a szüleidnek sem mondhatják el.

Az iskolainál biztos nem kell fizetni, de vannak rajta kívül is ingyenes, családsegítő mellett dolgozó szakemberek. Akár még a Vöröskereszt vagy a Máltai Szeretetszolgálat is tud neked ajánlani.

2013. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm. mindenképpen megteszem az első lépést. Csak nagyon nehéz lessz elmagyarázni az okát, vagyis megindokolni h miért...meg minden. Meg nem is tudok olyan nyiltan erről beszélni, szóval nehezeen fog menni.
2013. jan. 21. 15:27
 8/22 anonim ***** válasza:
A pszichológus (a jó pszichológus) dolga, hogy a kérdéseivel rávezessen a válaszokra. Vagyis nagyon jól kell kérdeznie, de nem mondhatja meg helyetted, mi a pálya, mi miért van. Ő csak azt mondhatja meg, mit állapít meg abból, amit elmondasz neki (betegséget, állapotot, zavart). Ne aggódj emiatt, ki fogja húzni belőled.
2013. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
kicsit féle elmenni a suli pszichológushoz....előszöris amikor bemutatkozott nállunk valami kérdései voltak, és azt meg kellett válaszolni 1 lapon, hogy úgymond megismer abból minket...ez oké...csak én már akkor visszafeleseltem neki. Tuti hogy nem birja a képemet. :S tudom pofátlan voltam, rossz hangulat miatt.
2013. jan. 21. 21:53
 10/22 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy bejönnek belsőleg, külsőleg az idősebb nők, hogy képzeled el a velük való kapcsolatot? Szeretnéd, hogy fölnézzenek rád, mint domináns férfire, irányítanád a kapcsolatot, vagy szeretnéd, hogy anyáskodjanak feletted?
2013. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!