Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a szociális...

Mit tehetnék a szociális fóbiám ellen?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, magántanuló. Járok néha-néha pszichiáterhez, de nem sokat segít. Kaptam nyugtatókat, de azoktól csak még többet alszok mint alapból. Hajnalban szoktam lefeküdni és délután kelek, vagyis akkor, amikor már kint nincs világosság, ugyanis mostanában már a napfényt sem bírom. Hétfőn be kellene mennem a suliba, mert az igazgató akar velem beszélni.. Nem akarok vagyis nagyon nem merek kimenni. Reggel 9-re kéne mennem, de fel sem tudok akkor kelni.. Felborult a napirendem és az életem is. 4 hónapja nem voltam kint az utcán. Még az udvarra sem megyek ki. Nagyon félek a közegtől, az emberektől és beszélgetni meg még úgy sem tudok. Mit tehetnék ez ellen?

Valami ötlet, vagy valakinek a tanácsa, akinek már volt ilyen problémája?

Az igazgatónak úgy nem jó, hogy telefonon beszélgetünk, pedig ott is ugyan az lenne..

Mit tegyek?


Köszönöm!:)


2013. jan. 25. 19:48
 1/4 anonim válasza:
Egyszerű, mégis bonyolult. Tudod mit? SZARD LE! Menj ki de most azonnal, és ne foglalkozz senkivel és semmivel! Ez szürreális. Ne érdekeljen a világ, csak tedd azt amit szeretnél mert EGYSZER ÉLÜNK! Ne most komolyan, komolyan kelj fel és menj ki! Kapcsold be a kedvenc zenéd és ÜVÖLTSÖN! NE SZEDJ NYUGTATÓKAT, MERT KIBASOTTUL NEM ÉRI MEG MÁSOK KÁROS BOGYÓIT ZABÁLNI... Szabadulj fel, szabad vagy és rohadtul senki nem parancsol neked! :)))))) Menj el messzire, vagy amit az ösztöneid súgnak neked... Csókolózz, és fuss !!!! Fuss amíg ki nem merülsz, tedd próbára az ember fizikai határát! TE TE VAGY, TE.. GONDOLJ MINDENRE VISSZA, TE VAD VAGY! EMELD FEL A VALAGAD, ÉS ÉLVEZD A NAPOT vagy éppen a havat :)
2013. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) Színesen megtenném tényleg, de nem merek kimenni az utcára, pláne nem egyedül. Ráadásul az önbizalmam is ott van a talpam alatt 210 méterrel. Nagyon nem merek semmit megtenni..:/
2013. jan. 25. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon szívesen járom a várost, és jókat szoktam beszélgetni az ismerőseimmel, sőt, munkám során több ismeretlennel találkoztam, és aránylag jól elbeszélgettünk. Viszont bennem is ugyanaz a gátlás van, mint benned, mivel nem merek leszólítani nőket csak úgy, és idegen társasághoz sem merek odamenni. Nálad ez erősebb, de ami nekem használ, az szerintem neked is.


Az egész lényege a fokozatosság. Én direkt azzal melegítettem be, hogy megkérdeztem egy idegentől, hogy mennyi az idő, majd útbaigazítást kértem mástól, később már egy beszélgetés is elkezdődött idegenekkel.


Nálad aprólékosabban kell kezdeni, de ha kitartó vagy, akkor még tovább is juthatsz, mint én. ;)


Legelőször a bioritmusodat kell rendbe rakni, akár orvosi segítséget is kérhetsz a napfénykerülésed miatt. Ilyet még nem hallottam, de mindenképpen be kéne állítani rendesre a bioritmusodat. Tehát úgy, mint a többi embernél, 8-kor kelj, éjfélkor feküdj le.


Hogy tényleg változni tudj, ahhoz erősen kell akarnod a változást, látnod kell, hogy ez a szociális probléma még rengeteg problémát fog jelenteni. Mindig a cél lebegjen előtted, képzeld el sokszor, hogy milyen boldog leszel, amikor már önfeledten tudsz másokkal beszélni.


Gondolom szüleiddel biztonságban érzed magad, bár érdekes lehet a kapcsolatotok, ha egy ilyen problémára ők még nem nyújtottak megoldást. Na mindegy. Legelőször érdemes egyik szülőddel sétálni menned kis mellékutcákon, ha megérteted vele a problémádat, akkor valószínűleg veled tart. Egyre jobban meg fogod szokni az utcát, és később már egyedül is járkálhatsz. Később mehetsz forgalmasabb helyekre is, majd jöhet az a fokozatosság, amit magamnál írtam. Persze legyél kreatív, kitalálhatsz számtalan szituációt, az élet egy nagy játéktér, érdemes kihasználni.


Nagyon fontos, hogy mindig csak akkor ugorj a következő szintre, ha a komfortérzeted megfelelőnek mondható az adott szituációban. Tehát ne kezd beszélgetést senkivel, amíg nem érzed magad nyugodtnak az emberek között.


Most jövök rá, hogy ez mind felesleges, amit írtam, hogyha nem csak a megszokás nyugalma a visszatartó erő benned. Először ezt a problémát kell megoldani. Racionalizálni kell magadban, hogy pontosan miért nem mersz dolgokat megtenni. Félsz fényes nappal az emberek között járni? Miért? Elrabolnak? Te is tudod, hogy nem, ezért le kell magad nyugtatnod, hogy semmi gondod nem történhet. Ha más is nyugodtan ki megy az utcára, vagy beszélgetést kezd mással, akkor arra te is képes vagy. Nem egy hét múlva, de idővel akár még a társaság középpontja is lehetsz. Ez nem mézesmadzag, én is rendkívül antiszociális voltam, de tudtam ellene tenni, és meg is lett az eredménye.


A holnapi beszélgetésed nehéz lesz még, de ha követed azokat dolgokat, amiket leírtam, akkor igen nagy változásokon mehetsz keresztül.

2013. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Tényleg lépésről lépésre kellene ezt, viszont kell valami, ami ürügy az eljárkálásról otthonról. Pl szeretek fotózni. Ha össze tudnám magam szedni és amikor kijön a jó idő elmenni helyekre fotózni.

A napfényundorom nem tudom mitől lehet, remélem egy orvos tudni fogja majd.. Csak hát ugye oda is elmenni...:)

De ki fogom bírni!:)

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!:)

2013. jan. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!