Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek, ha úgyérzem,...

Mitévő legyek, ha úgyérzem, hogy a Sertralin hatása hosszú használat után kezd elmúlni? Egyáltalán lehet ilyen?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt ősszel írt fel nekem a pszichiáter Sertralin-t, 50mg Sertralin Sandoz-t, depresszióra, pánikbetegségre, öngyilkossági gondolatokra, és szociális fóbiára és nagyon jól bevált, a szedés elkezdése után teljesen jó hangulatom lett, normálisan éreztem magam stb.


Kb. egy héttel ezelőtt elkezdtem időnként teljesen hétköznapi dolgokon enyhén bepánikolni, aztán péntek reggel már a kicsit erősebb pánikolás miatt elkezdtek megjelenni tünetek: hányás, hasmenés, étvágytalanság, gyakori gyomorsavtermelődés.


Ugyanúgy pénteken pár órával később anyám nagyon rossz hangulatban volt és elkezdtünk valamin veszekedni, a veszekedéstől, meg már az aznap reggeli rossz események miatt amik vele történtek, anyám sírni kezdett és rajtam hatalmas pánik és félelemhullám tört ki amiatt, mert anyám sír, és hirtelen úgy éreztem, hogy visszatértem a gyógyszerszedés elkezdése előtti állapotba.


Azóta hiába telt el 3 nap, még mindig nagyon rosszul érzem magam, állandóan pánikhangulatom és öngyilkossági gondolataim vannak és nagyon szomorúan látom a jövőt, anyám teljesen rendbe jött, kiheverte a sírást meg a pénteki rossz eseményeket, amik vele történtek (mellesleg ő is szed antidepresszánst csak nem sertralint) de én mégse érzem jobban magam.


Mielőtt szedni kezdtem a gyógyszert, azelőtt is mindig az egyik legnagyobb pánikot és félelmet kiváltó dolog az volt számomra a világon ha az anyámat sírni láttam, és most teljesen úgyérzem magam, mint a gyógyszerszedés előtt.



Lehetséges, hogy elment volna a gyógyszer hatása így pár nap alatt? Mitévő legyek? Kérjek holnapra időpontot a pszichiáterhez, vagy várjak és nézzem meg mi lesz?



2013. jan. 28. 16:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és tavaly nyár körül is megtörtént egyszer, hogy anyám sírt valamin, de akkor nem tört ki rajtam ez a pánikhullám emiatt.
2013. jan. 28. 16:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltétlenül, és mihamarább menj vissza az orvosodhoz, és mond el neki a tüneteidet. Ahogy én látom, a te gyógyulásod még nem volt teljes a gyógyszer elhagyásakor, vagy pedig nem tettél meg mindent a kiváltó lelki okok elkerülésére. Tudod, ha a gyógyult beteg ujra visszakerül ugyanazok a körülmények közé, amik a betegségét okozták, újra elkapja. Ez nem a régi pánikod kiújulása, hanem egy új pánik felé csúszol. Ezért kell az orvos, és a gyógyszer. Tudod, ha fáj a fejed, ujra veszel be aszpirint. Ez nem szégyen, meg nem gyógyszerezés. Írj, ha van kedved.

Sanyi, egy volt pánikbeteg.

2013. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elmész az orvoshoz, emelni fogja az adagot. Nekem nem használt sajnos az antidepresszáns. Olvastam csak placebo hatása van.
2013. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EllieArroway válasza:

Szerintem menj el pszichoterápiára, pl. itt:

[link]

2013. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!