Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a téli depress...

Mit lehet tenni a téli depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy-két évben nagyon hat rám - így január végefelé rendszerint eljutok arra a szintre, hogy az ágyból sem esik kimozdulni egész nap... Régebben elég volt, ha kisütött a nap, attól télen is jobb hangulatom lett, de egy-két éve azt veszem észre, hogy már az is teljesen mindegy.

Ki mit csinál otthoni körülmények között, hogy kicsit elviselhetőbbé tegye saját maga számára ezt az időszakot? (Szaunára, wellness fürdőre nincs pénzem.)


2013. jan. 30. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg időm nincs sajnos. Van egy 9 hónapos lányom és most az elmúlt időkbe nem igen tudtunk kimozdulni az utcára se a hó meg az eső végett. Úgyhogy én is be vagyok kicsit fordulva. Kb 4 hónapja volt hogy moziba mentem egyik barátnőmmel úgyhogy rám férne megint egy kis kimozdulás. Próbálj meg barátokkal több időt tölteni, nekem mindig segít ha egy délutánra átugranak.
2013. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is teljesen befordultam...alig várom a tavaszt, hogy végre kisüssön a nap. Itthon ülök, gépezek, tv-zek... Régen sokat olvastam, de mostanában ahhoz sincs kedvem. Utcára sem sok kedvem van menni ilyen időben, tisztára lehangol. Bolt aztán haza. Ennyi. Eddig legalább tanultam az egyetemre, mert vizsgaidőszak volt, de most szünet van. És kismama vagyok, jelenleg nem dolgozom. Ezért a sok szabadidő.

Tegnap kezdtem el gondolkozni valami hobbin, hogy ne őrüljek meg itthon. Szerintem kézimunkázni fogok valamit, legalább addig is kreatívkodom. Általában mindennap főzök is, de az csak egy-két óra, nem sokáig köt le.

2013. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Vigyorogj mint egy tejbetök! :D
2013. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a mérsékelt alvásmegvonás és még inkább a fényterápia is jó a téli depresszióra. Utóbbi erre van kitalálva, de orvosnál érdeklődj, mert az a baj, hogy a "fényterápia" Google keresésre sok kamu- illetve nem depresszióra szánt oldal és termék is bejön.
2013. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

No, igen, nekem is valami ilyesmi - az egyetemnek vége, lediplomáztam, és most minden olyan üres... rámszakadt a nagy csomó szabadidő és nem tudom mit kezdjek magammal. Persze munkakeresés, meg naponta főzök én is, de az tényleg csak egy-két óra a napból. Én is valami hobbin gondolkodtam - a kézműveskedés nem is rossz ötlet! :)

Ma már jobb volt kicsit egyébként, mert kisütött a nap, van kb.10 fok errefelé és kicsit visszatért az életkedvem. :) Gyorsan bespájzolok belőle, mert azt mondják, jövőhéttől megint jön a zimankó... :S

Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 31. 11:15
 6/7 anonim válasza:

„Mindig aludhatnékom van” – vallja be a szentpétervári Andrej. A finn Annika a tél közeledtével rosszkedvűvé válik. „Néha már-már klausztrofóbiás leszek a sötétségben – mondja. – Nem lehet elmenekülni előle.”

A szakemberek többféle módszert is javasolnak a téli depresszió elviselésére. Néhányuk például azt mondja, hogy az ember töltsön annyi időt odakint, míg világos van, amennyit csak lehet. Azok is jobbulást tapasztalnak, akik télen testmozgást igénylő tevékenységet végeznek a szabadban.

Jarmo, aki Finnország északi és déli részén is töltött már telet, ezt mondja: „A legsötétebb időszakban több gyertyát gyújtunk, és több villanyt kapcsolunk fel.” Vannak, akiknek a színesfény-terápia segít. Mások otthagyják a sötét telet, és elmennek egy délebben fekvő országba vakációzni. Néhányan azonban arra figyelmeztetnek, hogy vannak emberek, akik ha egy napsütötte országból visszatérnek a sötét télbe, még mélyebb depresszióba eshetnek.

A helyes táplálkozás is fontos. Mivel a napfény segít a szervezetnek a D-vitamin előállításában, ha nincs elég napfény, vitaminhiány léphet fel. Ezért néhányan azt javasolják, hogy az ember télen fogyasszon több D-vitaminban gazdag ételt, például halat, májat és tejtermékeket

2013. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem más is van a háttérbe de találtam egy homeopátiás készítményt aminek a leírása rólam szólt. nekem segít is nagyon eddig úgy érzem, placebo hatás ide vagy oda, akárki akármit mond. google-be ha beírod hogy téli depresszió én valahol ott találtam ezt: sedatif pc+sepia.
2013. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!