Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trichotillomaniás (haj- és...

Trichotillomaniás (haj- és egyéb szőrzettépés) tapasztalatok érdekelnének, kinek hogyan, mennyire sikerült ebből kigyógyulnia, milyen mértékben látszik a helye, illetve pontosan mely területekre fókuszál (t) a betegség alatt?

Figyelt kérdés

Nálam meglepő módon 'csak' szempillatépkedést takar a trichotillomania, viszont ezzel is meggyűlik a bajom.

Kb 11 évesen kezdődött, idén leszek 18, és próbáltam magam mindenhogy leszoktatni erről, ha sikerült is néhány hétig nem kitépnem és megvárnom hogy aránylag visszanőjön, akaratlanul is de ismét kitéptem majd' a felét mindkét oldalt, és ezt űzöm már kb 7 éve, és nem javult a helyzet, sőt: anno csak felül tépkedtem, viszont 1 éve már alul is elkezdtem, ami szintén nem túl esztétikus látvány. Gyűlölöm magam ezért, főleg mert genetikailag sűrű, hosszú pilláim lennének, de így valami ritka ronda a tekintetem, és a legfájóbb hogy egyedül én tehetek erről.


Olvastam, hogy ez mentális probléma és hogy leginkább a gyerekkorban keresendő a válasz erre, de nem tudom, hogyan tudnék magamon segíteni. Nem hiszem, hogy azzal ha kisírom a lelkem egy pszichológusnak, javulna a dolog.


Valamint tartok attól, hogy egy idő után nem nőnek majd vissza. Ez lehetséges? :(



2013. febr. 3. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy idő után nem nő vissza szerintem olyan mint a haj. Ha sokszor kihullik, akkor megritkul.
2013. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én téptem a szemöldököm és a hajam is, a végén már kopasz foltjaim is lettek.

Néha még most is kitèpek 1-2 szálat ha nem figyelek de már igyekszem kordában tartani.

2013. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tépkedem, hogy nem kitépem, hanem ha érdes, vagy töredezett, lecsípem a fogammal a végét. Ha nagyon érdes a hajszál, akkor késztetést érzek, hogy kitépjem tövestől.


rájöttem ez kényszerbetegség, mert úgy érzem, a selejtes hajszálakat ki kell "gyomlálni"


még nem kopaszodtam meg foltba, mert igyekszem nem kitépni, csak leharapni a hajszál végét. de érdekes, én is egy területre koncentrálok, mert csak ott nőnek ezek az érdes hajszálak.


nem tudom hogy lehet erről leszokni, és hogy mivel állhat összefüggésben. talán valami elfojtott szorongással, vagy rögeszmével. Nálam tuti ez a selejtek kivégzése áll a középpontban, de hogy ez honnan jön, nem tudom. csúnya, és idegesítő szokás. MInt egy majom, állandóan kurkászom a fejem.

2013. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Sajnos régen énis ebben szenvedtem.Szempilla ugyanúgy,és nekemis szép hosszú sűrű alapbol.Figyelj.Én esténként csináltam.Összekötöttem a kezem és úgy aludtam.Ragasztoszallagot tekertem a kezemre.Sikerült leszoknom.De vigyázz,volt hogy olyan ideges lettem hogy széttéptem a ragasztoszallagot és kitéptem.Olyankor a kezemre csaptam.6 éve 1 szálat sem szedtem ki :D
2013. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is majdnem úgy csinálom, mint a hármas válaszoló. Csak én nem a fogammal, hanem a kezemmel. De én is az érdesebb hajszálakat és ha vastagabbat találok, azt én is szeretném kitépni. Ritkán meg is teszem.


Próbálom kontrollálni a dolgot, de néha elég nehéz.

Volt, hogy egész halmot tépkedtem így le. Aztán összegyűjtöm gyorsan és kidobom, mert nem bírom elviselni a tudatot hogy mit csináltam.


Én most elkezdtem szedni egy gyógyszert, de nem hinném, hogy nagyban fog segíteni, mert korábban is szedtem.


Az a szerencsém, hogy kopaszodásig nem csináltam sosem.

2013. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!