Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak anyám időnként...

Mit csináljak anyám időnként bepisil?

Figyelt kérdés

Úgy 1 havonta egyszer fordul elő,de még csak 63 éves és nincs semmi szervi baja amitől bekelne pisiljen.

Mit csináljak?

Nagyon nem tetszik,hogy altató szed.Szerintem átalussza azt,hogy pisilni kell?

Már fél éve nem volt nála ilyen,azt hittem elmúlt neki.



2013. febr. 7. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez kizárólag az altató miatt van.
2013. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vizelettartási zavara még egy fiatalnak is lehet, nem kell hozzá 63 évesnek lenni. Hozzáteszem, hogy 63 évesen már nem fiatal a vizelettartási zavarokhoz.

Amúgy honnan tudod, hogy semmilyen szervi zavara nincsen? Kivizsgálták, hogy mitől fordult elő? Mikor történt a bepisilés? Alváskor, mielőtt altatót vett be? Azért amúgy azt gondolom, hogy jó néhányan szednek orvosi utasításra altatót, mégsem jellemző az összesre, hogy bepisilnek.

Vagy nem megfelelően szedi az altatót, amitől előfordulhat akár ez is, vagy valóban nem ártana egy kivizsgálás, mert lehet egészségügyi probléma is a háttérben.

2013. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Életében soha nem dolgozott mindig az apám tartotta el.Mitől lenne neki valami baja.Jár az orvoshoz mindig nézeti magát.

A doki szerint hipochonder,mert minden kis sz@ré megy és gyógyszert kér.Elégé idegesítő.Antibiotikumot akar csak a doki nem írja fel neki.

2013. febr. 7. 12:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Közbe rájöttem,hogy nem-e ezzel akarja felhívni magára a figyelmet tudat-alatt?
2013. febr. 7. 12:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki soha nem dolgozott az életében, az nem azt jelenti, hogy nem lehet beteg.

Szerinted én, aki 25 éves vagyok csak, mennyit dolgoztam az életemben? És mégis refluxom, IBS-em, Gylbert-kórom, szorongásos betegségem van. 25 éves koromra 6! műtéten vagyok túl!

Szóval a betegséget ne hozd össze azzal, hogy ki mennyit dolgozott, mert nem mindig van a kettőnek köze egymáshoz.


A másik, hogy anyukádnak a nyilván vannak pszichés betegségei, amit lehet nem ártana kezeltetni. És akkor nem lennének ilyen gondok.

Meg igazából a szavaidból az tűnik ki, hogy te lenézed, semmibe veszed anyukádat, amit lehet hogy jogosan érzel így, nyilván a családi hátteret nem említetted, de ha így van, hogy van rá okod, akkor meg neked nem mindegy, hogy mivel jár orvoshoz vagy mivel sem.

Amúgy meg attól, hogy jár orvoshoz, attól még nem biztos, hogy mindenén átvizsgálják, tehát lehetnek olyan bajai, amiket csak célzott vizsgálatokkal lehetne kideríteni. Vagy netán urológiára és ultrahangra is jár minden egyes vizsgálatok alkalmával?

De persze még mindig lehet az altató is a dologban, csak egy ötlet volt, hogy esetleg egészségügyi dolog is lehet a háttérben.

Amúgy a pszichés dolgok is képesek testi tüneteket kiváltani, azért ezt sem árt tudni.

2013. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen lenézem! Sajnos 16 évesen az utcára dobott és eladta a papám házát és mikor mindent el cseszett jött hozzám ,hogy segítsek.Addig az unokái sem látta előtte soha.Én marha meg be engedtem és most zsarol mindenfélével.

Gyerekkoromba a nagymamám nevelt le sem sz@rta,hogy a világon vagyok.De ez egy hosszú történet.

Én is pszichés beteg vagyok,mégsem pisilek be. Gyerek koromban több verést kaptam anyától mint enni. Szóval okom van rá ,hogy lenézzem.

Az unokáit sem szereti.Folyton megjegyzést tesz.Milyen jogon??

Most ebbe nem mennék bele,mert ez kicsit bonyolultabb,hogy ezt pár szóval leírjam.

2013. febr. 7. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Erről beszélek, hogy egyértelmű a szavaidból és a hangnemedből, hogy meg van a véleményed az anyukádról és az nem jó. És ezért írtam, hogy nyilván nem részletezted, de meg lehet rá az okod.

Ne érts félre, nem bántásból írtam. Én megértem, főleg ezek után, amiket írtál. Nekem pont az apám, aki nem könnyítette meg az életünket, aminek egyik forrása, hogy én is szorongok.

Csak azért a tisztán látás kedvéért, hogy nem minden úgy van, mármint az egészséget illetően, ahogy gondolod.

De amúgy, ha ennyire rossz volt neked miatta, akkor most miért érdekel, hogy bepisil vagy sem? Hogy beteg-e vagy sem? Hagyni kell a fenébe és oldja meg a dolgait, ahogy akarja.

De amúgy, hogy még ezek után is törődsz vele, az szép tőled, csak nem mindig van értelme.

2013. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért érdekel ,mert az én lakásomba lakik és itt pisil be nálam,szóval érdekel. Nem szeretnék egy hugyos öregasszonyt pesztrálni.Van nekem nélküle is elég bajom. :(
2013. febr. 7. 13:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem sértődtem meg! Sőt örülök,hogy ,ha valaki az igazat írja.És ez az igazság!Sőt fel is pontozok mindenkit :D főleg téged..
2013. febr. 7. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nálatok lakik. Akkor persze érthető.

Sajnálom, hogy ilyen rossz neked.

Akkor esetleg kérj a háziorvostól neki egy beutalót az urológiára, hogy ez a része tisztázva legyen, mert ott meg tudják állapítani, ha ennek egészségügyi háttere van, ha meg nem, akkor lehet tényleg az altató miatt. Esetleg többet vett be és tényleg átaludta. Vagy nem tudom. Szerencsére nem voltam és a környezetemben sem senki, aki így járt volna.

Hát, kitartást kívánok neked a továbbiakban!

2013. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!