Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Rohamok időszaká...

Pánikbetegek! Rohamok időszakának lefutása után maradtak szorongásaitok? Mi ez a szédülés? Mi van utána, hogy lehet meggyógyulni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, ha már vége annak az időszaknak, amiben a rohamok voltak, mi történt nektek utána? Mi lehet ez a rosszullét? Nincs roham, csak szédülés, és szorongás. Hogy múlik ez el? Nektek sikerült rájönnöttök valamire, mitől van ez az egész?

2013. febr. 12. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom van e olyan, akinek elmúlt. Nekem még nem. De most majd jobb lesz állítólag, csak jönne már a tavasz!
2013. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mármint mi? a szédülés, és a szorongás? De már neked sincsenek rohamaid, csak szédülés és szorongás?
2013. febr. 12. 17:21
 3/13 A kérdező kommentje:
Az normális hogy a szédülés és szorongás megmarad a rohamok után? Másnak is így van ez? Mire jöttetek rá? hogy fog ez elmúlni, milyen lelki dolgokban keresni a gyökerét?
2013. febr. 12. 17:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem folyamatosan vannak rohamaim, és a szédülés, mellkasi fájdalom, szorongás, remegés, hidegrázás megmarad a rohamaim után is. Télen a legrosszabb, tavasszal jobban érzem magam valamennyivel. Nekem a rohamaim inkább este, éjjel vannak, nappal ritkábbak, de vannak akkor is. Nagyon nagyon régóta vagyok pánikbeteg. 42 éves vagyok.
2013. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és semmire nem jöttél rá? ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet ennek a gyökerében? nem is próbálkozol megfejteni, esetleg terápiára járni, vagy valamit megváltoztatni az életedben? Azt mondják, ha valami megváltozik, akkor ez hip-hop elmúlik.
2013. febr. 12. 18:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Változtatni? 20 éve ezzel küzdök! Van hogy nem jön elő hónapokig, aztán megint kezdődik! Folyamatosan orvoshoz járok, sokszor voltam kórházban is vele. Engem már nagyon régóta kezelnek vele. Ha egy kis stressz ér, megint előjön. ez a betegség nem úgy van hogy csak úgy elmúlik örökre.
2013. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én hallottam ilyet, azért ne add fel.
2013. febr. 13. 00:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszi! Akkor reménykedek!
2013. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia,

ez a "generalizált szorongás" nevű kórkép egyik tünete, ami együtt járhat a pánikbetegséggel. Irrealitás érzése, mintha álomban lennél, szédülés, de mégse olyan, mint egy "igazi" szédülés, ezért a neurológus nem tud vele mit kezdeni.

Magát a szorongást, a pánikbetegséget kell kezelni ahhoz, hogy ez csökkenjen, közvetlenül a szédülést nem tudod elmulasztani.


Én viselkedésterápiás oktatással foglalkozom, kifejezetten pánikbetegséggel és szorongással, és ennek során tanulással változtatjuk meg a félelem és a különböző élethelyzetek közt kialakult kapcsolatokat. Amit fontos tudni, hogy _nem az érzéseket_ alakítjuk át, azt nem tudjuk, hanem mindig a viselkedést, a reakciót az egyes helyzetekre. Csak azt tudjuk befolyásolni, hogy a pánikbeteg mennyire tud részt venni különböző helyzetekben. Az érzések (pl. szédülés) akkor kezdenek múlni, ha egyre több olyan helyzet van, amiben halálfélelem és pánikroham nélkül részt tud venni. Az érzéseket közvetlenül nem lehet befolyásolni, csak a gondolkodáson keresztül.


Nem tudom, be szabad-e ide beraknom a weboldal címét, ahol ezt bővebben leírom, vagy reklámnak minősül-e, inkább nem teszem. Ha érdekel, magánban nagyon szívesen válaszolok.

2013. febr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tündi0427 válasza:
Szia, én 9 éve vagyok pánikbeteg, és állandóan szédülök, szorongok...rohamok nagyon ritkán jönnek már, ezt nevezik generalizált szorongásnak testi tünetekkel...:( Nekem megmarad sajna!
2013. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!