Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 éves pasi vagyok, sokak...

19 éves pasi vagyok, sokak szerint jóképű de mégis fél év alatt súlyos depresszióba estem, sok sok csalódás a nőkkel, facebook . Régi gyerekkori énem széttörése, szülőkkel nem beszélgettem sokat apámmal nem, de anyával néha igen?

Figyelt kérdés
Erős hangulatingadozások, csökkent gondolkodási képesség,az élet szar,folytonos heves szívdobogás, öngyilkossági gondolatok,figyelmetlenség,csapott szájzúgok,a szemek redője, tág üveges pupillák... tiszta öregnek érzem magam néha. Alváshiány,étvágy csökkenés és még a többi tünete.

2013. febr. 19. 22:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha már a barátok is eldobtak magamtól, legyek öngyilkos vagy mi? Sok fiú haverom van, de lányokkal jobban elbeszélgetek mert sokkal megértőbbek, átérzik a szívükkel, és énis jó ember voltam. Mért van az hogy akiben nagy a szeretet, pont ellentetjére fordul? Ha nem is velük akkor veletek, hadd beszélgessek. Remélem lesz itt olyan aki megértő lány/férfi.
2013. febr. 19. 22:44
 2/16 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichiátert
2013. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tavaly viszont egy elég durva szakításom is volt.. amikor rámozdult rögtön az akkori barátnőmre egy úgymond ' jó barátnak' hitt ember de rögtön amienst vége lett.... azt mondta nem érdekli.. mondom jólvan, neked hogy esne ha felpróbálnám a te volt szerelmed?? Megtudnám verni, ölni
2013. febr. 19. 22:46
 4/16 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még :)

Tűzz ki új célokat magad elé. Tanulj valami újat, keress új hobbit, változtass a külsődön... tedd az ami úgy érzel, segítene.


Nem szabad feladnod, mert lehet ennél rosszabb is.

Én 22 éves lány vagyok.

Az egész tinikorom szar volt, anyám elnyomott, nem engedett ki otthonról, elverte mellőlem a barátaimat és a pasikat.

Végül, 19 évesen kidobott otthonról eltiltva tőlem a testvéreimet.

Anyósomékhoz kellett költöznöm akikkel nem voltam túl jóban.

Na ott is én voltam a hamupipőke :)

Több idegösszeroppanás után végleg megbetegedtem.

Autoimmunos tüneteim vannak, rosszul vagyok, depressziós vagyok.

Már beszélni sem bírok az emberekkel.

Úgy érzem mindenki hátbatámadott, egyedül a párom lóg a nyakamon, de ő úgy megváltozott hogy már csak nyűgnek érzem.

Mégis kénytelen vagyok vele élni mert munkát nem kapok, betegeskedem, ülök egész nap itthon és nézek ki a fejemből.


Én edzeni kezdtem, jógázni, befestettem a hajam és igyekszem minden nap kezdeni magammal valamit, nem punnyadok pedig mást sem szeretnék.

Pedig előttem már tényleg bezárult minden kapu...


Szedd össze magad, nem szabad elhagynod magad ilyen kis apróságok miatt.


Egy filmbeli idézet szokott segíteni rajtam, de nem tudom sajnos hirtelen honnan van.

Remélem téged is megihlet:


"A világ nem csak napfény és szivárvány.

Ez egy kegyetlen, undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek ha hagyod, és soha nem engednek felállni.

Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet.

de nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni!

Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább!

csak így lehet győzni!"



Ha van kedved dumálni, írj nyugodtan :)

2013. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Így átgondolva a film talán valamelyik Rocky lesz :D
2013. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

játszd újra Sam. na igen: a haverokismerősökjóbarátok. :/ múljon el benned a harag az csak téged mérgez.

én nagyon hasonló szituba kerültem. Ezt most elmondom neked őszintén. Az exem akit szerettem,és a maga módján talán ő is szeretett,nem tudta megadni nekem a biztonságot érzelmileg.mikor is az ő barátbarátja, értette a lelkem! Borzasztó volt az eszmélés. én még mindig az exemet szeretem, de azt is látnom kellett hogy ő engem annyira nem ..-sokkal több figyelemét törődést kaptam a másik sráctól. És csak ilyen gesztusokra gondolj!! semmi többre. Merthogy én szakítottam és kiléptem onnan. nem tudtam volna ilyen helyzetbe hozni egyikünket se, pedig piszok magányos, megalázott, és elhagyatott voltam.


Nagyon gyakran megeshet ilyen, de ha egy kapcsolat tényleg jó ott nem. az etika meg jobb esetben működik.


A depire: ha végképp csődöt mondasz fél v egy xanax estére, valami szénhidráttal. Rendszeres életmód- értsd napi rutin amit betartasz- és amit te választasz meg.

vitaminok.

még van más is de azt inkább privátban ha érdekel.

2013. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Miért van az, hogy ennyi depis ember van? Bár mondhatnám, hogy üdv a klubban, mert én depis vagyok. Csak én már 25 éves leszek.

Most olvastam át konkrétan amit kiírtál, hogy milyen tünetei vannak, hát ember mit ne mondjak, ugyanazokon megyek keresztül mint te. Bár konkrétan nem vezettél rá a dolgokra, de gondolom, hogy az egyedüllét, hogy nincs senkid, gondolom, neked is az a bajod, vagy is feltételezem.

Egyébként, ha van kedved, velem is dumálhatsz. Lehet hogy én is elég sokszor gondolok arra, hogy "meg kellene halni", de megnyugodhatsz, SOSEM vágnék olyant a fejedhez, hogy öld meg magad, vagy ilyesmi. Mert sajnos van sok olyan nyomorék ember aki nem érti meg azt hogy min megyünk keresztül és egyből bevágnak egy ilyent.

Na depis embernek meg elég lehet egyetlen ilyen beszólás, hogy elhitesse magával véglesen, hogy nincs értelme élnie tovább és eldobja az életét.

Ha van kedved, meséld el hogy mi a problémád konkrétan.

Egyet tudok tanácsolni, ezt kellene nekem is tennem, bár azt hiszem, én nem fogom ://, hogy MENJ EL PSZICHOLÓGUSHOZ, mielőtt túl késő nem lesz.

Én sajnos már 3 éve szenvedek depresszió miatt, konkrétan inkább amiatt, hogy nem kellek senkinek, nem tudok ismerkedni, nagyon kevés az önbizalmam és tojik rám miden csaj :(.. Na mindegy.. Ha gondolod rám írsz.. Amit az előbb írtam meg ajánlom neked. Menj el, mert lehet még neked tudna segíteni.

2013. febr. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
22 éves lány, nost ezt megtudom érteni és, sajnos át is tudom érezni miről beszélsz :S rendben majd irok üzit
2013. febr. 20. 08:11
 9/16 A kérdező kommentje:
Nos mit is mondhatnék? Egyedül nem vagyok mert eléldegélek :) ami kb annyiból áll ki hogy ha lefekszem éjfélkor 11 kor kelek fáradtan ,. volt hogy ki se keltem az ágyból stb... :S tudod ez a tipikus 'tökmindegy minden' érzet... Úgy éreztem eldob mindenki,kiforgatja a szavamat,rossz dolgokat beszélnek a hátam mögött, mintha összeesküdtek volna ellenem.. főleg ha társaságban sugdolóztak.. és kérlek szépen tovább fokozta a negatívokat, hogy elmondtam néhány barátomnak képzeld el akikkel felnőttem nem értette meg a fele ... elküldtem azonnal az anyjukhoz! Velem ne beszéljen így, felszínesen erről... nem tudott volna megértő lenni, meg kifogásokat keres hogy nem akar eljönni velem pszichiáterhez? Aha, nem sajnáltatom magam de mivan ha tényleg bekattanok, tegnap is azon gondolkoztam inkább meghalnék mostmár, és lassan a félelem küszüböt is átlépem hogy nem haboznék meghúzni a fegyvert... De inkább aludtam .. és itt vagyok még mindig ,de egy állandó érzelmi ürességben borzalmas élni... mi értelme? ::SS
2013. febr. 20. 08:19
 10/16 anonim ***** válasza:
kérdező, írj rám beszélhessünk, ha van kedved.
2013. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!