Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó hely a gyermekpszichiátria?

Jó hely a gyermekpszichiátria?

Figyelt kérdés
Sajnos különböző okok miatt minimum 2 hetet el kell töltenem a gyermekpszichiátrián,és elégé aggaszt a dolog hogy milyen lesz?Aki esetleg ne talán volt,annak milyen élmények fűzödnek hozzá?Segített?illetve van rá lehetőség,hogy előbb "hazaengedjenek"?

2013. febr. 21. 22:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Húgom már volt ilyen helyen, de szörnyű volt neki. Őt 1 hétre fogták be, de 10 napig kellett maradnia.

A szüleim szerint feleslegesen fogta be az orvos mert csak kissé volt depis időnként és persze telegyógyszerezték meg gyakorlatilag nem hagyták ott élni, amikor kijött csak rosszabb volt minden, de végül helyreállt a lelke hála, annak hogy én meg a barátnőm meg pár barátnője jobban odafigyeltek rá, és törődtek vele.

Egyébként senki nem mondhatja meg hogy be kell-e menned oda agy sem, végül is megtagadhatod.

De mivel még kiskorú vagy, legalább is feltételezem, így ezt nem nagyon teheted meg, de a szüleid igen, beszélj velük.

Egyébként tudtommal nincs olyan hogy hamarabb hazamehetsz.

Én már dolgoztam pszichiátrián amúgy de az felnőtt volt az is igaz, de ott senkit nem engedtek hamarabb haza, a kelleténél, mert ott ugye a kezelésekre be volt osztva x idő annyit bent kellet maradni minimum. Igaz én ott csak karbantartói szemmel láttam a dolgokat mert akkor épp zajlottak amolyan felújítások, folyamatosan dolgozgattunk ott napi több órát és azért egy idő után kitapasztalja az ember hogy mi megy arrafelé.

2013. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen,valóban kiskorú vagyok (15éves) és nekem is kb ugyanazok a problémáim vannak,illetve inkább még a beilleszkedéssel.Sőt már kezdek/tem kilábolni ebből a "depiből",de most ez a döntés után igen elvette a kedvem mindentől...És az a legrosszabb ebben( legalább is a válaszod alapján is) hogy ott az orvosok milyen jónak mutatják be,hogy minden happy lesz,és hát én is még megkérdeztem pár ismerősömet,és ők is azt mondták,hogy egyenlő a Nullával ez az egész... Köszi a válaszodat!:)
2013. febr. 21. 23:21
 3/16 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés: Most akkor mihez kezdjek,mivel győzzem meg a szüleimet ezzel?
2013. febr. 21. 23:23
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nálam s többet ártott, mint használt... Bár, sok olyan dolgot is műveltünk, ami nem egy ilyen helyre való(semmi szex:D), de azért a csoportfoglalkozások meg a beszélgetések nem fogják helyrehozni a kinti, való életet...
2013. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olvassátok el és olvassa el mindenki akire tartozik: [link]
2013. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

en 3 hetet voltam bent.. nagyon rossz volt.

agyhoz kotoztek...

ennyit errol

2013. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

van papírom, hogy elmebeteg vagyok. meg kell mondjam, hogy jól éreztem magam ott.

nem gondolom azt, hogy rosz lesz neked is.

voltak olyan esetek is, amikor megkötöttek, de egy idő múlva aztán elengedtek.

én 3 hétig voltam bent, amikor ez történt.


17F

2013. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
és ha esetleg,kikérettem magam a szüleimmel,akkor majd késöbb újra vissza kell mennem?vagy terápiákra kell járnom?
2013. febr. 24. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát ti mind hülyék vagytok.

17 éves vagyok, 12 és 15 éves korom közt szó szerint az életem felét gyermekpszichiátrián töltöttem. Imádtam ott lenni, bármikor visszamennék most is! Soha egy darab gyógyszert nem kaptam, pedig nekem még kellett is volna. Imádtam a társaságot (mindig más), a terapeutákat, mindent. Több helyen is voltam, ez általánosan elmondható.

Kivéve a Heim Pál kórház pszichiátriája, ami valóban szörnyű volt. A Vadaskertet ajánlom! SOHA nem beszéltem egy emberrel sem, aki ne érezte volna ott jól magát (összesen legalább 60 kezelt gyerekkel találkoztam).

Hatásosnak nem volt hatásos (szerintem pont, mert nem gyógyszereztek), de nekem a gondjaim jóval komolyabbak is mint a tiéd, és ami a lényeg: jó ott, nem kell parázni!

2013. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Ja, és nekem pszichózistól elkezdte notórius öngyilkossági kísérleteken keresztül a drogokig minden bajom volt, mégsem kötöztek le EGYSZER SEM. Pedig voltam a Vadaskertben (jó), Budai Gyermekkórházban (semmi panasz róluk), Heim Pálban (na, az szar), Esztergomban felnőtt osztályon (az is jó).
2013. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!