Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia?

Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Nem vagyok érintett, viszont érdekelne:

hogyan, mitől alakul ki és hogyan tudják kezelni az érintettek.


2013. márc. 2. 20:20
 1/4 gelazso ***** válasza:
nevelés vagy egyeni tapasztalatok
2013. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mire van a gugli? A szakkönyvek? Nézz utána!
2013. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bennem az váltotta ki, ahogy az emberek bántak velem. Már oviban is kiközösítettek, mert szerény és visszahúzódó voltam. Általánosban pedig ez még rosszabb lett,mert amikor csúfoltak, akkor nem reagáltam rá, hát annál inkább a határaimat feszegették. Eljutottam addig,h minden nap sírva kellett hazamennem, és már 12 évesen gyomor ideggel mentem iskolába. Csúfolták a hangom is, így már beszélni se mertem. Ha mégis meg kellett szólalnom, akkor annyira halkan beszéltem, h alig hallották. Így nem is beszéltem, ha nem volt feltétlen muszáj.

Mára már képes vagyok emberekkel kommunikálni, bár ez miatt néhány szóbeli vizsgát már elbuktam. Már beszélgetek emberekkel, de baráti kapcsolatot képtelen vagyok kialakítani. Még mindig nehezemre esik a kommunikácó, néha még dadogni is elkezdek, pedig nincs is beszédhibám, igyekszek minél több emberrel beszélni, még akkor is, ha félek.Egy idő után meg fogom szokni, remélem.

2013. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nálam egyrészt az váltotta ki, hogy szerény , visszahúzódó voltam és engem is kiközösítettek,irigykedtek sokan, két suliban végeztem az általánost és az első iskolában a legjobb tanuló ,másodikban is legjobb 3-ban benne voltam. És már csak ezért is mindig beszólogattak,de egyébként szinte mindenért.Vékony voltam azért is, meg a rossz gyerekek mindig szórakoztak velem, nem egyszer közröhej tárgya lettem.A másik dolog meg a pénz.Elég szegény családban nőttem fel, és mindig mindenki a legújabb technikai cuccairól beszélt.Egymás közt jól elvoltak ezzel, de hozzászólni nem tudtam, hisz sosem volt semmilyen jó cuccom.Így folyamatosan távolodtam az emberektől.Próbáltam kezeltetni pszichiáterrel, gyógyszerekkel..de semmi eredmény, szóval én konkrétan már sehogy sem tudom kezelni, néha egy egy szituációt megoldok, de összességében nem tudom kezelni.
2013. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!